×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. jūlijs, 2015
Drukāt

LM par darbu Latvijas prezidentūrā 39 darbiniekiem izmaksās prēmijas (9)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) par darbu Latvijas pirmajā prezidentūrā Eiropas Savienības (ES) Padomē 39 darbiniekiem izmaksās prēmijas aptuveni 72 600 eiro apmērā pirms nodokļu nomaksas, aģentūrai LETA pastāstīja LM pārstāve Iveta Kancēna.

Viņa stāstīja, ka kopumā prezidentūras sagatavošanas, organizēšanas, nodrošināšanas darbos no LM un padotības iestādēm tieši bija iesaistīti 85 cilvēki. Prēmijas saņems mazāk nekā puse, jo darbinieku veikums individuāli tika vērtēts atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem un darba intensitātes vērtējumam.

Tādējādi prēmijas saņems 39 LM, Valsts darba inspekcijas (VDI), Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) darbinieki, kuri bija tieši iesaistīti prezidentūras darbā un kuru darba intensitāte novērtēta kā vidēja vai augsta.

Vidējais prēmijas apmērs būs vienas mēnešalgas apmērā darbiniekiem, kuriem bijusi vidēja intensitāte, un divas mēnešalgas darbiniekiem, kuriem bijusi augsta intensitāte.

Kā norāda LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, “ikviens no prezidentūras pasākumos iesaistītajiem darbiniekiem ir pelnījis pateicību par ieguldīto darbu, laiku, profesionālajām spējām un izaicinājumiem. Mēs esam gandarīti, ka labklājības sistēmā strādā tik daudz augstas raudzes darbinieku, kuri uzņēma prezidentūru šo pasākumu kā izaicinājumu un nebijušu pieredzi savā darba karjerā”.

Jaunzeme skaidroja, ka prēmija ir viens no aspektiem, kas notur darbiniekus valsts iestādēs un motivēja iesaistīties prezidentūras pasākumos. Tāpēc par profesionāli padarītu darbu, kas atzinīgi novērtēts arī no citu ES dalībvalstu kolēģu un ES institūciju puses, un “to milzīgo pašatdevi prezidentūras laikā darbiniekiem ir jāsaņem novērtējums”, uzskata Jaunzeme.

Kancēna uzsvēra, ka reāls darbs pie prezidentūras sākās vairāk nekā pirms gada, lai labklājības nozarē sarīkotu visus programmā plānotos pasākumus, kā arī izpildītu visus apstiprinātos mandātus par konkrētu jautājumu virzību prezidentūras laikā.

Viņa norādīja, ka LM kopā ar saviem kolēģiem no citām padotības iestādēm, kā arī sadarbībā ar prezidentūras sekretariātu Rīgā sarīkoja 14 prezidentūras pasākumus, tostarp trīs augsta līmeņa pasākumus.

Savukārt Briselē norisinājās 27 ES Padomes darba grupu sanāksmes, kā arī atašeji piedalījās desmit Pastāvīgo pārstāvju komiteju sanāksmēs.

Veiksmīgi tika aizvadītas divas ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmes Briselē un Luksemburgā, kuras vadīja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Ženēvā Starptautiskās darba konferences laikā Latvijas eksperti ES un tās dalībvalstu vārdā sagatavoja un pauda viedokli trīs augsta līmeņa komitejās, un Jaunzeme bija šī pasākuma prezidente.

Kopumā ES Padomes darba grupu un Ministru padomes darba rezultātā pieņemti seši secinājumu dokumenti, panākta vienošanās par sešiem tiesību aktu projektiem, notikušas ministru diskusijas par nodarbinātības, sociālās politikas un dzimumu līdztiesības aktualitātēm.

Kancēna stāstīja, ka LM darbinieki piedalījās arī vairākās neformālas tikšanās un sanāksmēs ar Eiropas Parlamentu par izskatāmajiem tiesību aktu projektiem.

Jau ziņots, ka, noslēdzoties Latvijas pirmajai prezidentūrai ES Padomē, kas ilga pusgadu, vairākas ministrijas darbiniekiem izmaksājušas prēmijas, lai pateiktos par padarīto darbu. Veselības ministrija 28 darbiniekiem izmaksājusi 50 900 eiro, vēstīja LNT ziņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. URRĀ.Valsts pensionāri jau t;a iet uz grunti bet ministri par jau tālielo ministru algu vēl prēmijas maksās.Interesants sakāmais;lai noturētu valsts iestādēs strādājošos.Nu lai taču vienreiz iet ja tā vēlas ”zārks jau tukšs nepaliks.Lai atnāk uz laukiem bietes pakaplēt par minimālo algu tad tikai redzēs kas ir darbs un par ko prēmijas varētu saņemt.Par prezidentūras ietaupījumiem valsts labāk savus parādus varētu maksāt.Kauns par tādu valdības nostāju.

 2. Veselības ministrijā prēmijas par obligātās veselības apdrošināšanas novilcināšanu un priekšlikumu aplikt ar akcīzes nodokli gan sāli un cukuru,gan desas un šokolādi?

 3. Atašejs no Atašienes Atbildēt

  Bet,kas mainīsies pašā Latvijā,pēc pusgadu garās spriešanas?

 4. Esmu priecīgs!

 5. Pēc prezidentūras Latvijas iedzīvotājiem labāk klāsies pat bez veselības apdrošināšanas un minimālās pensijas paaugstināšanas! Pietiks ar akcīzes nodokli sālij,cukuram un šokolādei! Tikai-vai tad ar šo “vidējo intensitāti” ministriju ierēdņiem nav jāstrādā arī ikdienā?

 6. greizā valsts pārvalde Atbildēt

  Vēl viens apliecinājums ka nodokļus nevajag maksāt-man ir jāuztur vecie cilvēki un bērni jāizglīto bet ne ierēdņi jāpeldina putukrējumā, Vinķele manu pensiju samazināja par trīs latiem,diez uz kāda pamata????

 7. ja jau var legāli noslaukt valsti, tad jāslauc kamer ir iemesls, pēc tam bus prasti jāzog

 8. Skaisti ! “kuru darba intensitāte novērtēta kā vidēja vai augsta.” Bet vai ierēdnim savs darbs par noteikto algu nav jāveic intensīvi un godprātīgi ?

  • Neesmu ierēdnis, bet zinu, ka vairāki darba darītāji (ne jau visādi “valsts sekretāri”, kas procesus tikai traucēja) tiešām smagi strādāja, arī pēc normālām darba stundām un pa vakariem.

Draugiem Facebook Twitter Google+