×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Liepāja paceļ BBL kausu

bbl.netbbl.net

Par Baltijas basketbola līgas tradicionāla pirmssezonas kausa ieguvējiem pirmo reizi kļuvusi “Liepāja/Triobet” komanda, kas ceļā pēc tā savā laukumā pārspēja BK “Ventspils” un Tartu “Rock”.

Uvis Helmanis savus draugus un kolēģus, kas tagad ir laukuma pretējā pusē, nežēlo – nedēļas nogalē ar nodurtām acīm pēc spēles roka bija jāsniedz gan Robertam Štelmaheram, gan Gērtam Kullamē. Turklāt ventspilnieki šoruden tika apspēlēti jau otro reizi.

“Liepāja/Triobet” pašreizējos panākumos un spēles kvalitātē ir vairāki svarīgi faktori, kas liecina, ka tās nav tikai pirmssezonas uzvaras. Viens no tiem – sastāva dziļums, kas ļauj spēles gaitā variēt taktiku un plaši rotēt ar spēlētājiem. Pēc vairāku gadu muļļāšanās Liepājā ir pārdomāti un pamatoti izvēlēti leģionāri. Nepiekāpīgais lietuvietis Mažutis mūsu publikai ir labi zināms vēl no Rīgas ASK laikiem. Ne sliktākas raudzes ir pārējie leģionāri – amerikānis Džonsons profesionāla basketbola pirmsākumos ir agresīvs, rezultatīvs un gana meistarīgs. Savukārt Žeļonis ir kārtīgs lietuviešu basketbola pārstāvis – agresīvs, nepiekāpīgs. Mareks Jurevičus ir līderis starp savējiem, par kura palikšanu Liepājā līdz sezonas beigām gan skaidrība vēl nav. Ir labi papildinājumi starp savējiem (brāļi Antropi), ir par gadu pieredzējušāki pērnā sastāva spēlētāji. Tas ļauj Uvim Helmanim laukumā prasīt sevis iecerēto basketbolu – ar ļoti agresīvu aizsardzību, ar spiedienu pret spēlētājiem ar bumbu.

Pusfinālā Ventspils tādam basketbola nebija gatava, kļūdu virtene un Liepāja jau bija prom – 15:3. Lai gan drīz vien spēle līdzsvarojās un otrajā puslaikā vadībā bija arī Latvijas čempioni. Liepājnieki spītīgi spēlēja savu basketbolu un pēdējā ceturksnī sagaidīja veiksmes brīžus un sava smagā darba augļus, tiekot vadībā. Tik pārliecinoši, kā LOC kausa finālā (81:61) Ventspils netika sista, taču otrā uzvara Kurzemes derbijā bija gan.

Finālā “Liepāja/Triobet” pretī stājās Tartu “Rock”, kas tika apspēlēti ar 74:61. Mazliet labāka precizitāte kopā ar agresīvo spēli, kas igauņiem 22 reizes lika kļūdīties, pārvērtās pārliecinoša uzvarā. “Esmu priecīgs par izcīnīto kausu. Tas ir liels panākums klubam, spēlētājiem un Liepājai. Finālā komandas nedomā par skaistu sniegumu, galvenais mērķis bija uzvara. Tāpēc šoreiz nav svarīgi, kā pie tās tikām. Mūsu sniegums nebija nevainojums, tomēr pēdējās spēlēs esam pierādījuši, ka protam kontrolēt spēles gaitu,” pēc BBL kausa pacelšanas sprieda “Liepāja/Triobet” komandas galvenais treneris Uvis Helmanis.

Jau šonedēļ sāksies LBL čempionāts. BK “Ventpils” un “VEF Rīga” pārsvars pār sekotājiem vairs nešķiet tik liels kā agrāk un vairākas komandas ir gatavas cīņai par medaļām. Arī “Liepāja/Triobet”, kas savas ambīcijas jau pierādījusi laukumā.

 

BBL KAUSA IZCĪŅA

Pusfināli

“Liepāja/Triobet” – BK “Ventspils” 71:70 (15:10, 29:27, 47:47). Džonsons 22+6RP, G. Antrops 12, Žeļonis 9; Gražulis 18+6AB, Četmens 13, Barnīss 11.

“Šiauliai” – “Rock” 59:62 (39:28).

Par 3. vietu

BK “Ventspils” – “Šiauliai” 86:76 (14:11, 35:30, 59:46). Barnīss 15, Peiners 13, Gražulis, Gulbis pa 11; Gedraitis 17, Jučiks, Olanders pa 10.

Fināls

“Liepāja/Triobet” – “Rock” 74:61 (20:14, 40:36, 56:48). Jurevičus 13, J. Antrops, Džonsons, Žeļonis pa 10; Tome, Pečukevičs pa 13, Petrukonis 10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+