×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Kā noskaidrot, vai dūmu detektors darbojas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Kā var noskaidrot, vai dūmu detektors darbojas? Īrēju dzīvokli, kur tas uzstādīts pirms gadiem astoņiem un nav aiztikts. Par laimi, nav arī skanējis…
” SANITA RĪGĀ

Ja dūmu detektoram nav patstāvīga strāvas pieslēguma (vada), tas sen jau ir beidzis darboties. Uzņēmuma “FN serviss” vecākā pārdevēja Sarmīte Brice stāsta, ka autonomos detektorus baro 9 voltu kronas tipa baterija, kas kalpo 1,5–2 gadus. Kad spēki tai iet uz beigām, aparātiņš sāk žēli pīkstēt, un saimnieks nākamajā dienā skrien uz elektropreču veikalu. Nomaiņa ir vienkārša – atskrūvē detektora vāku un attaisa baterijas ligzdas vāciņu. Pēc tam var pārliecināties, vai viss izdarīts, kā nākas, – uzspiež uz vienīgās testa pogas un pagaida 10–15 sekundes: ja detektors sāk pīkstēt, viss atkal kārtībā! Starp citu, tādējādi jebkurā brīdī iespējams konstatēt, vai ierīce darbojas.

Dūmu detektors ir laba lieta, patiesībā vajadzīga katrā mājā, jo 83 decibeli spējot piecelt no visdziļākā miega. Un, galvenais, nav dārgs! “FN servisā” pašlaik jauna veida autonomajiem detektoriem akcijas cena ir 8,82 eiro, bet komplektu (3 gab.) pārdod pat par 17,64 eiro. Kurš mājoklī uzstādījis, tas var drošāk gulēt!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+