×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

“Ies pāri līķiem”: RD komiteja nobalso par tramvaja līnijas izbūvi (34)

Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm.Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm.

Foto - LETA

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja šodien sēdē atbalstīja sadarbības līguma slēgšanu ar pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” par Skanstes tramvaja līnijas izbūvi.

Lēmumprojekta izskatīšanas laikā vairāki iedzīvotāji, kas bija ieradušies klausīties sēdes norisi, mēģināja izteikties un uzdot jautājumus, bet viņiem šāda iespēja netika dota.

Vairāki deputāti uzdeva jautājumus par to, kāpēc tramvaju plānots izbūvēt tieši šajā Rīgas vietā, vai tas tiešām neskars kapu teritoriju un vai Rīgas domē paredzēta arī tālāka projekta apspriešana. Ziņotājs pastāstīja, ka šādas tramvaja līnijas izbūvi “Rīgas satiksme” ir izvēlējusies kā visefektīvāko, dodot iespēju apgūt lielu platību par iespējami mazākiem līdzekļiem, un atbildēja apstiprinoši, ka projekta izbūve neskars kapu teritoriju, turklāt turpmāko rīcību ierastajā kārtībā plānots saskaņot Rīgas domē.

Viens no klausītājiem, kurš sevi pieteica kā ieinteresētu pilsoni Andri Gobiņu, aktīvi centās uzdot jautājumus, bet komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (S) viņu pārtrauca, norādot, ka komitejas sēdēs jautājumus var uzdot tikai komitejas locekļi.

Tas netraucēja Gobiņu vairākas reizes atkārtot, ka “deputāti tiek maldināti un tramvaja līnija ies tieši pāri līķiem”.

Arī citi iedzīvotāji mēģināja uzdot jautājumus, bet viņiem šāda iespēja netika dota. Viņi arī norādīja, ka iedzīvotāji var izteikties gan Saeimas, gan Ministru kabineta sēdēs, tāpēc to vajadzētu atļaut arī Rīgas domes komitejās.

Lai gan daļa deputātu nevēlējās atbalstīt plānotā sadarbības līguma slēgšanu, tomēr komitejas vairākums nobalsoja par.

Sadarbības līgumu parakstīs Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors, turklāt departaments būs atbildīgs par to, lai Rīgas pilsētas pašvaldības institūcijas izpilda līgumā paredzēto.

Līgums paredzēs, ka Īpašumu departamentam jānodrošina projekta realizācijai nepieciešamo nekustamo īpašumu vai to daļu iegāde. Pēc īpašumu iegādes departamentam jānodrošina tiesības īpašumus izmantot “Rīgas satiksmei”.

Savukārt Finanšu departamentam noteikts paredzēt nepieciešamo finansējumu īpašumu iegādei, bet Satiksmes departamentam plānots nodrošināt projekta īstenošanas rezultātā radīto un Rīgas pilsētas pašvaldības pārziņā esošo rezultātu saglabāšanu un ilgtspēju.

Turklāt sadarbības līgums paredz Rīgas pašvaldības aģentūrai “Rīgas gaisma” uzturēt projekta rezultātā radītā pilsētas apgaismojuma un luksoforu tīkla elementus, laikus plānojot uzturēšanas darbus, kā arī finansējumu šiem darbiem turpmākos 20 gadus pēc projekta īstenošanas.

Lēmuma projektā norādīts, ka pēc projekta realizēšanas Satiksmes departamentam, pamatojoties uz “Rīgas satiksmes” iesniegumu, jāsagatavo un jāiesniedz priekšlikumi papildināt sabiedriskā transporta maršrutu tīklu ar jaunizveidotajiem maršrutu tīkla posmiem, nodrošinot, ka uz tiem tiek attiecināti visi normatīvajos aktos noteiktie sabiedriskā transporta pakalpojumu organizētāja pienākumi.

Jau vēstīts, ka Gobiņš, kas apvieno grupu “Lielo kapu draugi” otrdien aicināja cilvēkus piedalīties komitejas sēdē, paziņojot, ka “Rīgas dome iemānījusi darba kārtībā balsojumu”.

RD līdz šim nav izdevies kliedēt bažas, ka plānotā tramvaja līnija neskars kapu zonu.

