×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Latvijas izlasei šovasar nepalīdzēs arī Blūms un Jurevičus

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase pirmdien sāks gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. Kļuvis zināms, ka komandai šovasar nepalīdzēs pērnajā finālturnīrā starp komandas līderiem bijušie Jānis Blūms un Mareks Jurevičus.

Blūms pēc pārdomu brīža paziņojis, ka šovasar vēlas sakārtot veselību un mierīgi sagatavoties nākamajai sezonai, bet Mareks Jurevičus nevarēs spēlēt ģimenes apstākļu dēļ, vēsta LBS izpaltītā informācija. Līdz ar to Latvijas valstsvienības kandidātu saraksts sarucis līdz 15 spēlētājiem, jo kājas savainojuma dēļ treniņu darbu ar pirmo dienu nevar uzsākt Žanis Peiners, bet Kaspars Vecvagars atrrodas Latvijas U-20 izlases rindās.

„Spēlētāju lēmumus un atteikumu iemeslus nekomentēšu. 2.jūlijā sākšu strādāt ar tiem, kuri būs ierindā. Rīkosimies kā pērn – iespējams, pēc Eiropas U20 čempionāta mums pievienosies labākie U-20 komandas spēlētāji. Mērķis ir skaidrs – izcīnīt tiesības 2013.gada rudenī spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā Slovēnijā,” situāciju komentējis Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas pretinieki būs Bosnijas, Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas izlases. Finālturnīram kvalificēsies pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī četras no sešam trešo vietu ieguvējām.

Jānis Blūms pērn bija Latvijas izlases līderis un komandas mugurkauls Eiropas čempionāta finālturnīrā Lietuvā. „Ilgi biju spēlējis bez nopietnām veselības problēmām, bet pagājušās sezonas laikā bija daudz traumu. Nedomāju, ka tas bija ļoti saistīts ar spēlēšanu izlasē, bet tagad jāsakārto veselība, jānostiprina rokas un kājas. Arī psiholoģiski vēl neesmu gatavs ieslēgties nopietnā darbā un spēlēs. Ja kvalifikācijas turnīrs būtu septembrī, varbūt sajūtas būtu savādākas. Vai nākamgad situācija varētu būt savādāka? Nāks laiks, nāks padoms,” basket.lv savu lēmumu komentējis Jānis Blūms.

No 2009. gada valstsvienības modela kandidātu sarakstā palikuši tikai LBS diskvalifikāciju izcietušais Armands Šķēle un pirms trīs vasarām rezervista statusā bijušais Rolands Freimanis. Kā zināms, pēc 2009. gada Eiropas čempionāta LBS valde vairākiem spēlētājiem piešķīra diskvalifikācijas par režīma pārkāpumiem, lai gan tieši LBS vadība vairāku gadu garumā pievēra acis uz šiem pārkāpumiem un nespēja ieviest kārtību savā valstsvienībā. Basketbola vadības un spēlētāju konfrontācijas rezultātā sekojuši daudzi atteikumi un arī šajā vasarā Latvijas izlasē tās labākie spēlētāji nespēlēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+