×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. marts, 2013
Drukāt

LNMM no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem saņem vairāk nekā 240 tūkstošus latu

foto - Letafoto - Leta

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) lūgumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pirms rekonstrukcijas pārvākšanās izdevumu segšanai piešķirt vairāk nekā 240 tūkstošus latu, aģentūra BNS uzzināja valdībā.

LNMM nepieciešami 146,7 tūkstoši latu, lai segtu izdevumus, kas ir saistīti ar LNMM krājuma un biroja telpu pārvietošanu muzeja remonta laikā no muzeja galvenās ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā 10a uz pagaidu telpām, kas muzejam ar valdības lēmumu piešķirti.

Valdība arī nolēma, ka, veidojot nākamā gada valsts budžetu, tiks paredzēts papildu finansējums 98,8 tūkstošu latu apmērā 2014. gadā un tikpat arī 2015. gadā. Šī nauda galvenokārt nepieciešama, lai apmaksātu to telpu īri, kurās uz LNMM ēkas rekonstrukcijas laiku apmetīsies muzejs.

LNMM pašlaik sākti izvākšanās darbi pirms iecerētajiem būvdarbiem. Muzeja pārbūve ilgs 29 mēnešus no brīža, kad muzeja darbinieki atbrīvos telpas, kas varētu notikt aprīlī. Tādējādi pēc rekonstrukcijas muzejs durvis varētu vērt 2015. gada otrajā pusē.

Ministrija atgādina, ka kopumā muzeja darbiniekiem ir jāpārvieto 30 tūkstoši mākslas priekšmetu – gleznas, tēlniecības darbi un citas mākslas vērtības, kas ir dažādu izmēru un svara, sākot no pavisam maziem un beidzot pat ar tonnu smagiem priekšmetiem.

Visus mākslas darbus pārvedīs uz īpaši pielāgotām uzglabāšanas telpām. LNMM telpu pārbūves laikā daži mākslas darbi tiks izstādīti atsevišķās ekspozīcijās citās LNMM filiālēs, piemēram, “Rīgas Biržā”, kā arī tiks vesti uz izstādēm ārvalstīs.

Arī LNMM darbinieki tiks pārvietoti darbam citos objektos, bet restauratori un krājuma glabātāji strādās pie muzeja krājuma. Savukārt muzeja administrācijas bloks iekārtosies darbam īrētās biroja telpās.

LNMM rekonstrukcijas un pārbūves būvdarbus veiks kompānija “Re & Re”.

Pēc rekonstrukcijas LNMM kopējā izmantojamā platība tiks palielināta par 673 kvadrātmetriem, kas tiks panākts, pēc pārbūves izmantojot arī ēkas kupolu un bēniņus. Par 1700 kvadrātmetriem tiks paplašinātas arī muzeja apakšzemes telpas, kuru platība pašlaik ir 3500 kvadrātmetru. Muzeja pazemes telpās tiks izbūvētas dienesta telpas un apmēram 600 kvadrātmetru liela izstāžu zāle. Jaunā izstāžu zāle tiks veidota atbilstoši visām prasībām, lai tajā varētu izvietot arī starptautiskas ceļojošās izstādes.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 105 gadus, tāpēc Rīgas dome pieņēma lēmumu par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu.

2011. gada sākumā tika noslēgts līgums ar Lietuvas arhitektu biroju “Processoffice” par rekonstrukcijas būvprojekta izstrādi, un tika lēsts, ka būvdarbi sāksies jau pērn. Tomēr būvprojekta izstrāde krietni iekavējās.

“Processoffice” pērn aprīļa sākumā iesniedza būvprojektu par apmēram 23 miljoniem latu, kas būtiski pārsniedza iepriekšējās aplēses, un pašvaldībai šāda summa nebija pieņemama, tādēļ muzeja rekonstrukcijas projekta prognozēto tāmi tika lūgts pārstrādāt, taču, pēc toreizējās informācijas, tāme arī pēc pārstrādāšanas un izvērtēšanas palika līdzšinējā apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+