Tehnoloģijas

Mākslīgais intelekts nosaka acu slimības0

Foto – Shutterstock

Arvien tuvāk esam tam brīdim, kad mākslīgā intelekta darbināti roboti strādās slimnīcās plecu pie pleca ar tradicionālajiem ārstiem.

Pēdējais piemērs nāk no Londonas, kur Mūrfīldas acu klīnikas zinātnieki sadarbībā ar “Google” sadarbības partneriem no Londonas universitātes koledžas izmantojuši “DeepMind” mākslīgo intelektu, lai izveidotu programmatūru, kas no 3D skenētiem attēliem identificētu desmitiem acu slimību. Turklāt mākslīgais intelekts pēcāk spēj ieteikt labāko iespējamo ārstēšanas metodi. Tehnoloģijas pielāgošana notikusi trīs gadusun, kaut arī pagaidām programmatūra vēl nav klīniski izmantojama, tas varētu notikt jau tuvāko gadu laikā.

Pacientu 3D acu attēli izveidoti, pateicoties optiskajai koherences tomogrāfijas tehnikai. Šādu attēlu izveidošana prasa apmēram 10 minūtes, kuru laikā lēkājoša, infrasarkanajam staram līdzīga gaisma atlec no acs iekšējās virsmas. Tādējādi veidojas audu 3D attēls, kuru izmanto acs stāvokļa novērtēšanai.

Programmatūras izstrādes posmā izmantoja gandrīz 15 000 optiskās koherences tomogrāfijas skenējumus no apmēram 7500 pacientu. Turklāt sistēma apguva ne tikai attēlus, bet īsto ārstu noteiktās diagnozes, ļaujot sistēmai iemācīties identificēt dažādus acs anatomiskos elementus, kā arī diagnožu un ārstēšanas metožu noteikšanu.

Izmēģinot mākslīgā intelekta darbību, sistēma 94% gadījumu noteica tādu pašu ārstēšanas metodi kā ārsti.

Saistītie raksti
LA.lv