×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
25. jūnijs, 2017
Drukāt

Mamikins: Vējoņa iniciatīva par pilonību Latvijas nepilsoņu bērniem ir apsveicama (52)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iecere rudens sesijā iesniegt likumdošanas iniciatīvu par Latvijas pilsonības piešķiršanu Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem viņu piedzimšanas brīdī, ir apsveicama, aģentūrai LETA sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins (S).

“Kaut gan novēloti, bet viņš ir aktualizējis šo domu. Kā nekā arī citi iepriekšējie prezidenti par to ir runājuši, arī pats Vējonis. Es ceru, ka beigu beigās rudenī šī likumdošanas iniciatīva tiks iesniegta,” teica Mamikins.

Eiroparlamentārietis norāda, ka ir nepieciešams atvieglot arī nepilsoņu naturalizāciju. “Ja tas būtu atkarīgs tikai no manis, tad es piešķirtu visiem nepilsoņiem pilsonību, jo globālajā pasaulē, kad zaudējam cilvēkus, tas būtu reāls solis sabiedrības saliedētībai,” uzskata deputāts.

Vienlaikus viņu pārņem dalītas jūtas par Vējoņa ieceri Valsts prezidentu vēlēt tautai, jo tādā gadījumā nepieciešams paplašināt prezidenta pilnvaras un funkcijas, pretējā gadījumā izveidotos Gruzijai līdzīga situācija, kur prezidentam ir maz funkciju, lielākoties reprezentatīvas, klāstīja Mamikins.

“Saprotu, ka ideja ir populāra gan latviešu, gan krievvalodīgo vidū, bet prakse rāda, ka mazajās valstīs, kā Latvijā, parlamentāra republika ir labāka. Tas vairāk piestāvētu lielajām lielvarām, kā Krievijai un ASV, kur prezidenta vara ir visstiprākā un ietekmīgākā, kur viens cilvēks var daudz ko atrisināt tikai ar vienu savu parakstu,” pārliecināts Mamikins.

Tas, viņaprāt, arī varētu radīt bīstamību, minot, ka Latvijas vēsturē ir zināms gadījums, kad Kārļa Ulmaņa apvērsums parādīja, ka tāda maza valsts ka Latvija var nonākt autoritatīva režīma rokās.

Jau ziņots, ka Vējonis 22.jūnijā, uzrunājot Saeimas deputātus pavasara sesijas noslēgumā aicināja Saeimu noteikt, ka Valsts prezidentu jau 2019.gadā ievēlētu tauta.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Saeimas rudens sesijā iesniegs likumdošanas iniciatīvu par Latvijas pilsonības piešķiršanu Latvijā jaundzimušiem nepilsoņu bērniem viņu piedzimšanas brīdī. “Latvijai svarīgs un nozīmīgs ir ikviens bērns. Mums jādara viss, lai stiprinātu un saliedētu mūsu cilvēkus Latvijas zemē,” teica Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. “Ja tas būtu atkarīgs tikai no manis, tad es piešķirtu visiem nepilsoņiem pilsonību, jo globālajā pasaulē, kad zaudējam cilvēkus, tas būtu reāls solis sabiedrības saliedētībai,” uzskata deputāts. Mega teikums EP deputāta izpildījumā. Cilvēku aizbraukšana no Latvijas tieks aistīta ar saliedētības trūkumu, savuukārt saliedētības trūkums ar pilsoņa statusu. It kā pilsoņi neaizbrauktu no valsts un it kā pēc pilsonības saņemšanas cilvēki automātiski saliedējas. Pēc viņa loģikas sanāk, ka iedodot visiem nepilsoņiem LV pases 9. maijā pie pieminekļa ies tikai viņš un Ždanoka?

 2. Sads Pleskavas desantnieka delina noziegums pret Valsti un latviesu Tevzemi Latviju kartejo reizi pierada “zalo” cekistu sadarbibu ar kremla cekistiem.Neparprotama Valsts nodeviba no Valsts amatpersonas.

 3. Mamīkiņš pamodies ! Atbildēt

  Ko tas Krievijas pārstāvis bāž savu snuķi Latvijas darīšanās?

  • tās okupācijas sekas – “piektā kolonna” nav integrējama, bet gan juridiski pamatoti likvidējama.
   Okupācijas seku likvidācijai, ja tās apdraud starptautisko mieru un veicina hibrīdkaru, tad juridiska noilguma tām nav.

 4. Krievu nepilsonēm vēl pēc dzemdībām būs jāvazājas pa iestādēm,lai bērnam nepiešķirtu Latvijas pavalstniecību,jo daudzi to nemaz negrib.ja grbētu,tad jau sen būtu naturalizējušies.Un ,ko gan var gribēt no Vējoņa.Ne smieties gribas,ne raudāt.

  • А вы сами то пробовали ходить по этим инстанциям, чтобы просто зарегистрировать своего ребёнка гражданином Латвии. То, что творили в своё время бюрократы, это было просто издевательство над людьми, гоняли как могли. И сейчас наверняка тоже самое делают, лишь бы затруднить регистрацию и не дать гражданство.

