×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvieši balsotu par palikšanu ES. Saruna ar Mārci Lioru Skadmani (16)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pirms sešiem gadiem izveidotā Latvijas–Britānijas Tirdzniecības kamera (LLTK) kļuvusi par nopietnu abu valstu uzņēmēju sadarbības partneri, kā arī par Latvijas valsts piederīgo interešu pārstāvi Apvienotajā Karalistē. LLTK vadītājs Mārcis Liors Skadmanis “LA” stāsta par Latvijas uzņēmējiem Apvienotās Karalistes sabiedrībā un ko viņi sagaida no 23. jūnijā paredzētā referenduma par Britānijas dalību Eiropas Savienībā jeb tā saucamā “Brexit”.

– Kā iespējamā Britānijas izstāšanās no ES varētu ietekmēt tur dzīvojošos latviešus?

– 2014. gada beigās Britānijā oficiāli reģistrēti bija 71 073 darbinieki no Latvijas. Ja pieņemam, ka 2015. gadā tur nāca klāt vismaz 10 tūkstoši Latvijas valsts piederīgo cilvēku no citām ES dalībvalstīm, tas nozīmē, ka oficiālais Britānijā dzīvojošo Latvijas valsts piederīgo cilvēku skaits varētu sasniegt aptuveni 
150 000. Mēs šo skaitli ieguvām, pētot arīdzan Apvienotās Karalistes Nacionālās apdrošināšanas sistēmas numurus.

– Kurās nozarēs latvieši visvairāk strādā?

– Tas ir mīts, ka Latvijas pilsoņi visvairāk darbojas lauksaimniecībā. Statistikas pārvaldes informācija rāda, ka visvairāk (25 905) Latvijas pilsoņu darbojas ar produktu izplatīšanu, viesnīcām un restorāniem saistītajā nozarē.

Otra populārākā nozare, kur darbojas Latvijas valsts piederīgie, ir ražošana (18 695). Skaitlis rāda, ka agrākie palīgstrādnieki, glabātavu, zemākas pozīcijas darbinieki, gadiem ejot, uzdienējušies līdz menedžeru pozīcijām.

Trešajā vietā izteikts līderis – tas ir ļoti interesanti – Latvijas pilsoņi, kas darbojas bankās un finanšu iestādēs. Viņu ir 8272. Tas liecina, ka šie darbinieki varētu būt izglītību ieguvuši Britānijā. Lai šajā nozarē strādātu, ir jābūt attiecīgai izglītībai vai sapratnei, vai darba pieredzei.

– Kā Apvienotā Karaliste nonāca līdz “Brexit”?

– Vairāku iemeslu dēļ. Britānijā dzīvo trīs miljoni citu ES dalībvalstu pilsoņu. Izteikts emigrācijas līderis ar augošu tendenci ir Polija, arīdzan Īrija, Bulgārija un Rumānija. No trešajām valstīm – Indija, Pakistāna. Viena no aktuālajām nereti cilātajām tēmām ir – Apvienotās Karalistes mazajos pagastos, ciemos poļu, rumāņu un citu tautību cilvēku klātbūtne izspiež britu kultūras tradīcijas. Mazās pilsētas pārtop par pilsētām, kur dominē, piemēram, poļu valoda. Briti šajās pilsētās nejūtas ērti, viņus “izēd”, viņi dodas dzīvot citur. Šādas tendences vērojamas arīdzan ar indiešu un pakistāniešu ienākšanu. Pirms diviem gadiem veidoja normatīvos aktus trešās valsts piederīgo pilsoņu plūsmas ierobežošanai Britānijā. Rezultāts – no šā gada spēkā stājas noteikumi, ka trešās valsts pilsonim gada algai jābūt ne mazākai kā 32 000 mārciņu.

