Sports
Futbols

Latvijas tiesnešiem paaugstinājums – varētu apkalpot UEFA Čempionu līgas spēles 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas tiesnešu brigāde ar Andri Treimani priekšgalā iekļauta Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) tiesnešu pirmās kategorijas sarakstā, kas tai ļaus pretendēt nākamās sezonas pirmajā pusē apkalpot UEFA Čempionu līgas grupu kārtas un nacionālo izlašu spēles, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Treimanis, kurš iepriekšējos divos gados tika atzīts par Latvijas futbola labāko galveno soģi, kopā ar savu tiesnešu brigādi divus ar pusi gadus atradās UEFA tiesnešu otrās kategorijas sarakstā, taču tagad viņu varēšana nopelnījusi augstāku atzinību.

Latvijas soģu brigāde, kurā bez Treimaņa darbojas arī līnijtiesneši Haralds Gudermanis un Aleksejs Spasjoņņikovs, kā arī tiesneša asistenti Raimonds Tatriks, Aleksandrs Golubevs, un Edgars Maļcevs aizvadītajā sezonā tiesāja trīs UEFA Eiropas līgas spēles, kā arī apkalpoja 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēli starp Luksemburgas un Francijas izlasēm.

Atjaunotajā UEFA pirmās kategorijas sarakstā iekļauti kopumā 55 galvenie tieneši arī no Austrijas, Beļģijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Anglijas, Spānijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Ungārijas, Izraēlas, Itālijas, Lietuvas, Maķedonijas, Maltas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Krievijas, Skotijas, Slovākijas, Slovēnijas, Zviedrijas, Turcijas, Ukrainas un Velsas.

Augstāk par pirmo kategoriju atrodas vien 26 UEFA elites grupas galvenie tiesneši.

Savukārt savas vietas trešās kategorijas sarakstā saglabājuši galvenie tiesneši Aleksandrs Anufrijevs un Aleksandrs Golubevs.

Pirms Treimaņa un viņa kolēģu tiesāšanas UEFA Eiropas līgā, kurā viņi pirmo maču apkalpoja jau 2015.gadā, kāda Latvijas tiesnešu brigāde bija apkalpojusi UEFA Eiropas līgas priekšteča, UEFA Kausa izcīņas, grupu turnīra spēli 2006.gadā Vīnē, kur vietējā “Austria” tikās ar Prāgas “Sparta”. Šo spēli tiesāja Romāns Lajuks ar asistentiem Jāni Pukijanu un Juriju Popovičenko, kā arī ceturto tiesnesi Andreju Sipailo.

Treimanis savā īsajā futbolista karjerā paspēja piedalīties Latvijas pirmās līgas čempionātā, kā arī Latvijas jauniešu U-17 un U-19 izlasēs. Paralēli futbolam 1998.gadā Treimanis sāka nodarboties ar tiesāšanu un jau 20 gadu vecumā debitēja virslīgas čempionātā. Treimanis joprojām ir visjaunākais tiesnesis, kurš debitējis virslīgā.

Treimanis 25 gadu vecumā saņēma FIFA starptautiskā tiesneša kategoriju un kļuva par 2011.gada sezonas jaunāko starptautisko tiesnesi Eiropā.

LA.lv