×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

“Latvijas Avīzi” pērk un lasa! (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

A/S "Lauku Avīze" valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis un "Latvijas Avīzes" galvenā redaktore Linda Rasa

Piektdien “Preses dienu” svinīgajā ceremonijā Latvijā vadošie preses tirdzniecības un izplatīšanas uzņēmumi “Narvesen” un “Preses serviss” apbalvoja veiksmīgākos Latvijas izdevējus, kā arī paziņoja lasītāju pieprasītākos preses izdevumus pagājušajā gadā.

Balvas tika pasniegtas vairākās nominācijās, un laikraksts “Latvijas Avīze” atzinību saņēma divās. Nominācijā “Pārdotākās avīzes” (pērn kopā visvairāk pārdotie dienas laikrakstu eksemplāri) “AS Lauku Avīze” izdotais laikraksts “Latvijas Avīze” ieguva otro vietu. Tā kā pirmo vietu ieguva krievu valodā iznākošais laikraksts “Vesti segodņa”, tad tas nozīmē, ka no latviešu valodā iznākošajiem dienas laikrakstiem visvairāk pērk “Latvijas Avīzi”. Savukārt “Preses serviss” nominācijā “Ienesīgākais dienas izdevums” (balvas tiek pasniegtas pēc finansiālā apgrozījuma rezultātiem) “Latvijas Avīze” ieguva trešo vietu.

Atgādinām, ka, pēc pētījumu kompānijas “TNS Latvia” datiem, laikraksts “Latvijas Avīze” ir arī visvairāk lasītā dienas avīze Latvijā. “LA” vidējā viena numura auditorija 2014. gadā bija 82 000 lasītāju, bet kopējā auditorija – 147 000.

Nominācijā “Pārdotākie tabloīdi” par iegūto pirmo vietu tika apbalvots SIA “Izdevniecības nams “Print Media”” izdevums “MK Latvija”. Diploms par otro vietu tika pasniegts izdevēja SIA “Žurnāls Santa” žurnālam “Privātā Dzīve”, savukārt trešajā vietā ierindojās izdevniecības “Rīgas Viļņi” žurnāls “Kas Jauns”.

Nominācijā “Pārdotākie mājturības un veselības izdevumi” pirmā vieta tika piešķirta SIA “Žurnāls Santa” žurnālam “Ievas Veselība”. Savukārt otrajā vietā ierindojās SIA “Žurnāls Santa” – “Ievas Māja”, trešo vietu ieņēma izdevniecības SIA “Rīgas Viļņi” – “Ko Ārsti Tev Nestāsta”.

Nominācijā “Pārdotākie sieviešu izdevumi” pirmās divas godalgas attiecīgi saņēma izdevēja SIA “Žurnāls Santa” izdevums “Ieva”, otrajā vietā SIA “Žurnāls Santa” izdevums “Ievas Stāsti”, trešajā vietā izdevuma “Vesti” – “Ļubļu”.

Nominācijā “Pārdotākie izzinošie un izklaidējošie izdevumi” pirmo vietu izcīnīja izdevēja SIA “Dienas žurnāli” – “Citādā Pasaule”. Otrās vietas diplomu saņēma izdevēja “Mediju nams” – “Praktiskā Astroloģija”, bet trešā vieta tika piešķirta izdevēja SIA “Dienas žurnāli” – “Ilustrētā Pasaules Vēsture”.
Nominācijā “Pārdotākie reģionālie izdevumi” pirmo vietu ieņēma SIA “Kurzemes vārds” izdevums “Kurzemes Vārds”. Otrās vietas godalgu saņēma SIA “Dautkom Plus” izdevums “Seičas”, bet trešajā vietā ierindojās izdevējs SIA “Novadu ziņas” izdevums “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.

Nominācijā “Pārdotākie bērnu un jauniešu izdevumi” augstāko godalgu saņēma SIA “Dienas žurnāli” izdevums “Ilustrētā Junioriem”. Otro vietu ieņēma SIA “Egmont Latvija” žurnāls “Vāģi”, bet trešo vietu – SIA “Egmont Latvija” izdevums “Monster High”.

Nominācijā “Pārdotākie krustvārdu mīklu izdevumi” pirmo vietu ieņēma SIA “Žurnāls Santa” izdevums “Mezgls”, otrajā vietā izdevēja SIA “Kuma” izdevums “Kūmiņš”, bet trešajā vietā izdevēja SIA “Putņiks” izdevums “Skandināvija”.

“Preses servisa” balvu nominācijā “Ienesīgākais dienas izdevums” par pirmo vietu saņēma “Dienas mediji” laikraksts “Diena”. Otrajā vietā ierindojās izdevēja “Izdevniecības nams Vesti” izdevums “Vesti Segodņa”, savukārt trešajā vietā – AS “Lauku Avīze” izdevums “Latvijas Avīze”.

