Eiropa

Laikraksts: Vācijā slepena darba grupa izvērtē sekas, ja Grieķija pamestu eirozonu 0

Foto – AFP

Vācijas Finanšu ministrijā izveidota slepena darba grupa, kas izvērtē sekas, kādas varētu izraisīt Grieķijas iespējamā aiziešana no eiro zonas, ziņo laikraksts “Financial Times Deutschland”.

Izdevumā apgalvots, ka darba grupa strādājot pie tā, lai aprēķinātu, kādas finansiālas sekas radītu Grieķijas varbūtējā izstāšanās no Eiropas Monetārās savienības (EMS), kā arī apspriežot, kā novērst domino efektu, kādu šāda scenārija īstenošanās varētu radīt uz citām eiro zonas dalībvalstīm.

Vācijas finanšu ministra Volfganga Šoibles pārstāvis Martins Kothauss laikraksta sniegto informāciju noliedza. “Mēs izveidojām darba grupu jau pirms gada. Tā nodarbojas ar parādu krīzes jautājumu kopumā. Tā strādā pie pašreizējās attīstības un scenārijiem neatkarīgi no tā, cik mazticama ir to īstenošanās,” Berlīnē sacīja Kothauss. Pēc viņa teiktā, FTD ziņotais neesot nekas jauns. “Kaut kas tāds [darba grupa] pastāv vairāk nekā gadu. Fakts, ka Finanšu ministrija skata parādu krīzes jautājumu, nav nekas jauns,” norādīja Šoibles pārstāvis.

Savukārt vairāki Vācijas valdošās koalīcijas pārstāvji plašsaziņas līdzekļos atzina, ka eirozona ir pastiprinājusi aizsardzību pret iespējamību, ka Grieķija atstās vienoto valūtas bloku. Viņi arī sacīja, ka grieķiem ir jāpilda savas saistības pret starptautiskajiem aizdevējiem, ja viņi vēlas saņemt turpmākus aizdevuma maksājumus, jo nav jēgas turpināt bērt naudu caurā sietā.

LA.lv