   • SC deputātiem ir gadiem bijis laiks, lai iesniegtubirokrātijas mazinošus priekšlikumus. Irkaut kas izdarīts? Nē. Interesantāk ir slaukt Rīgas domes uzņēmumus.

 5. Šis cilvēks man nepatīk.Pārāk jau demonstratīvi antilatvisks.

 6. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Okupantiem un kolonistiem, un šo salašņu pēctečiem nedrīkst dot pilsonību un nedrīkst ļaut kārtot “eksāmenus”, lai šie varētu naturalizēties par pilsoņiem. Viņiem ir tikai 1 iespēja – projām no Latvijas atpakaļ uz okupētājvalsti Krieviju, kas ir PSRS mantiniece un PSRS turpinājums.

  • А разве ты русский?! Кто угодно, какой угодно национальности, но только не называй себя русским, ублюдок!

   • Ir Latvijas krievi, kuri dzīvo Latvijā un Krievijas krievi, kuri šeit iebraukuši kā kolonijas zemē — tur tā starpība. Un tāpēc tāda domāšana un pasaules kārtības uztvere.

    • Ошибаетесь. Настоящие русские они везде одинаковы, говорят на одном языке, думают одинаково и не ненавидят других русских, независимо от того, в какой стране они живут.

 7. Vējonis un Mamikins ir skaists pāris, Kremļa cerība.

 8. Varētu beigt diskriminēt latviešus Atbildēt

  Izņēmuma kārtā varētu pievērst uzmanību arī LV pamatnācijas – latviešu klaji diskriminētajiem bērniem – latviešu bērnu dārzos daudz (!!) lielākas rindas kā vienas minoritātes bērnu dārzos, daudziem latviešu jauniešiem, lai dabūtu darbu, jāzin arī vienas minoritātes valoda utt. Latvijā tikai viena minoritāte ir īpaši priviliģētā situācijā gandrīz visās jomās. Tiešām nesaprotu, kāpēc citas minoritātes klusē?! Un nesaprotu, kāpēc pamatnācija visu šo verdziski pacieš …

  • Ой как хочется быть настоящим арийцем, да?! Ан, нет, не получается никак.

 9. Ja kaut ko slavē mamikin, tad skaidrs, ka to nu noteikti nevajag!

 10. Kur vēl “labāka”reklāmaprokrieviskajam Vējonim?Pats Kremļa guru Mamikins uzslavē?Varbūt Putins Vējonim kādu ordeni iešķiņķos 9.maijā? Mankurts!ne prezidents!Būtu parūpējies par bērnunama bērniem !

  • А тебе старушка, судя по всему, завидно? Завидуй, завидуй.

   • Tu nu gan esi idiņš! Tas būtu drausmīgs apvainojums,ja Mamika mani paslavētu! Kā var zavidovac,ja tevi slavē nelietis?Nonsens!

 11. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un daļu ”stulbo SC piekritēju – latviešu un protams arī citus” lopu vagonos ar bezmaksas ceļazīmi skatit sniegotos klajumus…Iesāciet un saņemsiet ZZS dāvanas prezidentiņa ”dāvanas” arī tur bBaltezerā – tie nami prasās pēc jauniem iemītniekiem…

 12. kopā ar SC mūs ievedīs saulītē… Tajā, kas Austrumos… Ak, Latvija, kur Tavi dēli…

 13. marasms tas ir, bet nu vismaz viss skaidrs par 1/2 -krievu Pleskavas urožeņecu Aizvējoni – Caurvējoni!

 14. Tā jau viņam kā medus maize. Tik pārāk daudzi tam nepiekrīt. Un nepiekritīs. Atceroties izsūtījumus pazemojumus. Nekad

 15. Arī pasreizējā likumdošana atļauj nepilsoņu bērniem kļūt par pilsoņiem, ja to vēlās viens no jaunpiedzimušā vecākiem. Mamikins varētu aizstaigāt uz Rīgas tirgu vai aizbraukt uz kādu no mazpilsētu gadatigiem un pajautāt tirgoņiem. kuri tirgojās ar Krievijā ražotu trikotāžu un apaviem jau ceturtajā paaudzē, un sazinās ar pircējiem ja ne gramatiski ideālā, tad pietiekoši labā latviešu valodā, kuriem pašiem pilsonības iegūšana nebūtu šķērslis, – regulārā “viesošanās” Krievijā preču sagādei. Manikins laikam nekļūtu par aukli, jo šis pilsonis apgrūtinātu , ne pa jokam, ģimenes biznesam nepieciešamo robežas šķērsošanu, vēl vairāk uzturēšanos Krievijas tertorijā.

  • dzīvot ta kaut kā vajag Atbildēt

   Īstenībā jau no Viļakas līdz pat Šķaunei “nepilsonis” ir profesija, kas veic preču piegādi pāri robežai.

