×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. marts, 2013
Drukāt

LU Akadēmiskajā bibliotēkā skatāma izstāde “2012.gads Latvijas grāmatniecībā”

foto - Letafoto - Leta

Šodien Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā tiks atklāta izstāde “2012.gads Latvijas grāmatniecībā”, informēja Misiņa bibliotēkas vadītāja Gunta Jaunmuktāne.

Izstāde piedāvā iespēju iepazīties ar Latvijas grāmatizdevēju ražu aizvadītajā gadā, un tā tiek organizēta jau 20. gadu. Izstāde būs skatāma līdz 31. maijam bibliotēkas darba laikā.

Kā norādīja Jaunmuktāne, šogad izstādē aplūkojams 76 izdevniecību 2012. gada devums grāmatniecībā – kopumā vairāk nekā 1000 iespieddarbu.

Viņa klāstīja, ka visražīgākā, kā vienmēr, bijusi izdevniecība “Zvaigzne ABC”, tāpēc tai veltītajās vitrīnās skatāms visbagātīgākais grāmatu klāsts. Tāpat būs skatāmi izdevniecību “LU Akadēmiskais apgāds”, “RaKa”, “Egmonts”, “Mansards”, “Lauku Avīzes”, “Dienas Grāmata”, “Jumava”, “Medicīnas apgāds”, “Jāņa Rozes apgāds” un citu lielāku un mazāku Latvijas apgādu stendi.

Apmeklētāji varēs iepazīties arī ar pārējo izdevēju devumu, jo izstādē piedalās ne tikai grāmatu apgādi ar daudzu gadu stāžu un daudzām izdotām grāmatām, bet arī augstskolu, institūtu, dažādu biedrību, kultūras centru, draudžu izdevniecības, kuru pūrā ir tikai dažas grāmatas. Vairākas grāmatas ir autorizdevumi.

Vairums izstādē pārstāvēto grāmatizdevēju darbojas Rīgā, bet aktīva izdevējdarbība norit arī citur Latvijā. Šoreiz ar reģionālo izdevniecību devumu plaši iepazīstinās Daugavpils Universitātes akadēmiskais apgāds “Saule” un Latgales Kultūras centra izdevniecība (Rēzekne).

Jaunmuktāne minēja, ka daudzas mazās izdevniecības gan Rīgā, gan reģionos savu darbību pavisam vai uz laiku ir pārtraukušas, tomēr nākotnē cer izdevējdarbību atsākt.

Izstādē izvietoto grāmatu tematika ir visai plaša – zinātniskā un populārzinātniskā literatūra par dažādām tēmām, mācību grāmatas, daiļliteratūra, mākslas grāmatas, garīgā literatūra, bērnu grāmatas un citas, tostarp arī grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele 2012” nominētās grāmatas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+