×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Lielie kaķi, gudrās kazas un “piektais elements”


ReklāmfotoReklāmfoto

Šoruden Rīgas cirks, uzsākot jau 124. rudens – ziemas sezonu, piedāvā jaunu programmu “Zvaigžņu salūts”, kurā no 21. septembra līdz 11. novembrim ar devīzi “Cilvēki un zvēri burvīgā pārsteigumu kokteilī” savus priekšnesumus rādīs cirka mākslinieki no Vācijas, Krievijas un Ukrainas. 


 

“Katrā cirka programmā mūsu skatītajiem vēlamies parādīt ko īpašu, tāpēc uz Rīgas cirka 124. sezonas pirmo programmu esam uzaicinājuši gan līdz šim neredzētus, gan publikas iemīļotus cirka māksliniekus,” stāsta Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska.

Mākslinieki no Krievijas – dzīvnieku dresētāji Natālija un Dmitrijs Kuzņecovi – aicina uz lielo kaķu izrādi “Riska impērija”, kā arī krievu vēja suņu priekšnesumu. Skatītājiem būs iespēja redzēt pumas, leopardu un melno panteru – D. Kuzņecovs ir viens no retajiem māksliniekiem, kurš nebaidās manēžā strādāt ar plēsējiem bez krātiņa. Ap manēžu netiks izstiepts aizsargtīkls, dzīvnieki tiks turēti pavadās. “Izrādes odziņa noteikti ir Dmitrija Kuzņecova melnā pantera Agata, kuras vārds atvasināts no melnā dārgakmens ahāta nosaukuma. Agatu mākslinieks tik tiešām uztver kā savu dārgakmeni. Kopā ar viņu mākslinieks metīsies nevaldāmos kūleņos pa cirka manēžu un rādīs citus trikus,” atklāj Rīgas cirka pārstāve Agita Pudule.

Pirmoreiz Rīgā varēs novērtēt “Family Igen”, māksliniekus no Vācijas, kuri piedāvās divus dzīvnieku priekšnesumus – “Dresētas kazas” un “Tibetas terjerus”. Dresētu kazu priekšnesums Rīgas cirkā bijis vērojams tikai vienreiz 2009. gadā. Šoreiz skatītāji varēs novērtēt kazu lielisko, dabas doto līdzsvara izjūtu dažādos trikos, tāpat arī viņu attapību un kāpelēšanas prasmes, pārvarot sarežģītus šķēršļus. “Priekšnesums ir interesants un domāju, ka skatītajiem patiks,” vērtē A. Pudule.

 

“Kazas ir gudri dzīvnieki, turklāt tām ļoti patīk cilvēki un aplausi par izpildītajiem trikiem.” Cirka pārstāve piebilst – šogad cirka darbinieki rūpīgi pievērsušies dzīvnieku uzturēšanās telpām, lai viņiem būtu maksimāli ērti uzturēties Rīgas cirkā.

 

Jaunajā izrādē skatītājus priecēs arī akrobātu ansamblis no Sanktpēterburgas – Viktora Jevdakimova vadībā akrobāti uzstāsies uz tā dēvētajām atsperlaipām. Elpai liks aizrauties salto un kūleņi lidojumā līdz pat cirka kupolam, galvu reibinošas 360 grādu piruetes un lēcieni uz ķekatām, piezemējoties ar milimetra precizitāti. Ieradīsies arī klauns Andrejs Averjuškins no Maskavas Ņikuļina cirka – viņa meistarstiķis ir dresētu sesku priekšnesums, savukārt viņa dēls Artjoms virtuozi brauc ar monociklu jeb vienriteni.

No Ukrainas Rīgā ieradīsies akrobāti Olena un Vitālijs Liščini. Viņi sniegs divus priekšnesumus – “Akrobātisko duetu” un deju uz vertikālās virves “Piektais elements”, uzveduma sižetu aizņemoties no pasaulslavenā režisora Lika Besona tāda paša nosaukuma filmas.

A. Pudule norāda – cirka izrādes apmeklējumam nav vecuma ierobežojuma. “Pats galvenais, lai vecāki pirms došanās uz cirku bērnu sagatavo tam, ka izrādes laikā būs gan mūzika, gan krāsainas gaismas, lai bērns nebaidītos un nebūtu izrādes laikā jāpamet zāle. Cirka izrāde ir tik universāla, ka interesanti ir gan maziem bērniem, gan tētim, gan mammai, jo katrs atrod to, kas viņu saista visvairāk.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+