×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
10. februāris, 2018
Drukāt

Kučinskis: Valdība vēlas vidējā termiņā ik gadu nodrošināt 5% IKP pieaugumu (6)

Foto - A. KrauzeFoto - A. Krauze

Valdības vēlme ir panākt sabalansētu 5% iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu ik gadu vidējā termiņā, Latvijas ekonomikas konkurētspēju balstot uz tehnoloģiskiem faktoriem, ražošanas efektivitāti, inovācijām, ikgadējā ziņojumā Saeimai par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers uzsver, ka, lai arī tautsaimniecība sekmīgi attīstās, tomēr uzdevums ir neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt iesākto darbu, lai nodrošinātu stabilu iedzīvotāju dzīves kvalitātes pieaugumu.

Pēc viņa domām 5% IKP pieaugums ik gadus ir ambiciozs mērķis, kam ir nepieciešama ambiciozāka rīcība. “Latvijas dabas resursu efektīvāka izmantošana, palielinot galaproduktu vērtību, vietējā cilvēkkapitāla attīstība, kas ietver gan produktivitātes pieaugumu, gan darbaspēka profesionālo un iekšējo mobilitāti, inovācijas aktualizēšana, valstij, kā lielo kapitālsabiedrību īpašniekam, rādot priekšzīmi privātajiem uzņēmējiem,” piebilda Kučinskis.

Tāpat premjers atzina, ka līdz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām vēl jāpaveic daudz darbu un ir svarīgi nesamazināt uzņemto valdības darbu tempu. “Tāpat kā līdz šim, valdībai jāturpina strādāt vienotā komandā, jo katra darba atlikšana radītu negatīvu ietekmi uz Latvijas attīstību pārskatāmā nākotnē. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, valdība arī 2018.gadā turpinās dialogu ar uzņēmējiem, arodbiedrībām, nevalstiskajām organizācijām un citiem sabiedrības pārstāvjiem. Tikai kopīgā darbā ir iespējams nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi,” uzsvēra Ministru prezidents.

Tajā pašā laikā Kučinskis atzina, ka valdība strādā komandā, kopīgi uzņemoties atbildību par izvēlēm, kas veido valsts politiku un apzinoties, ka katrs pieņemtais lēmums atstāj ietekmi uz to, kādā Latvijā dzīvosim nākotnē.

“Valdības darbs šajos divos gados bijis dinamisks, prasot drosmīgus un pārdomātus soļus un ņemot vērā iekšpolitisku un ārpolitisku apstākļu maiņu, lai virzītos uz Latvijas konkurētspējas un iedzīvotāju labklājības un iespēju uzlabošanu ilgtermiņā. Nenoliedzami, ka tieši 2017.gadā tika pieņemti daudzi nozīmīgi lēmumi, īpaši attiecībā uz valsts nodokļu sistēmas un veselības aprūpes finansēšanas sistēmas darbību, tautsaimniecības attīstību veicinošu enerģētikas politiku, kā arī izglītības kvalitātes un konkurētspējas palielināšanu,” sacīja Kučinskis.

Jau ziņots, ka Saeima Kučinska veidoto valdību apstiprināja 2016.gada 11.februārī.

Kučinska vadītajā Ministru kabinetā strādā 13 ministri – ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V), aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Jānis Reirs (V), satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), veselības ministre Anda Čakša (ZZS), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Hrushcovs tomeer bija ambiciozaaks – cieshi soliija komunismu peec 20 gadiem.

  2. Ar ko tad nodrošinās IKP pieaugumu?Ar nemitīgu nodokļu,nodevu pieaugumu?Ar to,ka pašnodarbinātajiem būs jāmaksā ienākumu nodoklis par ienākumiem,kuru nemaz nav?Ar PVN,kura atmaksu būs jāgaida vairāk kā gadu?utt…

  3. Kapēc valdība nevēlas nodrošināt 5% PVN pienam un maizei kā Polijā?

  4. Cienītais Kučinska kungs, ja lasi šo kemntāru tad padomā logiski… Latvija zaudē iedzīvotājus katru dienu, jo tie brauc prom jo nevar atłauties dzīvot zemē kurā nav vidējā slāńa… ir tikai bagātie un trūcīgie. Lai panāktu šo 5% izaugsmi tad lūdzu izbeidziet aplaupīt savus pilsońus ar pārlieku agstiem nodokłiem, sakiet lai cilvēki atgriežas no ārzemēm un savu nopelnīto naudu iegulda Latvijā! Atver biznesus, pērk mājas un dzīvokłus utt… jo vairāk jauni biznesi atvērsies, būs labāks darba tirgus un līdz ar to financuāla izaugsme. Samaziniet nodokli cilvēkiem, lai vińiem būtu vairāk ko tērēt veikalos un biznesos… re kur tā izaugsme būs iespējama…

  5. Tautai ir vajadzīgs nevis 5% IKP pieaugums uz papīra,uz cenu celšanas rēķina,bet gan,reāli taustāms,5% algu un pensiju pieaugums gadā,bez nodokļu un nodevu tālākas paaugstināšanas!

  6. Sapņot nav liegts, bet āŗstēties ieteicams! Kādi iemesli šādai izaugsmei, ja vara pret uzņēmējiem pēcpusi pagriezusi?

Draugiem Facebook Twitter Google+