×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Kur nopirkt kukurūzas sēklas?

Vai ir iespējams uz svara nopirkt kukurūzas sēklas lopbarībai? Pērkot paciņās, sanāk dārgi. Vai sēklas var saņemt pa pastu? Būtu labi, ja tās varētu iegādāties tuvāk dzīvesvietai.
 Zaiga Novikova Ludzā

 

Lopbarības kukurūzas sēklas fasētas maisos pēc skaita, kas paredzēts vismaz 0,5 ha apsēšanai. Vaļējā veidā šīs sēklas netirgo, jo tās ir kodinātas ar fungicīdiem (diemžēl nav apstrādātas ar insekticīdiem, tāpēc tīrumā, kur iepriekšējā gadā audzēti kartupeļi, zālāji, vai arī laukā, kas stipri piesārņots ar ložņu vārpatu, kukurūzas sēklas var bojāt drātstārpi).

Piemēram, SIA  “Baltic Agro” var iegādāties aptuveni desmit dažādu lopbarības kukurūzas hibrīdu sēklas, kas ievestas no Austrijas, Holandes, Francijas, Polijas un maksā no 30 līdz 86 latiem. Iepakojumā ir 50 000 sēklu, ar to pietiek 0,6 ha platībai. Veicot priekšapmaksu, pircējam preci piegādā līdz dzīvesvietai. Iepriekš jāsazinās ar uzņēmuma tirdzniecības menedžeri Latgalē Ilzi Bākuli (mob. 29443373).

Arī SIA “Dotnuvos projektai” piedāvā lopbarības kukurūzu 50 000 sēklu fasējumā, cena – 46 lati. Iepriekš pasūtot, sēklas var saņemt uz vietas saimniecībā. Uzņēmuma agronome Inga Freimane (mob. 26482874) preci zemniekiem Latgalē piegādā reizi nedēļā.

SIA “Krastmaļi sēklas” noliktavā Rīgā, K. Ulmaņa gatvē 101 nopērkamas hibrīdu ‘Klosi CS’, ‘Feldi CS’ (“Caussades Semences”, Francija) sēklas. Maisā 50 000 sēklu, cena – 34 lati. Zemniekam gan pašam pēc tām jābrauc pakaļ. Ja sēklas sūtīs ar transporta kompānijas starpniecību, šāds pakalpojums var izmaksāt aptuveni 25 latus. Bezmaksas piegāde iespējama vienīgi tad, ja pasūta lielu daudzumu sēklu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+