×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. maijs, 2012
Drukāt

Lielbritānijas Augstākā tiesa ļauj izdot Asanžu Zviedrijai

asanzs1

Lielbritānijas Augstākā tiesa trešdien nosprieda, ka tīmekļa medija “WikiLeaks” dibinātājs Džūljens Asanžs var tikt izdots Zviedrijai, kur viņš tiek apsūdzēts izvarošanā.

“Lūgums izdot Asanža kungu ticis likumīgi izteikts un viņa apelācija pret izdošanu attiecīgi tiek noraidīta,” paziņoja Augstākās tiesas prezidents Nikolass Filipss.

Līdz ar šo spriedumu Asanžs ir izsmēlis visas tiesu sistēmas iespējas lēmuma pārsūdzībai Lielbritānijā. Tomēr vēl viņš var vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Asanžs tika aizturēts Lielbritānijā 2010.gada decembrī, pamatojoties uz divu Zviedrijas pilsoņu sūdzībām par seksuālu uzbrukumu. Pats Asanžs šīs apsūdzības noraida.

Asanžs valkā elektronisko aproci, un viņam noteikts mājas arests.

Viņš atzinis, ka visvairāk baidās no izdošanas ASV, kur, pēc Asanža advokātu domām, viņu varētu ievietot bēdīgi slavenajā Gvantanamo bāzē saistībā ar atklātībai nodotajiem neskaitāmajiem Savienoto Valstu slepenajiem dokumentiem, tostarp ap ceturtdaļmiljonu diplomātisko telegrammu un tūkstošiem slepenu dokumentu par kariem Afganistānā un Irākā.

Asanžs tiek vērtēts pretrunīgi – ASV viceprezidents Džo Baidens viņu nosaucis par “augsto tehnoloģiju teroristu”, savukārt Asanža atbalstītāji nominējuši viņu Nobela Miera prēmijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+