×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Lai noturētu iepirkuma cenu, samazina piena cenu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Lai palielinātu pārdotās produkcijas apjomu un tādējādi noturētu pašreizējās piena iepirkuma cenas, koncerns “Food Union” līdz jūnija beigām samazina zīmola “Limbažu piens” produktu cenas, informēja “Food Union” sastāvā esošās AS “Rīgas piena kombināts” valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

“Atbalsta mehānika ir vienkārša – jo vairāk produkciju pirks, jo ilgāk mēs spēsim iepirkt svaigpienu līdzšinējā apjomā un turpināt maksāt zemniekiem virs vidējās iepirkuma cenas,” sacīja Staņēvičs.

Cenu samazinājums no 1. maija līdz 30. jūnijam attiecas uz visiem “Limbažu piena” produktiem – pienu, kefīru, biezpienu un skābo krējumu. Litrs piena vai kefīra būs nopērkams par vienu cenu – 0,65 eiro, bet biezpiens un skābais krējums – par 0,69 eiro.

Staņēvičs arī atzina, ka saistībā ar ieilgušo krīzi piena nozarē uzņēmums veica virkni ārkārtas pasākumu ar mērķi uzlabot pārstrādes efektivitāti.

“Jau pērn par 40% samazinājām noliktavu saimniecības izmaksas, par 25% piena sagādes loģistikas izmaksas un 20% gatavās produkcijas piegādes loģistikas izmaksas. Tā izdevās ietaupīt trīs miljonus eiro, no kuriem divus novirzījām konkurētspējīgas piena iepirkuma cenas uzturēšanai. Pateicoties tam, vēl šodien spējam maksāt par 5% augstāku iepirkuma cenu zemniekiem nekā valstī vidēji,” sacīja Staņēvičs.

Viņš arī norādīja, ka uzņēmums turpina apgūt jaunus tirgus Vidējos un Tālajos Austrumos, kā arī izmanto visas grupas sniegtās priekšrocības, lai optimizētu ražošanas izmaksas un palielinātu Latvijā ražotas izejvielas izmantošanu citos grupas uzņēmumos ārvalstīs. Patlaban “Food Union” Latvijas uzņēmumi “Rīgas piena kombināts”, AS “Valmieras piens” un AS “Rīgas piensaimnieks” eksportē uz 20 valstīm.

Pēc Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības datiem, vidējā iepirkuma cena martā bija 207 eiro par tonnu, kas ir par 0,7 centiem litrā mazāk nekā februārī, bet aprīlī vidējā cena noslīdējusi zem 200 eiro. Prognozes liecina, ka šovasar cena varētu pazemināties līdz pat 120 eiro.

Latvijā no 2014. gada augusta līdz šī gada augustam piena nozarē nekompensētie zaudējumi sasniegs 96 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Piena nozare iznīks!

  2. Meli, meli un meli. Food unions pirmais pazemina cenu, tad pārējiem nav variantu un arī jasamazina, jo viņu produkcija maksimai vai rimi ir lētāk nopirkt. Bet gala pircējam cena nemainās. Tatad, vainīgi ir veikali, kas turpina ņemt pielauju 50 % no veikala cenas.

  3. Nevajag mānīties maksajat ar 15 aprīli tikai 0,15 par litru piena

Draugiem Facebook Twitter Google+