×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Lidostas “Rīga” vadītāja amatu uzticēs Andrim Liepiņam

Foto: LETAFoto: LETA

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš.

Starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja amatā plānots iecelt Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” padomes priekšsēdētāju un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Andri Liepiņu, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” apstiprināja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Lidostas valdes priekšsēdētāju plānots apstiprināt jau piektdien.

Matīss stāstīja, ka ar jaunās lidostas valdes apstiprināšanu ir “nelieli sarežģījumi. “Lidosta ir valsts paaugstinātas drošības objekts un pirms lidostas valdes locekļu iecelšanas ir jāsaņem attiecīgie saskaņojumi no drošības institūcijām. Šobrīd par valdes priekšsēdētāju šis saskaņojums ir saņemts. Esmu uzaicinājis Andri Liepiņu – viņš 16 gadus strādājis Ekonomikas ministrijā ar dažādiem uzņēmējdarbības jautājumiem, tāpat viņš pēdējos gadus vadījis “airBaltic” padomi. (..) Viņš ir piekritis un, visticamāk, šodien tiks iecelts,” teica Matīss.

Savukārt pārējos valdes locekļus ministrs vēl neatklāja. “Par pārējiem valdes locekļiem saskaņojums vēl turpinās. pielaides saņemšana un citi jautājumi nevar tikt atrisināti trīs dienu laikā,” sacīja Matīss, neprognozējot, cik ilgā laikā izdosies iecelt pārējos valdes locekļus.

Liepiņš ceturtdien aģentūrai BNS ne apstiprināja, ne noliedza, ka viņš ir uzrunāts lidostas valdes locekļa amatam.

Jau vēstīts, ka 11.novembrī, no amata atkāpās četri no pieciem lidostas valdes locekļiem, tostarp lidostas valdes priekšsēdētājs Arnis Mūrnieks.

Matīss žurnālistiem norādīja, ka Satiksmes ministrija kā akcionārs bija neapmierināta ar lidostas lielajiem advokātu izdevumiem darba tiesisko strīdu risināšanā. “Satiksmes ministrijas viedoklis un mans, kā ministra viedoklis, ir viennozīmīgs – mēs nevaram tērēt 100 tūkstošus eiro advokātiem, ja lidostā ir Juridiskais departaments, un turklāt, ja šīs lietas tiek zaudētas. Un tās lietas ir vienkāršas lietas, piemēram, lietas saistībā ar darbu tiesisko strīdu risināšanu, kas īstenībā ir ļoti vienkāršas lietas un nevar maksāt šādas milzīgas naudas summas,” sacīja Matīss.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+