×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Laime nelaimē — ”Balticovo” sāk eksportu uz ASV, kur krīze putnkopībā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā lielākais olu un to produktu ražotājs “Balticovo” sācis vistu olu eksportu uz ASV, aģentūrai BNS pavēstīja kompānijā.

Uzņēmumā norādīja, ka uz ASV “Balticovo” plāno eksportēt ne vairāk kā 20% no saražotajām olām, jo uzņēmuma galvenā prioritāte ir Baltijas valstu tirgus. Uzņēmums no ASV ir saņēmis regulārus pasūtījumus 12 mēnešiem un pirmie konteineri ar “Balticovo” olām uz ASV nosūtīti 17.jūlijā.

“Esam sākuši darbību jaunā, sarežģītā, tālā un līdz šim neapgūtā tirgū, kas vairāk nekā desmit gadus visiem Eiropas olu ražotājiem bijis slēgts, jo līdz šim tas bijis pašpietiekams vadošais olu eksportētājs. Nepieciešamību pēc olu importa ASV izraisījusi nepieredzēta krīze putnkopībā, dējējvistām masveidā saslimstot ar putnu gripu,” pastāstīja “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Andris Platais.

Kompānijā atzīmēja, ka “Balticovo” eksportētās olas plānots izmantot industriālo pārtikas produktu ražošanā – majonēzes, mērču, kulinārijas un konditorejas izgatavošanā.

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atzīmēja, ka ir apsveicams ikviens gadījums, kad Latvijas uzņēmumi rod iespējas produkciju eksportēt uz jauniem ārvalstu tirgiem. “Ir apsveicams katrs gadījums, kad Latvijas uzņēmumi rod iespējas savu produkciju eksportēt uz jauniem tirgiem ārvalstīs. Kā zemkopības ministrs esmu īpaši gandarīts, ka viens no lielākajiem Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem – “Balticovo” – ir atradis saražotajai produkcijai jaunu realizācijas tirgu – ASV. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumi ražo drošus, kvalitatīvus un konkurētspējīgus pārtikas produktus,” viņš sacīja.

Šogad aprīlī Ziemeļamerikas putnkopības sektoru skāra nepieredzēta apmēra putnu gripas epidēmija, kuras dēļ likvidēti vairāk nekā 48 miljoni dējējvistu un tītaru, kas ir līdz 70% no visiem dējējvistu ganāmpulkiem putnu gripas skartajos reģionos. Krīze izraisījusi nepieredzētu olu ražošanas jaudu kritumu, olu deficītu un to sadārdzināšanos, norādīja “Balticovo” pārstāvji.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Balticovo” 2014.gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 43 miljonu apgrozījumu, kas ir par apmēram 8% vairāk nekā 2013.gadā. Auditētie kompānijas 2014.gada dati vēl nav publiskoti.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām. “Balticovo” olu un olu produktu eksports veido līdz 70% no kompānijā saražoto olu un olu produktu apmēra. Ārpus Eiropas “Balticovo” eksportē produkciju arī uz Japānu, Afganistānu un Angolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+