Mobilā versija
+5.1°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
28. septembris, 2016
Drukāt

LSO mazajiem klausītājiem piedāvās koncertu “Atklāšanas noslēpumi”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 6. oktobrī plkst. 10, 12 un 14 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un sestdien, 8. oktobrī plkst. 13 un 15 Rundāles pils Baltajā zālē Liepājas Simfoniskais orķestris aicina savus jaunākos klausītājus uz koncertprogrammu “Atklāšanas noslēpumi”.

“Jaunākajā koncertu sērijā dosimies aizraujošā mūzikas un stāstu ceļojumā. Uzzināsim, kā atrod un no jauna atklāj senu un dažkārt pat pavisam aizmirstu mūziku. Pētīsim, kā gadsimtiem ejot mainījusies orķestra, diriģenta un koncertzāles loma. Uzzināsim, kas ir virtuozs un ielūkosimies, kādus vēl līdz galam neapjaustus noslēpumus glabā Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas nošu skapis!” par jauno koncertprogrammu stāsta slavenais latviešu klarnetists Egīls Šēfers, kas jau atkārtoti iejutīsies šo koncertu vadītāja lomā.

Jaunajā koncertprogrammā tiks parādīts, kā gadsimtiem cauri mainās ne tikai orķestris, net arī diriģenta loma tajā. Senās mūzikas pētnieks un entuziasts, diriģents Māris Kupčs orķestri vadīs arī sēžot pie klavesīna taustiņiem.

Māris Kupčs koncerta laikā dalīsies ar stāstiem, kā viņš nonāca Liepājas Trīsvienības baznīcas nošu glabātuvē. No 40. gadiem neaiztikti, zirnekļu tīkliem apauguši ērģelēs ir saglabājušies dažādi vērtīgi nošu pieraksti. Tur ir atrasti īsti dārgumi – tādu komponistu darbi, kas savulaik darbojušies Liepājā, Kurzemes hercogistē. “Protams, lielā mērā tā ir garīgā mūzika, bet arī orķestra mūzika tur ir un dažu labu fragmentu orķestris arī nospēlēs,” zina stāstīt Egīls Šēfers. Tā būs Kurzemes hercoga kapelmeistara Johana Ādama Hillera uvertīra operai “Medības”.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+