Sports
Basketbols

LBL dalībnieku sastāvs pagaidām bez Jelgavas 16

“Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) jaunajai sezonai apstiprinātas desmit komandas, kuru vidū pagaidām nav “Jelgavas” vienība, ceturtdien pavēstījusi Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Šobrīd turnīram dalību pietikušas “VEF Rīga”, “Ventspils”, “Jēkabpils”, “Valmieras”, “Jūrmala”/”Fēnikss”, “Latvijas Universitātes” (LU), “Saldus”, “Barons kvartāls”, “Liepāja”/”Triobet” un “LMT Basketbola akadēmija” jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komandas.

Kā ziņo LBS, pieteikumu līdzdalībai iesniedzis arī “Jelgavas” klubs, kam palikušas nenokārtotas finansiālās saistības par iepriekšējo sezonu. Ņemot vērā kluba vadībā notiekošās pārmaiņas, LBS valde devusi Jelgavas komandai papildu laiku līdz 1.septembrim, lai atrisinātu finansiālās problēmas. Ja tas tiks nokārtots, vienības tiks pielaista LBL turnīram.

Tāpat zināms, ka pamatturnīra izspēles sistēma saskaņota ar klubiem un būs tāda pati kā pērn. “VEF Rīga” ar “Ventspili” aizvadīs divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēs vienu apli izbraukumā. “Ventspils” un “LMT Basketbola akadēmija” vienība ar visām komandām izspēlēs divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentīsies pa četrām reizēm. Vietu kārtību noteiks uzvarēto spēļu procents.

Tikmēr izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas. Par trešo vietu cīņas ritēs līdz trim uzvarām, bet finālsērijā – līdz četrām.

Paredzēts, ka jaunā LBL sezona startēs 1.oktobrī.

Kā zināms, aizvadītajā sezonā finālsērijā “VEF Rīga” uzvarēja “Ventspils” komandu ar rezultātu 4-1, valsts čempiona titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas. Savukārt LBL bronzas medaļas pirmo reizi vēsturē izcīnīja “Jēkabpils”.

Tāpat LBS valde ceturtdien apstiprinājusi jaunās “Nordea” Basketbola līgas (NBL) sievietēm sezona nolikumu, kurā startēs Latvijas un Igaunijas klubi.

Turnīrā piedalīsies septiņi Latvijas klubi – “TTT Rīga”, “Cēsis”, RSU/”Merks”, “Vega 1″/”Liepāja”, “Latvijas Universitāte” (LU), “TTT Juniores” un Latvija U-16 izlases bāzes klubs. Salīdzinājumā ar pērno sezonu sacensībās vairs neplāno piedalīties Latvijas komanda “Kolibri Pepsi”/”47.vsk”.

Savukārt Igauniju turnīrā pārstāvēs piecas komandas – “Tallinas Universitāte”, Tallinas 1182, Tallinas “Audentes”, Raplas “AmEst” un “Tartu Universitāte”.

Pamatturnīra pirmajā aplī komandas no oktobra vidus līdz decembra viducim aizvadīs viena apļa turnīru, pēc to rezultātiem sadaloties divos sešiniekos. Turpinājumā abas grupas savā starpā aizvadīs divus apļus, ņemot līdzi arī visus pirmajā posmā iegūtos punktus.

Tikmēr Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) izslēgšanas turnīrā pavasarī piedalīsies četras labākās Latvijas komandas pēc NBL rezultātiem. Pusfinālā mačos un cīņā par bronzas medaļām spēles ritēs sērijā līdz vienas komandas diviem panākumiem, bet finālsērijā cīņas ritēs līdz trim vienas komandas panākumiem.

LA.lv