Mobilā versija
Brīdinājums +12.5°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
21. marts, 2016
Drukāt

“Lielā dzintara” mākslas telpā atklās izstādi “Meklējumi”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 24. martā plkst. 15 koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova tiks atklāta izstāde “Meklējumi”, kurā apvienoti piecu latviešu autoru darbi, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izstādes kurators Andris Vītoliņš par “Meklējumiem” stāsta: “Šī ir jau otrā manis veidotā izstāde koncertzāles jaunajā mākslas telpā. Atšķirībā no pirmās izstādes “Dzīles”, šoreiz esam gājuši soli tālāk, un ekspozīcijā, līdzās zemtekstiem piesātinātiem tēlniecības darbiem, būs skatāmi arī lielformāta gleznojumi, smalki animētas, plastilīnā veidotas ainavas un rotaļīgas redīmeida (ready-made) mizanscēnas.”

“”Meklējumi” šai kontekstā izpaužas vairākos līmeņos – tie ir gan tīri praktiski formas, materiāla un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu risinājumi, gan sociāli aktīvi komentāri par laikmeta aktualitātēm un sabiedrības novirzēm; tai pat laikā klātesošai esot arī garīgo meklējumu šķautnei,” par izstādes ideju turpina Vītoliņš.

Izstādē aplūkojamie Kaspara Teodora Bramberga darbi no personālizstādes “Dynamis” un Gintera Krumholca “Mayday” nominēti prestižākajam apbalvojumam Latvijas mākslā – Purvīša balvai – 2012. un 2014. gadā. Uzlecošās zvaigznes Lienes Mackus darbs “Rīgas lauva”, saņemot Borisa un Ināras Teterovu fonda atbalstu, rotā Kr.Valdemāra ielu, Rīgā. Savukārt Egona Peršēvica jaundarbs tika radīts īpaši šai izstādei. Arī Andra Prigičeva jaundarbi Liepājā vēl nav redzēti.

Izstādes kuratori ir Latvijas mākslas akadēmijas Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš un mākslas zinātniece Elīna Sproģe, bet izstādes iekārtojumu veido mākslas zinātnieks Raimonds Kalējs. Īpaši izstādes atklāšanas apmeklētājiem būs iespēja tikties un klātienē uzdot jautājumos gan visiem darbu autoriem, gan izstādes koncepta veidotājiem.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+