Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Laime nelaimē — ”Balticovo” sāk eksportu uz ASV, kur krīze putnkopībā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā lielākais olu un to produktu ražotājs “Balticovo” sācis vistu olu eksportu uz ASV, aģentūrai BNS pavēstīja kompānijā.

Uzņēmumā norādīja, ka uz ASV “Balticovo” plāno eksportēt ne vairāk kā 20% no saražotajām olām, jo uzņēmuma galvenā prioritāte ir Baltijas valstu tirgus. Uzņēmums no ASV ir saņēmis regulārus pasūtījumus 12 mēnešiem un pirmie konteineri ar “Balticovo” olām uz ASV nosūtīti 17.jūlijā.

“Esam sākuši darbību jaunā, sarežģītā, tālā un līdz šim neapgūtā tirgū, kas vairāk nekā desmit gadus visiem Eiropas olu ražotājiem bijis slēgts, jo līdz šim tas bijis pašpietiekams vadošais olu eksportētājs. Nepieciešamību pēc olu importa ASV izraisījusi nepieredzēta krīze putnkopībā, dējējvistām masveidā saslimstot ar putnu gripu,” pastāstīja “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Andris Platais.

Kompānijā atzīmēja, ka “Balticovo” eksportētās olas plānots izmantot industriālo pārtikas produktu ražošanā – majonēzes, mērču, kulinārijas un konditorejas izgatavošanā.

Savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs atzīmēja, ka ir apsveicams ikviens gadījums, kad Latvijas uzņēmumi rod iespējas produkciju eksportēt uz jauniem ārvalstu tirgiem. “Ir apsveicams katrs gadījums, kad Latvijas uzņēmumi rod iespējas savu produkciju eksportēt uz jauniem tirgiem ārvalstīs. Kā zemkopības ministrs esmu īpaši gandarīts, ka viens no lielākajiem Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumiem – “Balticovo” – ir atradis saražotajai produkcijai jaunu realizācijas tirgu – ASV. Tas tikai vēlreiz apliecina, ka Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumi ražo drošus, kvalitatīvus un konkurētspējīgus pārtikas produktus,” viņš sacīja.

Šogad aprīlī Ziemeļamerikas putnkopības sektoru skāra nepieredzēta apmēra putnu gripas epidēmija, kuras dēļ likvidēti vairāk nekā 48 miljoni dējējvistu un tītaru, kas ir līdz 70% no visiem dējējvistu ganāmpulkiem putnu gripas skartajos reģionos. Krīze izraisījusi nepieredzētu olu ražošanas jaudu kritumu, olu deficītu un to sadārdzināšanos, norādīja “Balticovo” pārstāvji.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “Balticovo” 2014.gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 43 miljonu apgrozījumu, kas ir par apmēram 8% vairāk nekā 2013.gadā. Auditētie kompānijas 2014.gada dati vēl nav publiskoti.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir BCO, kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām. “Balticovo” olu un olu produktu eksports veido līdz 70% no kompānijā saražoto olu un olu produktu apmēra. Ārpus Eiropas “Balticovo” eksportē produkciju arī uz Japānu, Afganistānu un Angolu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+