×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
6. janvāris, 2017
Drukāt

LNB saņems 14 miljonus kultūras mantojuma digitalizācijai

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs attēls

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB) sagatavot un iesniegt projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma izmantošanai, kas paredzēts kultūras mantojuma digitalizēšanai, informē CFLA.

Kopējais plānotais finansējums ir 14 miljoni eiro, tajā skaitā ERAF finansējums ir 11,9 miljoni eiro, bet valsts budžeta finansējums – 2,1 miljons eiro.

Programmas mērķis ir kultūras satura digitalizācija, tādējādi nodrošinot tam publisku pieejamību. LNB projekts jāiesniedz CFLA līdz 2018. gada 28. decembrim.

Lai nodrošinātu plašāku Latvijas kultūras mantojuma pieejamību sabiedrībai digitālajā vidē un ilgtspējīgu tā saglabāšanu, LNB projekta gaitā īstenos kultūras mantojuma digitalizāciju, pilnveidos darbības procesus un attīstīs centralizētu atvērtu informācijas sistēmu platformu, pilnveidos esošas saskarnes un veidos jaunas.

Projekta īstenošanā kā sadarbības partnerus LNB var piesaistīt Kultūras informācijas sistēmu centru, Latvijas Nacionālo arhīvu un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+