×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Lavrovs peļ Sīrijas opozīcijas “apsēstību” ar Asada gāšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs nosodīja Sīrijas opozīcijas “apsēstību” ar prezidenta Bašara al Asada gāšanu, kas kavē konflikta diplomātiskā atrisinājuma centieniem.

“Patlaban viss atduras pret opozīcijas apsēstību ar prezidenta Bašara Asada gāšanu,” tradicionālajā gada sākuma preses konferencē sacīja ministrs. “Kamēr tiek uzturēta šī nesamierināmā nostāja, nekas labs nevar notikt. Karadarbība turpināsies un cilvēki mirs.” Tas, ka opozīcija turpina uzstāt uz Asada gāšanu, kaitē diplomātiskā atrisinājuma centieniem, kurus atbalstīja bijušais ANO un Arābu līgas sūtnis Kofi Annans un turpina atbalstīt viņa pēctecis Lahdars Brahimi. Lavrovs konkrēti kritiku veltīja Sīrijas Nacionālajai koalīcijai – Rietumu atbalstītajai opozīcijas grupējumu jumtorganizācijai, kas pērn tika izveidota Dohā -, pārmetot tai, ka tā par vienu no saviem pamata mērķiem izvirzījusi Asada gāšanu. “Mūsu prioritāte nav ģeopolitisko mērķu sasniegšana, kāda acīmredzot ir režīma gāšanas ideja, bet mums prioritāte ir situācijas stabilizācija šajā valstī, nevis Bašara Asada režīma saglabāšana vai gāšana,” skaidroja Lavrovs.

Citiem ārējiem spēlētājiem “prioritātes acīmredzot ir citas”, norādīja ministrs. “Viņi it kā runājot visu saprot, saprot tos draudus, ko sevī satur Sīrijas valsts sagraušanas perspektīvas, bet, kad viņi iziet publiskajā telpā, viņi sāk klāstīt nedaudz citādākas lietas, kas atšķiras no tā, ko viņi mums saka privātā kārtā.” Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011. gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+