   • Да ну?! А разве латышь – это не профессия у нас в стране?!

    • Idiņ,iemācies valsts valodu un tad švepsti te

     • А с чего вы решили, что я его не знаю?! От того, что пишу комментарии на русском? Так мне так удобнее, и только.

 16. Tiešām apsveicama?Visi domā tikai par krieviem.Bet par musulmaņiem,kas te dzims bariem,prātā neienāk?

  • Kamēr bērnudārzi un skolas nav valsts valodā,tikmēr vairosim pilsoņus bez valodas zināšanām,lai gan musulmanis latviski iemācīsies ātrāk nekā krievi ,kuri šeit dzimuši un auguši.

 17. Vai par lojalitāti esi padomājis, Vējoni? Nedomā, ka pēc 20 gadiem visi dzimušie krievi būs lojāli
  Latvijai un latviešiem. Viņu vecāki, tāpat kā šodien, parūpēsies, lai te saglabātos “krievu pasaule”, iešana pie “atbrīvotāju” pieminekļa un lielajās pilsētās, tāpat kā šodien, tiktu ievēlēti prokrieviski pārvaldītāji. Mamikins to visu saprot daudz labāk par tevi, tāpēc arī atbalsta un aplaudē. Kad no tevis būs kāda iniciatīva par labu izmirstošajai latviešu tautai? Laikam jau nesagaidīsim.

 18. tas, kas liekas labi Mamikinam, noteikti neder ne Latvijai, ne latviešiem

  • Знаете, как ни странно, но Латвия не состоит из одних только латышей. Не знали?!

   • zinu, ka ir, tomēr strādākot daudzus gadus blakus cittautiešiem nākas secināt, ka šie cilvēki neuzskata sevi par piederīgiem Latvijai, lielākā daļa noskaņota naidīgi, par ko var tikai nožēlot. Kāpēc tā jāmokās šaja sliktajā valstī? Šobrīd taču ir visas iespējas dzīvot vietā, kur cilvēks jūtas labi un komfortabli.

    • А не приходит вам в голову такая мысль, что люди относятся к вам точно так же, как вы сами относитесь к ним?!

     • jā, protams, tikai ir nianse : es nekad Krievijas interneta forumā nesākšu savas domas klāstīt latviski, jo pret citas valsts valodu vajag izturēties ar cieņu, cik ļoti arī tas var nepatikt. Toties Jūs izrādāt klaju necieņu pret valsti, kurā, jādomā, dzīvojat ne pirmo dienu, un, diemžēl, tas ir ļoti raksturīgi visai krievu diasporai – uzspļaut no augsta koka un valsti, kurā dzīvo, no sirds priecāties par neveiksmem un nebeigt slavināt Krieviju, kaut gan dzīvot tur neviens no jums nevēlas

   • Tā nu ir vienīgi tava izvēle.

 19. Rudenī,kad lapas birst.... Atbildēt

  Piespiedu kārtā,vecākiem to nemaz nevēloties?

 20. bet protams, pilsonību nepilsoņiem un tautas vēlētu prezidentu. Un nākošreiz pasīvie latvieši sēdēs māās, bet aktīvie jaunie pilsoņi mums uzdāvinās jaunu prezidentu Ušakova veidolā

 21. Briiniskiigi Mamiikina biedr,jaaiesaka arii to UK,tad visi latvijas beerni kas dzims buus anglu pilsoni.Ceru ka Latvijaa tas likums arii attieksies uz beeglu beerniem,visi buus pilsoni,un Muhameds ar 4 sievaam ari.

 22. Nē, nē un vēlreiz nē. Nelojālo iedzīvotāju jau tagad ir pārpārēm. Un tad tik tādiem prom uz vēlēšanām. Kas notiks pēc tam?

  • racionālais partizānis Atbildēt

   Es esmu nelojāls pret Waffen SS atbalstītāju maršēšanu pie Brīvības pieminekļa 16.martā. Es tur neeju ne 23.februārī, ne 28.maijā, jo mans dienests Padomju armijā ir tik pat tālu no Brīvības pieminekļa, kā leģionāru “cīņa par brīvu Latviju” Volhovas frontē, žņaudzot Ļeņingradu.
   Es esmu nelojāls pret pēckara mežu bandītu slavināšanu, jo tieši viņu dēļ 1949.gada pavasarī izsūtīja ne tikai bandītu atbalstītājus, bet arī ne pie kā nevainīgus cilvēkus, jo – kur mežu cērt, tur skaidas lec.
   9.maijs man ir svētku diena, jo tā bija pirmā miera diena pēc tā nolādētā kara.

   • Что, горькая правда не нравится?! Но на то она и правда!

   • Diemžēl tādi, sevi nodēvējušie par racionāliem partizāņiem mums ir liela daļa. Ne silti, ne auksti. Kāda vara ņems virsroku, – tā būs gana laba. Pielāgosies kā fašistiem, tā komunistiem…. Nodos savu māti un tēvu, lai savu pakaļu izglābtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+