Britānija vēlas redzēt gudrus, talantīgus iebraucējus, darbiniekus, līdz ar to darba devējs maksā viņiem attiecīgu algu. Jautājums ir, vai šo kārtību nākotnē piemēros ES pilsoņiem? Protams, tas atkarīgs no ES regulējuma, ja Britānija paliek ES. Ja izstājas, tad Britānijai ir brīvas tiesības lemt par valsts iekšējo kārtību.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. LETIŅŠ , kad bija jabalso, balsoju apzināti par ES un pārejiem argumentēju kapeic tas jadara ! Tagad ir pagājuši gadi un redzu ka LATVIJAI izdevīgums ir apšaubāms,bet tas nebija DRAUDS valsts pastāvēšanai.2016 gada ES noritošie proces skaidra norāda ka Dalība slēpj lielu APDRAUDĒJUMU valstīm ,it īpaši Mazām. To saka Ungārija,Slovija,Polija, Slovākijaun protams Baltijas valstis. Briti norādaka ES sāk realizēt unitārismu ,Varas un Naudas koncentrēšana (lielkapitāla intereses) atņemot suverēno varu valstīm. Īpaši uzsverot EIROPAS : Tiesību un Vērtību nihilizāciju(pseido tainīgumu) . Latvijai atrašānās ES ir kļuvis par draudu tās VALSTISKUMA pastāvēšanai ! Izteikt ? Pilsoņu skaita pieaugums valstī nevienmēr ir saitāms ar veiksmīgu ekonomisko politiku ,bet to sarukums vienozīmīgi norāda uz valsts ekonomiskās politikas degradāciju ! Tagad visam tam japieskaita ES realizētāMigrācijas (viltus bēģļi) politika kļūst skaidri apdraudējuma apmēri.

 2. Kapēc man jādzīvo vienā Valstī ar šiem muļķiem, kas te komentē? 🙁

 3. Tas tikai apliecina to, ka migrantiem, arī latviešu migrantiem, balsot nedrīkst ļaut.

 4. E.S. nozīmē Eiropas nāciju nāvi un noslīkšanu milzigos imigrantu plūdos. Tai ir jāizformējas. eiropai jābūt nacionālu valstu kopai, kur to suverenitāte un nāciju pastavēšana netiek apdraudēta imperiālisma vārdā.
  __
  ka e.s. imigranti izsakās par Lielbritānijas palikšanu e.s. ir taspats, kad PSRS imigranti Latvijā izsakās par Latvijas palikšanu sojuza.
  Pretīgi.. amorāli.
  Draugi, ES un psrs ir vienu spēku darbi.

  • Prieks un pārsteigums lasīt tik daudz domubiedru komentāru.
   Eiropa acimredzot atver acis.. Pirms neilga laika par to noknābatu mani, ka sādas domas izsaku. Bet nu apkārt jūtu domubiedrus.

 5. Daudzi ir vīlušies ES. No tās idejas, kas bija 2000 gadā, nu jau vairs nav palicis nekas. Un tas nav pašas ES idejas dēļ, bet gan tās līderu dēļ.

 6. visiem sen jau apriebusies tā eiropas iznīcības politika,tāka nevajag te apgalvot visu latviešu vārdā.

 7. Es balsotu par izstāšanos, latviešu tautas lielākā daļa ir vīlusies. ES ved tautas uz iznīcību un diktatūru. Lai mūsu deputāti un valdība un visi augstie ierēdņi pamēģina izdzīvot ar 2 minimālām algām mēnesī un tad jūsmo par Latvijas sasniegumiem ES. Mana Iekšlietu ministrijas izdienas pensija IR 280 EIRO mēnesī un es šai valstī jūtos nožēlojami………

 8. ES nav izdevīgs nevienai tautai.Tikai starptautiskajām korporācijām. ES ved uz vispasaules totalitārismu. Ir pienācis laiks sāk domāt, kamēr zem ādas nav mikročips..

 9. tikai nevajag runāt citu vārdā,es un daudzi mani paziņas balsotu PAR IZSTĀŠANOS!!!!!

 10. kā tas očkāriks to var zināt, precīzāk – uz kāda pamata viņš to apgalvo?

Draugiem Facebook Twitter Google+