×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. februāris, 2016
Drukāt

Kučinskis: es neaicināšu 16.martā iet pie Brīvības pieminekļa (35)

Foto - LETAFoto - LETA

Es nevienu neaicināšu 16.martā iet pie Brīvības pieminekļa, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš norādīja, ka gadījumā, ja kāds no valdības ministriem vēlēsies 16.martā jeb tā dēvētajā leģionāru dienā piedalīties Rīgā pie Brīvības pieminekļa rīkotos pasākumos, viņš to varēs darīt, attiecīgajā datumā ņemot atvaļinājumu.

“Par šo jautājumu ar ministriem zināmas pārrunas būs jāveic – nevaru pateikt, ka viss būs, kā leiputrijā,” sacīja Kučinskis.

Jau ziņots, ka līdzšinējās premjeres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdības laikā pastāvēja vienošanās, ka ministri 16.martam veltītajos pasākumos nepiedalīsies. Vienīgais, kurš to neievēroja, bija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Straujumas pirmās valdības laikā Einārs Cilinskis. Viņš tūlīt pēc piedalīšanās 16.martā rīkotajā ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa darbu valdībā zaudēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. neviens no Kučinska murmuļiem netiek aicināts pie pieminekļa,jo lai vecie āži netaisa teātri,tas viņiem labi sanāk Saeimā

 2. atļaut nedrīkst aizliegt

 3. Cilinskis amatu zaudēja jau PIRMS PIEDALĪŠANĀS, manuprāt jauniņai premjerei to pavēleja darīt Āboltiņa, jo ,nostājoties uz kājām,kā pirmā MP jau 9.maiju oficiali nosauca par KRIEVIJAS SVĒTKIEM, BET LATVIJAI OKUPĀCIJAS SĀKUMU !!! Aicināja pat Ušakovu nepiedalīties!!!
  Kučinskis, ka labs Greiškalna skolnieks, un Brigmaņa (necieņa Kalpakam) padotais lūk neies, parādot godu karavīriem, kuri cīnīāj par LATVIJU, un neaicinās iet citus. Domāju, ka arī Lembergs to nevēlētos ! TĀTAD, KURP VEDĪS LATVIJU ?

 4. Cilinskis amatu zaudēja jau

 5. Latvijas karavīru piemiņas diena ir tikai viena – 11.novembris – Lāčplēša diena.

 6. Žēl protams ka Vācija WW2, nesakapāja PSRS drupačās, žēl, jo Barbarossai bijas visas iespējas izdoties! Lielākā kļūda bija Fon Paļusam, ka viņš nerīkojās uz savu galvu un neatvilka, uz laiku karaspēku no Staļingradas!

  Toties 16.martu ir jāatjauno kalendārā, kā svētku dienu!

 7. Kurā valstī notiek 16. marta leģionāru piemiņas brīdis? Kurā valstī atrodas Brīvības piemineklis ko sauc par Mildu? Esmu vienmēr uzskatījis ka Brīvības piemineklis, uzcelts ar tautas ziedojumiem, atrodas Latvijā, kaut vai vel okupētā Rīgā kas nav pilnīgi atbrīvota no okupantiem. Par to vel sanāk cīnīties jo Ušakovs un Saskaņa uzskata ka viņu līders ir Putins! Latviešiem vajadzētu kaunēties ka Māris Kučinskis shādu nedemokrātisku hierarhiju ir pieņēmis; pazemojies Kremļa varai. Mantojums no Laimdotas Straujumas! Kam ir teikšana, pēdejais vārds, par norisi Latvijā?

  Līdz šim brīdim Kučinskis latviešu tautas uzticību nav pelnijis. Cerams ka Saeima balsošanas laikā to sapratīs.

 8. Sirmais legjionaars atceras. Ir shausmiigi tad, kad tev ir devinjdesmit gadu…un tevi…nodod….

 9. “Viņš tūlīt pēc piedalīšanās 16.martā rīkotajā ziedu nolikšanā pie Brīvības pieminekļa darbu valdībā zaudēja” PIRMS PIEDALĪŠANĀS!

 10. tagad Latvijā būs pielīdzināts karam Ukrainā,Krievijas militāristi jau ar karot uz Ukrainu brauc sava atvaļinājuma laikā.Cik labi,ka ir no kā aizgūt pieredzi.

 11. Kas attiecas uz 16.martu un uz pretpolu 9.maiju … tad abas puses ir novājinātas. Ne 16.martā ne 9.maijā nebūs tādas grandiozitātes – vienkāršāk izsakoties,abas pretpuses ir izbraukušas uz ārzemēm labāk apmaksāta darba/bezdarba dēļ. Mūslaiku Latvijā jau vairāki simti var izteikt vairākuma uzskatus … nevis tūkstoši.

  • Aizejiet pie PĀRDAUGAVAS okupantu pieminekļa ,un tad redzēsiet tās LATVIJAS IENAIDNIEKU masas, kuras līksmos par SAVU UZVARU pār latviešiem 9. maijā !!! Kučinskis arī manuprāt būs priecīgs, jo šīs masas arī viņam ir palīdzējušas kļūt par premjeru.

 12. Aicināt nevajag, bet arī aizliegt un sodīt nevajag!

 13. Ja gribas darit kaut ko ne to,tad atliek tikai panemt atvalinajumu???Un tad tas “nedarbins” vairs neskaitas vera nemams???
  Hmmm…..

 14. Ar masu mēdiju starpniecību, vērojot kā Kučinskis veido valdību, nodomāju, lūk, tas ir komandas cilvēks un patiešām vēlas, lai Latvijā būtu gudra un izlēmīga valdība.
  Bet še tev, iekrīt ar savu šaurpierību(!!!) uz tik elementāru jautājumu par 16.martu.
  25 gadu laikā – Latvija vismaz 25 gadus ir vēl brīva un neatkarīga valsts! – cilvēki gājuši 16.martā pie pieminekļa un ar katru gadu vairāk(!!!) ir cilvēku, bet viņa vadītajiem ministriem, redz, šajā dienā būs varonīgi jānomīž malā?
  Premjers vēl nezina(!!!) vai ministri vispār vēlas 16.martā iet pie tā pieminekļa…
  Bet spriedums/ lēmums gatavs – būs jāņem atvaļinājums !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Varbūt viņi nekad nav gājuši un arī tagad neietu(!!!) !!!
  Lūk,, tāda ir mana vilšanās Kučinska kungā!
  Vai tad patiešām bija grūti pateikt, lai katrs ministrs dara kā pats vēlas(!!!) iet/ neiet 16.martā pie tā pieminekļa… Jau šodien zināms, ka 100 % viņu tur nebūs …

 15. Un kā ar 9. maiju,aī būs jāņem atvaļinājums? Vai to ņems arī Nils ,likumi jau attiecās uz visiem.

  • Kāpēc viņš nevarētu svinēt 9.maiju?
   Kāpēc viņam būtu jāņem atvaļinājums?
   Vai tāpēc, ka kāds pastulbāks tūdaliņš to vēlas?
   Ja cilvēki Latvijā brīvi var svinēt, pieminēt 16.martā Leģionāru dienu, tikpat brīvi cilvēki Latvijā var svinēt pieminēt 9.maiju!

   • 16.martu neviens “nesvin”.16.martā leģionāri PIEMIN savus kritušos biedrus.Un apgalvot ,ka viņiem tiek atļauts to darīt “brīvi”ir vairāk kā nepatiesi.Katrs 16.marts ir neģēļu apspļaudīts un apbaurots,tikai tai “šaikai” tas tiek atļauts “brīvi”.Nevienam varas pārstāvim pat mute nepaveras kaut vai apsaukt tos spļaudītājus.Toties 9.maijā Latvijas okupācija gan tiek svinēta ar lielu pompu.Dziesmas un dejas un saucieni ROSSIJA!ROSSIJA!Un tas viss notiek nevis aziātiskajā Rossijā,bet Eiropas valsts Latvijas galvaspilsētā.

   • Cienītais, vai tad brīviem cilvēkiem ir jāsvin savas OKUPĀCIJAS gadadiena!?!

 16. Jocīgs vīrelis, stāsta ko nedarīs.

 17. Klausa lembi romu tautība Atbildēt

  Lupata Kučinskis tas pats atliek uz 2 gadiem skolas latviešu valodas stiprināšanu.

