×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Lasītāji no Dundagas brauks uz Austrāliju

Foto no L. Langmaņa personīgā arhīvaFoto no L. Langmaņa personīgā arhīva

“Neticami, pirmajā mirklī domāju, ka tas ir kāds aprīļa joks,” tā par negaidīti laimēto ceļojumu uz Austrālijas Zelta Krastu saka Leons Langmanis Dundagā, kurš ir “Latvijas Avīzes” lasītājs kopš laikraksta izdošanas.

 

Sagadījies, ka, “Latvijas Pasta” rīkotās 2012. gada preses abonēšanas kampaņas ietvaros izlozēts tieši viņa abonements, kas noformēts izdevniecības AS “Lauku Avīze” izdotajam žurnālam “36,6°C”. Izlozē kopumā piedalījās vairāk nekā 464 tūkstoši abonementu.

“Nakti neesam gulējuši no saviļņojuma, raudājām no prieka,” piebilst L.Langmaņa dzīvesbiedre Rita Podkalne, kura ģimenē ir atbildīga par preses izdevumu abonēšanas noformēšanu. Viņas tālākais ceļojumu galamērķis līdz šim bijis Vācija, savukart L. Langmanim – Ungārija. Abi kopā nesen bijuši vien Igaunijā. Lielākoties ceļots tepat pa Latviju.

Žurnālu “36,6°C” abi pasūta, kopš tas pirmoreiz nonācis R. Podkalnes rokās. “Ļoti daudz gūstu no žurnāla, esmu sākusi sevi mīlēt, esmu pievērsusies veselīgam dzīvesveidam. Katru dienu rīvejos ar mitru dvieli, cenšos ēst veselīgu uzturu,” stāsta R. Podkalne. Vēl tiek abonēts žurnāls “Ievas Stāsti”. Tikmēr viņas dzīvesdraugs iecienījis “Latvijas Avīzi” un katru dienu vaktējot pastnieku, kad tiks atnests jaunākais laikraksta numurs.

“Aizejot pensijā, viņš ir atgriezies tēva mājās. No viņa mācos ļoti kārtīgo attieksmi pret savu zemīti, tomēr, kad pastnieks atnes “Latvijas Avīzi”, viņš noliek visus darbus un lasa,” stāsta R. Podkalne. Pats L.Langmanis gan teic, ka cītīgai avīzes lasīšanai vairāk laika atliek tagad, kad nav jāsteidz veikt darbi mazdarziņā, japļauj zāle vai jatīra sniegs. “Vasara ārā esmu līdz deviņiem vakarā – citādi Eiropa mūs nesapratīs,” smej L. Langmanis. “Latvijas Avīzi” kungs sāk lasīt ar pirmo lappusi. “Mani interesē politika. Pēc tam lasu par automašīnām, jo pēc profesijas esmu autoinženieris, tad par sportu, kā arī saimniecības jautājumiem,” atklāj L. Langmanis. Rakstus par augiem un puķkopību viņš izgriež un nodod kundzei, kura aizraujas ar puķu audzēšanu pašu dārzā. Kā avīze mainījusies pa šiem 25 gadiem, kopš tā abonēta? “Kļuvusi dārgāka un plānāka,” bēdājas L. Langmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+