“Preses serviss” balvu nominācijā “Ienesīgākais nedēļas izdevums” par pirmo vietu saņēma SIA “Izdevniecības nams “Print Media”” – “MK Latvija”. Otrajā vietā ierindojās izdevēja SIA “Žurnāls Santa” žurnāls “Ieva”, savukārt trešajā vietā – SIA “Žurnāls Santa” žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Preses servisa” balvu nominācijā “Ienesīgākais divu nedēļas izdevums” par pirmo vietu saņēma SIA “Žurnāls Santa” žurnāls “Ievas Stāsti”. Otrajā vietā ierindojās izdevēja SIA “Žurnāls Santa” žurnāls “Ievas Veselība”, savukārt trešajā vietā – SIA “Žurnāls Santa” žurnāls “Ievas Māja”.

“Preses servisa” balvu nominācijā “Ienesīgākais žurnāls” par pirmo vietu saņēma izdevniecības “Rīgas Viļņi” žurnāls “Ko Ārsti Tev Nestāsta”. Otrajā vietā ierindojās izdevēja SIA “Dienas žurnāli” – “Ilustrētā Pasaules Vēsture”, savukārt trešajā vietā – SIA “Žurnāls Santa” žurnāls “Ievas Virtuve”.

Pasākuma laikā preses izdevējiem tika pasniegtas arī Gada debijas specbalvas – pirmajā vietā – SIA “Egmont Latvija” izdevums “My Little Pony”, 2.vietā – SIA “Rīgas Viļņi” izdevums “Tautas Veselības Avīze”, 3.vietā – Izdevniecības SIA “Kuma” izdevums “Vieglās”.

“Preses serviss” piešķīra balvu diviem debitējušiem izdevumiem – SIA “Dienas žurnāli” – “Ilustrētā rokasgrāmata. Stila un modes ABC” un SIA aģentūra “Lilit” – “Velo Start”.

“Narvesen” balvas tiek pasniegtas, analizējot preses izdevumu pārdošanas rezultātus pēc pārdoto eksemplāru skaita “Narvesen” tīklā 2014.gadā. “Preses servisa” balvas piešķir, ņemot vērā konkrēto izdevumu apgrozījumu 2014.gadā visā preses tirgū.

Pasākumā piedalījās Latvijas Preses izdevēju asociācijas (LPIA) valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis, “Narvesen Baltija” valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica, “Preses servisa” valdes priekšsēdētājs Jānis Vaivods un Latvijas preses izdevēji.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Aplūko youtube datu vietnē meklēt Juris Freimanis ievietotos sižetus nākas secināt, ka lasītāju paliek mazāk. Ieskaties un izdari secinājumus, jo nav darbs, nav mājas…..

 2. Aplūko youtube datu vietnē meklēt Juris Freimanis ievietotos sižetus nākas secināt, ka viens lasītājs ir mazāk un bailes ir tiem kas ir turīgi, kalpo tiem kas ir turīgi, bet tiem kam tiek atņemts darbs un mājoklis nav ko baidīties. Nākotnes Latvijā nav un nebūs ja Policija nereaģē, masu mēdiji nereaģē un cilvēks, ģimene ir tikai lozungs lielo un varonīgo spēlēs.

 3. Pērn ienesīgākais dienas izdevums – laikraksts Diena. Kā tad tā, tikko LA vadība stāstīja, ka vienīgais pelnošais laikraksts.

 4. lsm.lv “Tikmēr Latvijas Žurnālistu asociācija paudusi satraukumu par “Latvijas Avīzes” izdevēja – akciju sabiedrības “Lauku avīze” izdarīto politisko spiedienu uz Voldemāru Krustiņu, kas noticis saistībā ar laikraksta publikācijām par gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām.

  Voldemārs Krustiņš uz padomes un valdes sēdi vairs nav aicināts.”
  Atceros , kad Krustiņš mūs uzaicināja uz sanāksmi LA atpūtas namā /daudz gadus atpakaļ/ un jautāja – Agronomi , kā jūs vērtējat privatizāciju lauksaimniecībā /apmēram šī doma / un ko jūs darīsiet ?
  Rodas jautājums – vai ir novērtēts vina devums Latvijai ? Atcerēsimies , kas aicināja nolikt ziedus pie / gribētos definēt / mātes Latvijas , kas veidoja Lauku Avīzi utt !
  Neaizmirsīsim , ka mums katram pienāk brīdis , kad jāsaka ardievas no darba kolektīva , nekur neaizbēgsim !

 5. LA jau sen ož pēc naftalīna, laiks mainīties un augt. Šobrīd to pērk un lasa, bet kas? Pensionāri un SC atbalstītāji (ņemot vērā to, ka pēdējā laikā lielākā daļa Krustiņa rakstu par Ušakovu, Ameriku). Kas notiks ar avīzi, kad šo pensionāru nebūs? Vai nevajadzētu domāt par to, lai kļūstat interesanti arī jauniešiem? Un vai medija uzdevums bez vienkāršas informēšanas nav arī auditorijas izglītošana? Var jau slavēt sevi, bet ir jādomā uz priekšu, īpaši tad, ja vēlaties attīstītu Latviju.

 6. LA vairs nav tā, kas bija, un pēc atbrīvošanās no Krustiņa, skaidrs, ka nav vērts ne pirkt, ne lasīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+