 18. Cilinskis darbu valdībā zaudēja jau pirms 16.marta.Tikai par atbildi uz žurnālista jautājumu.Tiklīdz viņš pateica,ka pēc pāris dienām svētdienā 16.martā noliks ziedus pie pieminekļa,tā Straujuma pieprasīja viņa demisiju,tv paužot,ka Cilinskis ir ļoti labs ministrs,bet viņam valdība jāatstāj. Un kāpēc ministram vienu dienu jāņem atvaļinājums?Kas tas par idiotismu!Ko dara visus šos gadus ārlietu ministrs un iepriekšējie ārlietu ministri?Kāpēc pasaule mūs nesaprot?

 19. Nu bet protams biedri Kučinski! Varēsiet kopā ar biedru Brigmani un biedru Lembergu 16.martā atzīmēt kā brīvā un demokrātiskā valstī izpaužas Satversmē noteiktā vārda un pulcēšanās brīvība! Pretīgi ka mums tādi “līderi”!

 20. stulbeņi ir visi tie kas fanātiski nostājas vai vienā vai otrā pusē,jo viņiem ir nošpļauties par cilvēkiem kuri karoja.

  • pulcēšanās brīvība Atbildēt

   ilzočka, tev ir boļševistiska domāšana. ja tu kādu nesaproti, tas vēl nenozīmē, ka viņs ir stulbs, varbūt pati esi tāda.

   Padomju laikos varoņi drīkstēja būt tikai savā puse, par pretinieku teica ”uzbrūk kā traks” = obezumevšij = bet aizsardzībā ”turas kā maita” =osterveņelo=

 21. Lai taču katrs dara kā grib. Johaidī, beigu galos ir tā valsts brīva vai nava? Ja pat pēc 25 gadiem tā ļipa tik braši trīc!

 22. Tas, ka izbijusi kompartijas Laimdota nograuza drosmīgo ministru Cilinski ir saprotams. Citi redz noraustījās! Nu bet tie ceķas un ziņotāja gājieni nu izlien kā āža kāja no tā maišeļa …

 23. Tā jau ir plānprātība: nu cik var (gadiem!) ar vienu un to pašu par to pašu taisīt ļaužu naidošanas un partijisko spalvu pucēšanas traģikomēdiju?

  • Zinu, ko nozīmē nacionālā identitāte un nacionālās vērtības, arī es esmu nacionāli noskaņots latvietis, bet nedomāju, ka nacionālisms ir vārda “stulbums” sinonīms…

   • Tieši ko ”stulbu” tu redzi faktā, ka cilveki izmanto pulcēšanās brīvību? Ja nevarēsi atbildēt, stulbenis šaja situācijā esi pats.

 24. Varbūt b.Kučinskis svinēs 9.maiju? Tā taču arī ir brīva izvēle!
  Piem. b.Ždanoka vienmēr uz 16.martu ierodas ar vairākiem vainagiem, lai noliktu pie Brīvības pieminekļa. Viņu nevajag aicināt. Pati ierodas ar biedru grupu. b.Ždanoka zina, ka Brīvības piemineklis celts tikai un vienīgi par Latvijas tautas ziedojumiem. Sirmie leģionāri toreiz bija tikai bērni un skolēni un kā mazpulcēnie piedalījās kopā ar vecākiem šī pieminekļa tapšanā…

 25. Es nevienu neaicināšu 16.martā iet pie Brīvības pieminekļa, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja premjera amata kandidāts Māris Kučinskis (ZZS).
  ————————————-
  Kāpēc būtu kāds …jāaicina?
  Tā ir BRĪVA griba iet vai neiet!

  Kučinskis norādīja, ka gadījumā, ja kāds no valdības ministriem vēlēsies 16.martā jeb tā dēvētajā leģionāru dienā piedalīties Rīgā pie Brīvības pieminekļa rīkotos pasākumos, viņš to varēs darīt, attiecīgajā datumā ņemot atvaļinājumu.
  ——————————————–
  Tas pastulbākā pastalnieka GĻĒVUMS un MĪKSTČAULĪBA ir vienkārši apbrīnojama …
  Ja armiņa neviļ, tad no 1990.gada 4.maija Latvija ir brīva un neatkarīga un DEMOKRĀTISKA valsts, lai taū katrs kā VĒLAS, lai tā dara… Nu NE-apmīzisies LATVIEŠA cilvēks , ja kāds ruskojazičnijs no malas kaut ko izbļaus… Tikai 9.maijā pastalnieki ir kā apmīzušies, kad ar lielu vērienu tiek svinēta uzvaras diena!

Draugiem Facebook Twitter Google+