×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

Linkevičs: nevar nogalināt brīvību, patiesību un drosmi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pat pēc cilvēka nāves viņa idejas paliek dzīvas un nav iespējams nogalināt brīvību, patiesību un drosmi, Maskavā paziņoja Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, kurš apmeklēja Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova bēres.

“Pēdējo reizi es ar Borisu runāju pērn Viļņā, un es biju pārsteigts, cik liels bija viņa dzīvesprieks. Viņam nekad netrūka sakāmā. Viņš zināja daudz un ticēja Krievijai. Atceros, un arī jūs droši vien atceraties, vienu no viņa intervijām pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad viņš bija aktīvs, perspektīvs jaunais politiķis Ņižņijnovgorodā. Viņš sacīja: “Reformas Krievijā ir neatgriezeniskas, ja vien nesāksies apšaušana.” Var nogalināt cilvēku, bet nevar nogalināt brīvību, patiesību, kuru viņš augstu vērtēja, un nevar nogalināt drosmi,” Linkevičs teica uzrunā Ņemcova mātei, ģimenes locekļiem un citiem bēru dalībniekiem.

Telefona sarunā no Maskavas aģentūrai BNS Lietuvas ārlietu ministrs norādīja, ka Ņemcova atbalstītājus viņa nogalināšana nav iebiedējusi.

Ņemcova bērēs Maskavā Linkeviču pavada Lietuvas pārstāvis Eiropas Parlamentā Petrs Auštrevičs, parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvis Emanuelis Zingeris, kā arī Lietuvas vēstnieks Krievijā Remiģijs Motuzs.

Runājot Eiropas Savienības dalībvalstu vārdā, bloka vēstnieks Krievijā Vīgauds Ušacks teica, ka par Ņemcova nāvi atbildīgie ir jāatrod un jāsauc pie atbildības. Viņš arī pauda cerību, ka Ņemcova idejas un nepabeigtie darbi tiks turpināti.

“Patiesība, par kuru cīnījās Ņemcovs, ne tuvu nebija ērta. Tomēr viņš cīnījās par to godīgi un kaislīgi, ticot, ka bez patiesības nav nākotnes. Viņa pārliecība, principi un drosme iedvesmoja mūs visus un sniedza mums cerību. Boriss iemiesoja un aizstāvēja tās vērtības, kuras cienām mēs visi – cilvēka cieņas, demokrātijas ievērošanu, ticību pilsoniskas sabiedrības varai un nepieciešamību pēc valdības atbildības. Viņš ticēja atvērtai Krievijai. Boriss bija patiess politikas retums. Diža personība,” teica Ušacks.

Jau ziņots, ka Ņemcovu nenoskaidrots uzbrucējs nošāva piektdienas vakarā uz ielas Maskavas centrā. Viņš tiks apbedīts otrdien Trojekurovas kapsētā, bet pirms tam no Ņemcova notiek atvadīšanās Saharova centrā Maskavā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+