Marejs piecos setos pret Federeru izcīna vietu finālā 0

Lielbritānijas tenisists Endijs Marejs piektdien Melburnā smagā piecu setu cīņā uzvarēja Rodžeru Federeru no Šveices un iekļuva Austrālijas atklātā tenisa čempionāta finālā.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
“Es pat nespēju iedomāties, ka pieaugušai sievietei var kaut ko tādu teikt” – sieviete vilcienā piedzīvojusi nepatīkamu izturēšanos no diviem pusaudžiem
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 20

Pasaules ranga otrā rakete Marejs četru stundu cīņā svinēja uzvaru ar 6–4, 6–7 (5–7), 6–3, 6–7 (2–7), 6–2, trešo reizi karjerā tiekot Austrālijas čempionāta finālā. 2010. un 2011.gadā viņš Melburnā finālā zaudēja, pirmajā reizē atzīstot tieši Federera pārākumu.

Marejs uzvaru varēja nodrošināt jau ceturtajā setā, kad, esot vadībā ar 6–5 servēja, taču punktu guva Federers, un pēc tam šveicietis uzvarēja taibreikā, izlīdzot rezultātu pa setiem. Taču piektajā setā Marejs uzreiz izvirzījās vadībā ar 3–0 un vēlāk guva vēl vienu punktu pie pretinieka serves.

Federers neizmantoja iespēju sesto reizi spēlēt sezonas pirmā “Grand Slam” turnīra finālā. Austrālijas čempiona titulu viņš izcīnījis četras reizes, bet vēl reizi zaudēja finālā. Trešo gadu pēc kārtas ranga otrā rakete Melburnā zaudē pusfinālā.

Marejs svētdien finālā pret serbu tenisistu Novaku Džokoviču pretendēs uz savu otro “Grand Slam” turnīru uzvarētāja titulu karjerā un otro pēc kārtas, jo pērn septembrī uzvarēja ASV atklātajā čempionātā.

Jau ziņots, ka sestdien sieviešu vienspēļu finālā pasaules ranga līdere Viktorija Azarenka no Baltkrievijas tiksies ar Ķīnas tenisisti Li Na.