Mobilā versija
-2.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
30. oktobris, 2015
Drukāt

Liepājā atklās Ilmāra Blumberga personālizstādi “Kalpotājs”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

UPB izstāžu galerijā Liepājā 3. novembrī plkst. 17 tiks atklāta mākslinieka Ilmāra Blumberga personālizstāde “Kalpotājs”, vēsta Ulda Pīlēna biroja pārstāve Ilze Rosicka.

Izstādē būs apskatāma UPB mākslas kolekcija ar Ilmāra Blumberga darbu ciklu- skulptūras un grafikas, ar vienu no visnoturīgākajām, izteiksmīgākajām viņa radītajām zīmēm, ko viņš pats nodēvējis par Kalpotāju.

“Kalpotājam” ir sava vēsture. Zīme ar nosaukumu “Kalpošana” tika uzzīmēta 1992. gadā un tā ietilpa vairāku zīmju grupā. Mākslas zinātniece Laima Slava šo figūru raksturojusi kā ambivalentu: “Tajā ir kunga un kalpa attiecības. Cilvēka un dabas attiecības. Cilvēks pret cilvēku, arī 700 mūsu vēstures gadi un reizē cieņa pret līdzcilvēku. Manuprāt, tā ir latviska figūra. Figūra vēršas pret otru nevis ar uzbrukumu, bet ar cieņu. Un reizē tā ir cieņas pilna attieksme arī pret zāli, smiltīm, jūru, akmeņiem. Pret dabu. Kalpošana kā pienākums, kas, manuprāt, ir raksturīga iezīme latvietim.”

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+