Sports
Basketbols

Lielais kautiņš Filipīnās: FIBA piešķir diskvalifikācijas0

foto: news.com.au

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) piespriedusi ievērojamas diskvalifikācijas skandalozā Filipīnu un Austrālijas izlašu maču kautiņa vaininiekiem.

2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē starp Austrālijas un Filipīnu basketbola izlasēm šī mēneša ievadā notika pamatīgs kautiņš.

Tagad FIBA izsludinājusi diskvalifikācijas kautiņā iesaistītajiem basketbolistiem. Sodus saņēmuši kopumā 13 spēlētāji – desmit no Filipīnu izlases un trīs no Austrālijas.

Vislielāko sodu saņēmis Filipīnu izlases basketbolists Kelvins Abueva, kuram būs jāizlaiž nākamie seši komandas mači. Kopumā četri basketbolisti saņēmuši piecu maču diskvalifikācijas, kā arī vairāki sodīti ar trīs spēļu izlaišanu.

FIBA piespriedusi naudas sodus arī abu valstu federācijām, turklāt konkrētā mača tiesneši tuvāko gadu nevarēs tiesāt starptautiskas spēles.

Saistītie raksti

Abu vienību duelis 2.jūlijā norisinājās Filipīnās, kad trešajā ceturtdaļā, rezultātam esot 79:48 par labu Austrālijai, starp abu komandu basketbolistiem izcēlās pamatīgs kautiņš. Pēc dūru vicināšanas tiesneši no spēles nolēma padzīt 13 spēlētājus – četrus austrāliešus un deviņus filipīniešus.

Mačs tika atsākts, Austrālijai laukumā esot vairākumā, jo tā piecatā spēlēja pret trim filipīniešiem. Tiesa, pēc dažām minūtēm vēl divi Filipīnu basketbolisti tika pie piezīmju normas, kā rezultātā laukumā palika tikai viens filipīnietis un mačs tika apturēts, austrāliešiem gūstot uzvaru ar 89:53.

LA.lv