Ekonomika
Darbs un nauda

Latvijā sarūk ārvalstu investīcijas0

Foto: Fotolia

Latvijā pagājušajā gadā sākti 34 jauni ārvalstu investīciju projekti, kamēr 2017. gadā tika sākti 53 jauni investīciju projekti, secināts auditorkompānijas “EY” investīciju piesaistes pētījumā.

Tāpat pētījumā secināts, ka Latvijā pērn par 40% samazinājies jaunu ārvalstu investīciju radīto darba vietu skaits – no 2690 jaunām darba vietām 2017. gadā līdz 1078 jaunām darba vietām pagājušajā gadā.

Atbilstoši “EY” pētījumam Baltijas valstīs visvairāk jaunu investīciju projektu pagājušajā gadā bija Lietuvā – 83, kas ir par deviņām vairāk nekā 2017. gadā. Savukārt Igaunijā pērn sākti 28 jauni ārvalstu investīciju projekti, kas ir par desmit mazāk nekā gadu iepriekš. Līdz ar to Lietuvā jaunie investīciju projekti arī radījuši visvairāk jaunu darba vietu – 5023, kamēr Igaunijā – 949.

“EY” partneris, darījumu un finanšu konsultāciju prakses vadītājs Baltijas valstīs un Polijā Guntars Krols stāstīja, ka ārvalstu investīciju projektu skaita kritums Latvijā pagājušajā gadā vēl nenorāda uz būtiskām ilgtermiņa sekām, taču tas ir brīdinājuma signāls.

“Mūsu kaimiņi lietuvieši jaunu investīciju projektu daudzumu pagājušajā gadā ir būtiski palielinājuši, iekļūstot to 20 Eiropas valstu sarakstā, kas piesaista visvairāk jaunu ārvalstu investīciju projektu,” pauda Krols.

Viņa ieskatā, Latvijai ir jāuzmanās, lai politiskās vides un nodokļu politikas nepastāvība, darbinieku trūkums un nepietiekama produktivitāte līdztekus finanšu tirgus satricinājumiem un korupcijas skandāliem nekļūst par pastāvīgu problēmu ārvalstu investīciju piesaistei, veidojot nelabvēlīgu valsts tēlu.

“EY” pētījumā secināts, ka Eiropā kopumā visvairāk jaunu ārvalstu investīciju projektu pērn sākts Apvienotajā Karalistē – 1054, seko Francija – 1027 un Vācija – 973. Gan Apvienotajā Karalistē, gan Vācijā jaunu projektu rādītāji samazinājušies salīdzinājumā ar 2017. gadu.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā projekta “IRIS Shampeteris Apartments” dzīvojamā māja
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Swedbank” paziņo par jaunu maksājumu iespēju ieviešanu
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Piecstāvu dzīvojamās mājas projekts Purvciemā ieiet finiša taisnē
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
48 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
51 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
10 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Galvenā problēma esam mēs, kad…
1 stunda