×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Liepājas muzejs atkārtoti akreditēts uz pieciem gadiem

foto - Letafoto - Leta

Ar Latvijas Muzeju padomes lēmumu uz nākamajiem pieciem gadiem akreditēts Liepājas muzejs, aģentūru LETA informēja muzeja direktore Dace Kārkla.

“Muzeja materiālais nodrošinājums un pēdējos gados veiktie infrastruktūras uzlabošanas darbi, kā arī muzeja plānošanas dokumenti apliecina, ka muzejs strādā profesionāli un spēj īstenot nosprausto darbības stratēģiju,” akreditācijas rezultātus komentēja Kārkla.

Liepājas muzejs glabā 124 575 krājuma vienības, no kurām 101 214 atrodas pamatkrājumā. Muzejā strādā 26 darbinieki. Muzejs izvietos vairākās ēkās, no kurām centrālā ēka Liepājā, Kūrmājas prospektā 16/18, ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Akreditācijas komisija, iepazīstoties ar Liepājas muzeja iesniegtajiem materiāliem un apmeklējot muzeju 10. jūnijā, skrupulozi pārbaudījusi muzeja darbības atbilstību Muzeja likumam un Ministru kabineta noteikumiem.

Komisija atzinusi, ka pēdējo gadu laikā ievērojami uzlabojušies krājuma glabāšanas apstākļi Liepājas muzeja galvenajā ēkā, kur par Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Liepājas pašvaldības līdzekļiem veikti rekonstrukcijas darbi. Muzeja ēkās uzlabota gan apsardzes, gan ugunsdrošības aprīkojumi, kas ir piemēroti kultūras mantojuma aizsardzībai.

Pēdējos gados Liepājas muzejā īpaši aktivizējies izglītojošais darbs ar dažādām apmeklētāju auditorijām – skolēniem, studentiem, ģimenēm. Komisija atzinīgi novērtējusi Kurzemes tautastērpu informācijas centra izveidi Liepājas muzeja paspārnē, kas, izmantojot bagātīgo muzeja krājumu, popularizē tautastērpa darināšanas un valkāšanas tradīcijas.

Komisija atzinīgi novērtējusi arī muzeja sadarbību ar nacionāli patriotiskajām organizācijām. Muzejā regulāri notiek tematiski pasākumi un izstādes, kas pulcina Liepājas skolēnus, bijušos Latvijas Tautas frontes aktīvistus un citus interesentus.

Komisija atzinusi, ka muzeja attīstības stratēģiskie virzieni tiek saskaņoti ar pašvaldību. Pozitīva virzība notikusi arī jautājumā par zvejniecības un jūrniecības ekspozīcijas atjaunošanu, jo Liepājas pašvaldība ir pieņēmusi konceptuālu lēmumu par Jūrniecības muzeja izveidi.

Akreditācijas komisija ieteikusi apsvērt iespēju atjaunot filiāles statusu ekspozīcijai “Liepāja okupāciju režīmos”. Filiāle krīzes laikā tika reorganizēta finanšu līdzekļu ekonomijas dēļ.

Latvijas Muzeju padome, izskatot Liepājas muzeja akreditāciju, ieteikusi lūgt pašvaldību izveidot muzejā jaunu štata vietu pētnieciskā darba vadīšanai un stiprināšanai.

Ja līdz šim viena no Liepājas muzeja prioritātēm bija muzeja infrastruktūras sakārtošana, tad turpmāk muzeja darbība būs vērsta uz pētnieciskā darba kapacitātes celšanu, piebilda Kārkla. Muzejā darbu sākusi jauna profesionālu vēsturnieku paaudze – Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes absolventi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+