×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

LTAB: “Balvas” darbības apturēšana OCTA cenas neietekmēs

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmums no 16.aprīļa uz laiku apturēt apdrošināšanas AS “Balva” izsniegto licenču darbību neietekmēs obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) cenas vai OCTA tirgus stabilitāti, uzskata Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Pateicoties lielam apdrošināšanas sabiedrību skaitam, OCTA tirgū notiek aktīva cīņa par patērētāju, kas neļauj kompānijām ne tikai strauji pacelt OCTA cenas, bet gan liek nepārtraukti pilnveidot sniegto pakalpojumu kvalitāti, skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs. “Tādējādi var droši apgalvot, ka tirgus pieblīvētības dēļ FKTK lēmums nekādi neietekmēs OCTA cenas vai OCTA tirgus stabilitāti,” norāda Stengrevics.

Viņš atzīst, ka, protams, notiks tirgus pārdale, jo klienti, kuri iegādājās OCTA polises konkrētajā apdrošināšanas sabiedrībā, vismaz līdz konstatēto trūkumu novēršanai darīs to citā. Taču apdrošināšanas ņēmējiem tas noteikti neradīs nekādas problēmas. Visi līdz šim noslēgtie OCTA apdrošināšanas līgumi apdrošinātājā “Balva” turpina savu darbību bez jebkādām izmaiņām, no apdrošināšanas sabiedrības puses turpinot saistību izpildi pret apdrošināšanas ņēmējiem, kā līdz šim.

Kā ziņots, līdz šim “Balva” piedāvājusi OCTA, KASKO, īpašumu, veselības un ceļojumu apdrošināšanu.

FKTK aplēses liecina, ka “Balva” aizņem aptuveni 5% no kopējā apdrošināšanas tirgus Latvijā. Savukārt OCTA tirgū “Balva” ieņem mazāk nekā piekto daļu no šī apdrošināšanas veida.

Jau ziņots, ka OCTA auto īpašniekiem ir jāiegādājas obligāti, tādējādi šis ir “cenas produkts”, proti, klienti meklē lētāko produktu. Tādējādi OCTA segments kopumā Latvijā jau ilgstoši strādā ar zaudējumiem.

Kā ziņots, no 16.aprīļa uz laiku apturēta visu “Balvas” izsniegto licenču darbība līdz trūkumu novēršanai. Esošos “Balvas” klientus licences darbības apturēšana neietekmēs – līdz šim noslēgtie apdrošināšanas līgumi turpina savu darbību bez jebkādām izmaiņām, un sabiedrībai jānodrošina visu saistību izpilde pret klientiem. Taču apdrošināšanas sabiedrībai aizliegts noslēgt jaunus apdrošināšanas līgumus, palielināt apdrošināšanas summas un pagarināt apdrošināšanas līgumus.

Lēmums apturēt izsniegto licenču darbību līdz trūkumu novēršanai pieņemts, jo “Balvā” konstatēti vairāki likumā noteikto prasību pārkāpumi. Tiklīdz “Balva” būs novērsusi identificētos trūkumus, tā FKTK par to pārliecināsies un lems par uzlikto ierobežojumu atcelšanu. Minētie procesi notiks ciešā FKTK uzraudzībā. Likumā noteikts, ka apdrošināšanas sabiedrībai identificētie trūkumi jānovērš sešu mēnešu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+