Latvijā
Novados

Mazsalacā svinēs velosipēdu meistara Ērenpreisa 128.jubileju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau devīto gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja, aģentūru LETA informēja Mazsalacas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Gluha.

Pilsētas svētku pasākumi sāksies jau ceturtdien, 18.jūlijā, bet svētku kulminācija – velosvētku parādes brauciens un vakara koncerts ar Martu Kristiānu Kalniņu – sestdien, 20.jūlijā.

“Bellacord platēm un Alfrēda Vintera “Mazajam pasta balodītim” skanot, ar veclaicīgiem velosipēdiem un eleganti tērptiem dalībniekiem ļausim piedzīvot šo priekpilno rosību un sajust, kāda bija dzīve pirms simts gadiem. Izvēloties savu velosipēdu un tērpu, ikviens aicināts parādīt, kāds radošums katrā no mums mīt,” aicina pašvaldības pārstāve.

Ceturtdien, 18.jūlijā, pilsētas svētku svinības sāksies ar velo-foto orientēšanos, izstādes “Mazsalacas vidusskolas devums Latvijas kultūrai 100 gados” atklāšanu un erudīcijas spēli “Prātvēders”.

Piektdien, 19.jūlijā, tematiskās vakariņas “Smieklīgi garšīga mazā sestdiena”. Pasākuma apmeklētājus izklaidēs “Comedy Latvia” komiķi Rūdolfs Kugrēns un Denis Tulpe, varēs nobaudīt Naukšēnu vīnus un uzkodas no vietējiem ēdiendariem. Sestdien, 20.jūlijā, svētku kulminācijas diena iesāksies ar amatnieku darinājumu tirdziņu, aktivitātēm bērniem un acu priekam – 20.gadsimta kostīmu tērpu izstādi. Varēs izmēģināt savus spēkus velo ruļļos, roku laušanās sacensībās un seno velosipēdu veiklības braucienā.

Saistītie raksti

Jau trešo gadu norisināsies divi velo parādes braucieni: īsākais pirmsskolas vecuma bērniem un kopējais līdz Valtenberģu muižai, kurā varēs doties ikviens neatkarīgi no vecuma. Šī gada pārsteigums – sadarbībā ar Mazsalacas novada sadraudzības pilsētu Hārzevinkelu (Vācijā) un zemnieku saimniecību “Liepas” – CLAAS kombaina vilkšanas sacensības.

Aktīvās dienas noslēgumā Lībiešu pilskalna estrādē izskanēs svētku vakara koncerts ar Kalniņu, “Putnu balles” solistēm Līvu Kalniņu un Kristiānu Stirāni, pianistu Jāni Miltiņu un perkusionistu Ivaru Kalniņu.

LA.lv