Runājot par RD skaidrojumu, ka tramvaja līnijas būvniecības laikā “kauli pa gaisu neies”, iepriekš Gobiņš pauda, ka tas nav būtiskākais. “Vai kauls ies pa gaisu vai neies, kurā brīdī buldozers tur brauks, vai smuki sašņorēs kaulus kastītē, ar lentītēm apsies, katru akmentiņu apmīļos un ar slotiņām smuki pārbīdīs Krišjānim Baronam, vai blakus esošajam Georgam Armitstedam uzliks, to protams definēs kaut kad vēlāk,” uzsvēra brīvprātīgais.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Reiz nesen radio Brīvajā mikrofonā sarunās par Rīgas kapu apsaimniekošanas aplamībām kāda uz radio piezvanījusi sieviete pārmeta pašam Ušakovam, ka viņš pats iekārtojies un vēl ticis pie kapavietas savam tēvam jaunam apbedījumam jau sen slēgtajos Raiņa kapos. Varbūt tā radās arī iedvesma jaunai tramvajlīnijai, arī pa kapiem? Ērtībai.

 2. Nu tad aizbrauciet uz turieni un paskatieties!Pokrova draudzes pusē viss ir sakārtots,bet lelbas?Bardaks un suņu kakas.Ja jau mēs tā uztraucamies,kāpēc paši uztaisām miskasti un brīnāmies – mūs nerespektē?!Kas respektēs to cūcību ar kādu mēs izturamies pret savu vēsturi!?

 3. Nu žēl gan,ka Rīgas Dome neņem vērā iedzīvotāju intereses,kā arī nedod mieru mirušajiem.To,ka nedrīkst ārdīt kapus,ir taču zināms katram normālam cilvēkam.Kas tie tādi par zombijiem,kas neko neņem vērā? Dzīvē tas nenesīs laimi ne tiem deputātiem,ne arī braucējiem,jo ne mazums notiek tādās vietās dažāddas mistiskas lietas- un tās nav blēņas vai māņi.

 4. T.s.Rīgas modernā centra jaunbūvēs Skanstes ielā nedzīvo un nedzīvos cilvēki, kas brauc ar tramvaju!!! Tie ir dārgi dzīvokļi. Satiksme tur ir ļoti laba jau tagad gan pa Miera ielu, gan pa Valdemāra ielu. Nevajag to jauno tramvaja līniju.

 5. Kādi kapi? Piķis jātaisa! Krievu emigrantiem interesē nauda, nevis kaut kādi tur Latvijas Rīgas kapi.

 6. It kā bija projekta sabiedriska apspriešana?Tā kā nav manīts….Vai Rīgā tas neder?

 7. Teritorija ir milzīga un faktiski ar ļoti ierobežotām izmantošanas iespējām.
  Es liktu priekšā, sākot ar tālāko galu veidot kolumbāriju, – gan kapličas var saglabāt, gan nav jārok un jātraucē aizgājējus.
  Ņemot vērā netālo centru, labo tramvaja satiksmi, gan to, ka alternatīva ir tālu no centra Ulbrokā, Lāčupītē ,Jaunciemā, – vietu pircēju būtu daudz.

 8. Rīga parku trūkums Atbildēt

  Bet krievnacistam Ušakovam vienalga, ka tik var taisīt rebes un iegriezt latviešiem tanī pašā laikā.

 9. Ko lai dara, ka Rīgas domē strādajošajiem ļautiņiem pilsētplanošanas jomā sajēga ir mazāka ka cūkai par parūkām… Kartējais projekts, kur pilnīgā bezjegā tiks pad**sta nauda un Rīdzeniekem no tā nebūs nekāda labuma.

 10. Bet kāpēc nav līnijas u Purvciemu kur dzīvo 40 tūkst. cilvēku un ir pat slīdes uz tilta, man interese Ekon. pamatojuma

 11. Viņš tiešām kalpo nelabam Atbildēt

  Dēļ šī idotisma vien ušakovu ir jānoņem…

 12. Es brīnos, ka neprotestē ebreji, jo tajos kapos ir paglabāti ļoti daudz bagātie ebreji…

 13. Valts pieminekļu aizsardzības inspekcija, Rīgas pieminekļu padome, Nacionālā kultūras padome, arhitekti un tēlnieki iesaistījās, Latvijas okupācijai veltītā pieminekļa aizstāvībai, sīvi cīnījās, lai aizvāktu Okupācijas muzeju no visiem pieejamas un saskatāmas vietas, itkā aiz ētiskiem apsvērumiem. Šo biedru ētika un ieņemamai amats toties atļauju neiejaukties latviešu tautai svarīgu pieminekļu, mūsu dižgaru atdusas vietu postīšanā. Kultūras ministre ir Nacionālās Apvienības izvirzīta, arī klusē. Balsi pacēla dzejnieks Jānis Peters, bet viņa balss izrādās tāds nieks vien pret krievu armijnieka dēla Nila vēlmēm

 14. “Pāri līķiem” iet arī ušaka darba devējs, abiem kas kopējs, visu svēto, skaisto iznīcināt, un pakļaut svešas tautas, svešas zemes.

 15. Neesmu SC vēlētājs Atbildēt

  Arī nefanoju par Nilu Ušakovu. Tomēr… kad vajadzēja sakopt kapu teritoriju, tad desmitiem gadu nekas netika darīts. Bet, kad nu tur garām brauks tramvajs, tad ir ‘oi, Gewalt”. Liekulība.

 16. tomēr ar tiem aizstāvjiem arī tā jocīgi: projektētāji saka – neies pa kapiem, aizstāvji – ak, pa līķiem ies, tad atkal projektētāji – nu neies pa kapiem, aizstāvji – kauli lidos, u.t.t. Varbūt būtu vērts tomēr ieklausīties un necelt trobeli, kur tās nemaz nevajaga.

  • Pats Ušakovs vēl nesen ar dzelžainu ģīmi teica, ka tramvajs būs un, mēģinās postīt tikai 5 m no kapu teritorijas (t.i. apm. 750 kapa vietu). Vēl pirms trim dienām Saskaņas deputāts runāja, ka arī kapliča būs jānojauc -tas savukārt nozīmē ap 1 500 Rīgas un Latvijas valsts cēlāju apbedījumu izpostīšanu. Palasi un paklausies uzmanīgāk.

   • varbut pati lasi uzmanigāk Atbildēt

    un padomā pirms bļauj? pirmkārt kapliča nav kapi, bet tikai telpa no kuras izvada, turklāt tā jau ir vecā u netiek izmantota, bet stāv grauzta līmenī, turklāt par tās nojaukšanu runā kā tikai IESPĒJAMS neviss kā tu apgalvo ka noteikti nojauks.

    • Nu, nu - tik talu gan... Atbildēt

     Biedri “Tomer”, pirms rakstit, vajag ko sajegt:
     1) kaplicu ekas ir nekropoles sastavdala ar apbedijumiem, kurus apganija ar peckara krievu okupacijas saprasanu;
     2) gazesvadu planoja un ieraka ka Sencu ielas un Zirnu ielas savienojumu CAURI LIELAJIEM KAPIEM, un 60to gadu beigas “burzuju” kauli lidoja pa gaisu burtiska nozime;
     3) kaplicu sturi lidz sodienai “iegrauzusi” trotuaru, jo ta jau bija “liels troksnis”;
     4) varbut tagadeja Dome tramvaju varetu laist nevis “par Armstedu”, bet par “atbrivotajiem” ielas preteja puse…

 17. Tagad vaards jaasaka prezidentam un premjeram.Gribu redzeet vinu reakciju.Usakovs ar savu domi pilniigi zaudeejusi veselo sapraatu.Kerties klaat Latvijas sveetvietaam.

  • Viņi visi ir no vienas branžas, tad redzēsiet kā kremļa kalps teiks tā būs, nav Latvijā varas kas varētu viņu apturēt, viņš kā putins ap sevi savilcis klanu kas kalpo viņam un tikai viņam, šeit neiet runa par Latvijas galvaspilsētu bet ietekmi.

