×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. decembris, 2017
Drukāt

Latvija plāno piešķirt Albānijai 50 000 eiro (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latvija plāno piešķirt Albānijai 50 000 eiro plūdu radīto seku novēršanai, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) rīkojuma projekts, ko 19.decembrī izskatīs valdībā.

Rīkojuma projektā minēts, ka spēcīgas lietusgāzes decembra sākumā Albānijā izraisījušas vēsturē spēcīgākos plūdus, kas galvenokārt skāruši valsts centrālo un dienvidu daļu un radījuši ievērojamus materiālos zaudējumus. Albānijas valdība, izmantojot Ziemeļatlantijas līguma organizācijas Eiroatlantijas katastrofu reaģēšanas un koordinēšanas centra un Eiropas Savienības Ārkārtējo situāciju reaģēšanas un koordinēšanas centra, kā arī diplomātiskos kanālus ir vērsusies pēc palīdzības pie citām valstīm.

Valsts lūgusi atbalstu vairākās jomās, tajā skaitā aprīkojumā – laivas, ūdens sūkņi, ģeneratori, hidrauliskie āmuri, saliekamās nestuves, mobilās virtuves, avārijas situāciju krājumos – pirmās palīdzības komplekti, meklēšanas un glābšanas iekārtas, apsildāmās teltis, guļammaisi, glābšanas vestes, ūdensizturīgie tērpi, niršanas ekipējums, sildītāji, kā arī pārtikas vai finansiāla atbalsta jomā. Norādīts, ka atbalsta mērķis ir nekavējoši pastiprināt Albānijas dienestu reaģēšanas spējas vērsties pret dabas stihiju un tās radītajām sekām.

ĀM skaidroja, ka Albānija ir Latvijas sabiedrotā valsts, turklāt tās karavīri šobrīd piedalās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, sniedzot būtisku atbalstu Latvijas drošībai. Izvērtējot Latvijas iespējas, konstatēts, ka visefektīvākā palīdzība, ko šobrīd nekavējoties var sniegt, ir finansiāls atbalsts, norādīja ministrijā.

2014.gadā līdzīgā situācijā bija nonākusi Bosnija un Hercegovina, kad Ministru kabinets pieņēma lēmumu nosūtīt piecus Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ekspertus plūdu seku likvidēšanai, kas kopumā izmaksāja 50 661 eiro. Tā kā arī Albānija atrodas Rietumbalkānu reģionā un saskaras ar līdzīgām klimata pārmaiņu radītām problēmām, ierosināts Albānijai sniegt finansiālu atbalstu 50 000 eiro apmērā.

Sākotnējais novērtējums uz 2017.gada 5.decembri par plūdu radītajām sekām liecina, ka appludināti aptuveni 10 622 hektāri Albānijas centrālajā un dienvidu daļā, aptuveni 5526 hektāros konstatēts paaugstināts ūdens līmenis. Bojājumi konstatēti 4715 ēkām, 41 privātuzņēmumam, 127 ceļa posmiem, 177 skolām, 78 tiltiem, 30 ūdenspiegādes stacijām, 11 dambjiem, 26 elektrostacijām, 29 aizsprostiem un vienai ūdens sūkņu stacijai.

Līdzekļus plānots piešķirt no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un cik saimniecības Latvijā- Latgalē un Kurzemē cietušas no plūdiem? Ir uzskaitījums- cik liela summa iedalīta to seku novēršanai un kompensēšanai pašu mājās. Un cik no tā uzkskaitījuma ticis pašiem zemniekiem, un kas aizķēries ierēdņu prēmēšanai paredzētajos kontos? kad un kam prasīsim par to atbildi. Vai šie 50 tūkstoši nevarētu tikt novirzīti Latgales reģiona stiprināšanai. galu galā- uzlabojiet ceļus, kas brūk kopā ( arī plūdos cietuši). Tā būtu saudzīga atbalsta roka un gādīga valdības- kā gudra saimnieka rīcība. Vai nepietiek, ka aizsardzībai maksājam vairāk, nekā cilvēkiem, kāds drīz būs Latvijā dzīvojošo skaits? Hei, valdība! paskaties uz vietējiem iedzīvotājiem, uz mani, es esmu te, nevis Briselē un ne Albānijā. Vai Albānijai sāp galva par mūsu plūdiem. Ar tiem taču mums pašiem jātiek galā.!!

  2. Cik ļoti vajag nemīlēt savu tautu, lai neievērotu, ka tā iet postā, izmirst, izmirkst, emigrē,- ja valdība par palīdzību pašu zemniekiem plūdos un negūto ražu cer tikai uz Eiropas subsīdijām, bet paši-lai izskatītos skaisti- dāsnu roku piešķir naudu citas valsts plūdos cietušajiem. Kāpēc tad nepalīdzam Hondurasai, Pumpiņrasasai un vēl virknei nabadziņu, ja esam tik bagāti un vareni, kā VVF to skandina?

  3. Buutu latgalieshiem pieshkiirushi zemniekiem labaak

Draugiem Facebook Twitter Google+