Latvijā
Politika

Veidos speciālu armijas vienību: izplata īpašu aicinājumu latgaliešiem 16

Foto: Timurs Subhankulovs

Lai uzlabotu Nacionālo bruņoto spēku reaģēšanas spējas un nodrošinātu efektīvu visaptverošu valsts aizsardzību un izpildītu valdības rīcības plānā uzdoto uzdevumu, tiek sākta pastāvīgas bruņoto spēku apakšvienības izveidošana Latgalē, informē Aizsardzības ministrija.

“Esmu gandarīts, ka esam saņēmuši šādu uzdevumu – veidot Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību Latgalē, tādējādi stiprinot bruņoto spēku kaujas gatavību un nodrošinot plašāku klātbūtni Latvijas austrumu reģionā,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

“Apakšvienības izveide Latgalē ir ne tikai ieguldījums valsts aizsardzības stiprināšanā, bet arī sniegs iespēju Latgales iedzīvotājiem dienēt tuvāk mājām, kā arī stiprinās sociālo vidi. Ir patiess prieks veikt šādu uzdevumu!”

Profesionālā dienesta kaujas atbalsta apakšvienību ar pretgaisa aizsardzības spēju plānots veidot Zemessardzes 3.brigādes sastāvā, izvietojot to Daugavpilī, Rēzeknē un Preiļos.

Ar Ministru kabineta rīkojumu, Aizsardzības ministrijai ir dots uzdevums līdz 2018.gada 30.oktobrim izveidot pastāvīgu Nacionālo bruņoto spēku apakšvienību Latgalē.

Bruņotie spēki aicina Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu un tuvāko novadu iedzīvotājus pieteikties dienestam jaunizveidotajā apakšvienībā. Profesionālā dienesta kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp Zemessardzes, vienībā.

LA.lv