 18. No Riigas domes padziit visus,kuri par to balsoja.Pilniigi bez kauna,trauceet muuza mieru muusu dizgariem.

 19. Nu tie Lielo kapu draugi tak pārspīlē bezjēgā! Mēru tak arī vajag zināt. Nedaudz paplatinās jau esošo ielu, pāris metrus pieķers klāt no kapu malas – kādi kauli, kādi līķi? Tādi kaulu pielūdzēji, ka nu. Un kas tad notiek, kad 20 gadu vecam apbedījumam rok jaunu virsū? No zemes esam nākuši, par zemi jāpaliek! Lai tak brauc tramvajs pa virsu. Un līdz Barona kapam tramvaja sliedes – oi, kudī cik tālu!

 20. kur tie lielo kapu draugi ir tad kad tie kapi jāsakopj? kad troksnis jātaisa , tad ērgļi, kad reāli kapi tikai jāsakopj, tad nav neviena, jo tur reklāmas nekādas, politiku neuztaisisi

  • Draugi tur sakopuši pietiekoši daudz – noteikti vairāk nekā pašvaldība… te var paskatīties(piedevām šo darbu viņi ir uzsākuši krietni pirms ušaka plāna parādīšanās atklātībā…)https://www.facebook.com/groups/930774936995483/

   • tajos kapos vispār nav teikšanas un nevar viņi viņus ne kopt ne remontet ne ko citu darit, tie ir baznīcas īpašums un vanags neko negrib lai tur dara. jo lūk naudas neesot, ka varetu kādu zemes gabalu pārdot kas baznicai pieder , tas vanagam pat prātā nenāk, jo desmitām paaudzēm raustā manta jātaupa, nevar kautkādu kapu dēļ baznicas īpašumus mazināt. vel jau ari radinieki paliek kam tas butu jādara, bet tiem jau ar pie kājas. bet bļaut tad gan visi uz RD gatavi

 21. Jācer, ka beidzot tiem, kas balso par šiem “tautas pārstāvjiem”, kuri neļauj rīdziniekiem piedalīties savas pilsētas plānošanā, fanu pulks samazināsies.

  • aizej uz jebkuru pašvaldibu visā valstī Atbildēt

   un paprovē tikt pie vārda. netiksi, jo nav paredzets. jā tu vari piedalities, vari klausities, bet izrunāties, uzstāties tev neļaus neviens nekad nevienā pašvaldibā, nevienā komisijā. jo likums to neparedz. ari saiemā , valdibā…. tieši tāpat

 22. Tādu iznākumu varēja prognozēt,jo RD kontingents pazīstams. Par latviešu svētvietām tiem nospļauties. Cita lieta būtu,ja tramvaja līniju kāds izplānotu caur Pārdaugavas fallu.

  • izēmot tos pārdesmit uzpirktos bļāvejus Atbildēt

   kur tev ir kaut viens fakts ka līnija “ies pāri līķiem”? visur apgalvo ka ies pa esošo ielu zem kuras nez vai kāds apglabāts un transports jau tāpat kursē. lūk ja tiešām sāku rakt kapos, tad tu varetu tur protestēt, pie ekskavatora pieķkedeties, gulet uz kapu pieminekļa lai nenojauc. bet ir samērā paredzami ka tā nenotiks, un pat ja notiktu, tu vienalga nekādi tamlidzigi neprotestētu, jo tas prasa vairāk līdzdalibas nekā netā dirst un naidu kurināt

   • Paskaties RD plānus, tur šķērsgriezumos ļoti skaidri redzams, ka apm. 10 m teritorijā kapiem būs “kirdic” -ap 1 500 apbedījumu.

    • kas tev melot mācija? pirmkārt tiek uzskatits ka visos kapos ir tikai 1500 apbedijumu kur nu vel tevis piesauktajā 10 metru joslā, otrkārt cik lasu tad līnija iešot 5 metrus no kapu teritorijas neviss 10 metrus kapos kā tu interpretē, turklāt kur tu redzeji tos plānus, ja tie vel dabā nav uzzimeti, bet tikai tiek pašlaik prezentēta ideja, līdz plānu zimešanai vel oi oi oi cik tālu

     • Iztēlojies, kā tu personīgi un tavi piederīgie justos, ja caurām dienām jau agri rītos un vēlu vakaros 5 m no tavas migas dārdot sāktu braukāt tramvajs!

Draugiem Facebook Twitter Google+