×
Mobilā versija
-1.2°C
Tamāra, Dziedra, Gabriela, Gabriels
Ceturtdiena, 22. marts, 2018
11. novembris, 2015
Drukāt

Mecenātiem Tetereviem piešķir Latvijas Mākslas akadēmijas goda locekļa nosaukumu (4)

Foto  - LETAFoto - LETA

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi svinīgajā Satversmes sapulcē, kuras laikā viņiem tiek piešķirti Latvijas Mākslas akadēmijas goda locekļa nosaukumi.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) satversmes sapulcē mecenātiem Borisam un Inārai Tetereviem piešķirts Latvijas Mākslas akadēmijas goda locekļa nosaukums.

Kā aģentūra LETA uzzināja augstskolā, mecenāti ir pirmie mākslas, dizaina un kultūras jomas atbalstītāji, kuriem akadēmija piešķir goda locekļa nosaukumu.

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi to saņem par izciliem nopelniem un devumu mākslas, dizaina un kultūras jomā.

LMA prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis norādīja, ka LMA iedibinājusi goda nosaukuma piešķiršanu, atzīmējot 200.gadskārtu, kopš Latvijas kultūrtelpā sākusies zinātniska, sistemātiska interese par mākslu un mākslas vēsturi, kas saistāma ar Kurzemes Literatūras un mākslas biedrības darbības aizsākumu 1815.gadā.

Savukārt mecenātu Teterevu ieguldījums turpina biedrības aizsāktās tradīcijas, sekmējot Latvijas izglītības un kultūras izaugsmi.

Mākslas akadēmijas un Borisa un Ināras Teterevu fonda veiksmīgā sadarbība sākās 2011.gadā, kad tika iedibināta LMA balva, kuras mērķis ir apzināt un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas vizuālās mākslas, dizaina vai mākslas zinātnes laukā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kāpēc Lapsas kundzei nav iedots medālis?

  2. letiņš, vienkārši letiņš Atbildēt

    PALDIES, Borja; PALDIES Ināra !!! Lai Dievs jūs sargā!

  3. Paldies mecenātiem!Vai tad Latvijā citu turīgu cilvēku nav?

Draugiem Facebook Twitter Google+