Ekrānuzņēmums/Bez Tabu

“Mīļie cilvēki! Pat nevarēju iedomāties!” Sirmgalve vaino palīdzi konta iztukšošanā – pazuduši 23 000 eiro 8

Vientuļa, smagu veselības problēmu nomocīta sirmgalve no Ogres novada vaino savu kādreizējo uzticības personu, kas palīdzēja ikdienas gaitās, 23 tūkstošu eiro zādzībā. Seniore aprūpes vajadzībām ilgstoši uzticējusi palīdzei bankas karti, pēc vairākiem gadiem atskārtusi, ka konts, kā pati apgalvo, iztukšots, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas
Sirmgalve vaino palīdzi konta iztukšošanā

Rūta, dzīvojoša viensētā Ogres novadā, jau apglabājusi gan vīru, gan dēlu, kuri nomira priekšlaicīgi, neuzvarot cīņā pret vēzi.

CITI ŠOBRĪD LASA
Arī pašai sirmgalvei bija ļaundabīgs audzējs, ko izdevās izārstēt.

Tiesa, uzvarai pār audzēju un sirmais vecums nesis sev līdzi sabeigtu veselību.

Rūta stāsta, ka vecumdienās viņai palīdzējuši gan tuvākie kaimiņi, bet agrāk visbiežāk pie ārstiem vedusi krustmeita. Kad radiniecei objektīvu apsvērumu dēļ nebija vairs iespējas tik cītīgi iesaistīties sirmgalves aprūpē, uzzinot, ka Rūta palikusi bez palīdzes, pati esot pieteikusies cita sieviete, kuru sirmgalve pazina.

Rūta stāsta, ka jaunajai palīdzei maksājusi par vešanu pie ārstiem uz Rīgu un Ogri. Vēlāk arī uzticējusi viņai savu bankas karti un PIN kodu.

Rūta stāsta, ka karte pie palīdzes glabājusies nepilnus trīs gadus. Tā kā pati kartes īpašniece patstāvīgi uz veikalu nedevās, jo to darīt ir ļoti apgrūtinoši, uzticēja ar karti aprūpes vajadzībām rīkoties un izņemt naudu kā samaksu par palīdzību šai uzticības personai.

Uz kartes glabājās gadu gaitā saimniecībā sapelnītā nauda un prāva summa, ko guva, pārdodot savu mežu. Reiz viesojoties bankā, viņa izņēmusi konta apgrozījuma dokumentāciju, kas atklājusi ļoti nepatīkamu faktu – sirmgalve apgalvo, ka laikā, kamēr bankas karte bija uzticēta palīdzei, no konta izņemti 23 tūkstoši eiro.

Sirmgalve nu vaino uzticības personu zagšanā, esot tērējusi viņas naudu savām vajadzībām.

Rūta, sirmgalve, ziņo par vērienīgu zādzību: “Mīļie cilvēki! Es pat nevarēju iedomāties, ka viņa no mana konta ņems tādu naudu! Ņēma pat pa vairākām reizēm dienā! Te [konta izdrukā] visu var redzēt! Viņa ņēma nepilnu triju gadu garumā!”

Rūta konta izrakstos vairākās lapās atzīmējusi daudzas naudas izņemšanas no bankomātiem, tērēšanas veikalos epizodes, kas nu nekādi neesot saistītas ar viņas aprūpi. Uzrādot konta apgrozījuma dokumentus, viņa stāsta, ka bijušas dienas, kad izņemti pat vairāki simti eiro, savukārt mēneša griezumā palīdzi vaino pat tūkstošu eiro zādzībā.

Rūta, sirmgalve, ziņo par vērienīgu zādzību: “Viņa pa manu naudu pat brauca kruīzā uz Zviedriju, nopirka sev busiņu. Nezinu, kā tāds cilvēks vēl var staigāt pa pasauli! Viņa lējusi degvielu, pirkusi OCTA, ņēmusi naudu no konta dažādās Latvijas pilsētās.”

Reklāma
Reklāma

Rūta stāsta, ka vēršoties ar jautājumiem par rīkošanos ar viņas naudu, palīdze noliegusi pārmetumus.

Rūta, sirmgalve, ziņo par vērienīgu zādzību: “Viņa man pateica: “Tu no manis ne centa nedabūsi!”

Izpētot naudas tēriņus un izņemšanas no bankomātiem epizodes, Rūta norāda, ka ar bankas karti kādreizējā uzticības persona rīkojusies dažādās vietās Latvijā, kuru tuvumā dzīvojot viņas radinieki. Seniore pieļauj, ka ar viņas naudu finansiāli atbalstīti arī uzticības personas radinieki.

Rūta stāsta, ka, kad konts jau bijis “sauss”, saasinājušās dēla veselības kaites. Sirmgalve norāda, ka šajā laikā līdz dēla nāvei abiem bija jāiztiek vien no pensijas.

“Bez Tabu” izdevās sastapt arī Rūtas vainoto kādreizējo uzticības personu. Viņa noraida pārmetumus: “Palīdzēju viņai. Rezultātā nonāca tiktāl… Viņai vajadzēja daudz kur braukt. Es viņu tiešām vadāju. Es tiešām viņu cienīju. Tās summas nebija priekš viņas. Kad es kaut kur aizbraucu, tad arī izņēmu priekš viņas naudu.”

Sirmgalves vainotā persona izvairījās komentēt fiksētos tēriņus dažādās Latvijas vietās, biežo lielo naudas summu izņemšanu no bankomātiem, kas, kā norāda Rūta, neesot saistīta ar viņas aprūpi.

Rūta vērsusies ar iesniegumu Valsts policijā (VP), kur uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 193. panta “Nelikumīgas darbības ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem” ceturtās daļas.

Juris Nicišs, VP Ogres iecirkņa priekšnieks: “Runa ir par nelikumībām lielā apmērā. Sods par šādu noziegumu ir brīvības atņemšana no diviem līdz 10 gadiem. Notiek aktīva izmeklēšana. Izmeklējot šādas lietas, pieprasām informāciju no bankām. Runājot par konkrēto situāciju, cietusī uzticējās tajā brīdī šķietami uzticamākajai personai. Šķita, ka var uzticēties, bet ne velti arī bankas brīdina, ka nedrīkst kādam uzticēt karti, datus. Šajā gadījumā sievietei nebija blakus tuvu cilvēku, savukārt gadījās kāds, kurš ļaunprātīgi izmantoja uzticēšanos.”

VP Ogres iecirkņa priekšnieks Juris Nicišs norāda, ka, konstatējot noziedzīgas darbības, policijā jāvēršas uzreiz. Rūta gan to darīja ar vairāku gadu novēlošanos. Beidzot neklusēt pamudinājuši radinieki.

Plašāk “Bez tabu” sižetā: