×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

“Mercury” balvu ieguvis elektroniskās mūzikas izpildītājs “Skepta”

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

“Mercury” mūzikas balva par aizvadītā gada labāko britu albumu piešķirta mūziķa “Skepta” jaunākajam ierakstam “Konnichiwa”.

33 gadus vecais “Skepta”, kurš albumu izdeva bez lielo ierakstu kompāniju palīdzības, saņēma 25 000 sterliņu mārciņu (29 550 eiro) lielu prēmiju.

“Esmu ļoti pateicīgs,” sacīja mūziķis. “Es jau tik ilgi mēģinu nodarboties ar mūziku un būt veiksmīgs.”

Pasākuma aizkulisēs raidorganizācija BBC jautāja uzvarētājam, kā viņš iecerējis izlietot prēmiju. “Gribu darīt ko pozitīvu, lai liktu citiem cilvēkiem justies tikpat laimīgiem un brīviem kā man,” viņš teica. “Pašlaik manā īpašumā tiek būvēta jauna ierakstu studija, lai palīdzētu jauniešiem radīt mūziku.”

“Skepta” sāka ierakstīt mūziku tūkstošgades sākumā. Viņš piederīgs britu “grime” mūzikas novirzienam, kas ir viens no elektroniskās mūzikas žanriem. Karjeras sākumā “Skepta” bija noslēdzis ierakstu līgumu ar kompāniju “Universal”, taču viņš tur nebaudīja pietiekamu radošo brīvību un visbeidzot pārtrauca sadarbību.

“Skepta” sacīja, ka albumu “Konnichiwa” iedvesmojušas pārmaiņas mūziķa dzīvē. “Nomira vairāki mani draugi,” atzina izpildītājs. “Es sapratu, ka man nav nozīmīgas dažas lietas, ko pirms tam uzskatīju par svarīgām.”

“Es gribēju strādāt sev,” pateicības runā norādīja “Skepta”. “Ar visām šīm dziesmām mēs esam apceļojuši pasauli bez ierakstu kompānijas, bez nekā. Mēs to darījām sev, bet ļoti novērtējam jūsu mīlestību. Mēs visi šodien uzvarējām.”

Par ticamāko pretendentu uz “Mercury” balvu tika uzskatīts šogad mūžībā aizgājušais britu mūziķis Deivids Bovijs ar albumu “Blackstar”. Žūrijas pārstāvis Džārviss Kokers atzina, ka esot bijis grūti izvēlēties starp Bovija un “Skepta” ierakstiem.

“Galu galā tas bija konkurss starp divām melnām zvaigznēm,” jokoja Kokers. “Žūrija nolēma, ka tad, ja Bovijs šovakar skatītos lejā uz “Hammersmith Apollo” arēnu, viņš gribētu, lai 2016. gada “Mercury” balvu saņem “Skepta”.”

Šogad “Mercury” balvai bija izvirzīts alternatīvā roka grupas “Radiohead” jaunākais albums “A Moon Shaped Pool”. Lai arī grupa “Mercury” balvai nominēta piecas reizes, tā nekad nav ieguvusi apbalvojumu.

Balvas pasniegšanas ceremonijā uzstājās visi nominētie izpildītāji, izņemot “Radiohead”, kuri uz pasākumu nebija ieradušies.

Boviju pārstāvēja Maikls Hols, kurš izpildīja dziesmu “Lazarus” no albuma “Blackstar”. Hols spēlē galveno lomu Bovija mūziklā ar tādu pašu nosaukumu, kas neilgi pirms mūzikas leģendas nāves piedzīvoja pirmizrādi Ņujorkā.

“Es cenšos pārāk neapcerēt situācijas realitāti, jo baidos, ka tas man būtu par daudz. Es nekad necerēju, ka man ko tādu piedāvās, taču esmu pagodināts, ka tā notika,” par uzstāšanos sacīja 45 gadus vecais Hols.

“Mercury” balvu kopš 1992. gada pasniedz labākajam britu vai īru izpildītāja albumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+