×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. augusts, 2017
Drukāt

Aptauja: Kā bijušie premjeri sargājuši valdību no oligarhu ietekmes? (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Einars Repše

Einars Repše (premjers 7.11.2002. – 9.03.2004.): “Oligarhu ietekmes mazināšana bija viens no maniem uzdevumiem. Diemžēl “Jaunais laiks” tolaik saņēma tikai ceturtās daļas vēlētāju atbalstu, un ar to izveidot valdību bez oligarhu ietekmes fiziski nebija iespējams. Valdībā piedalījās gan Aināra Šlesera partija, gan ZZS, kas bija cita oligarha spēcīgā ietekmē. Līdz ar to par oligarhiem dēvēto personu ietekme valdībā bija tieša, jūtama un radīja nepārtrauktus sadursmes punktus. Mums bija ļoti nežēlīgi konflikti ap Krājbankas privatizāciju, par Rīgas brīvostu. Bet es noturēju principiālu stāju, un tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc mana valdība krita.”

 

Guntars Krasts (premjers 7.08.1997. –  26.11.1998.): “Biju pirmais, kurš oficiāli paziņoja, ka Ventspils un “Ave Lat” grupējumi var apdraudēt politisko stabilitāti valstī. Tolaik lielākie strīdi bija par privatizācijas jautājumiem. Bija centieni ietekmēt Privatizācijas aģentūras darbošanos, un jāatzīst, ka tā patiesībā arī darbojās oligarhu virzienā. Es tolaik asi vērsos pret Privatizācijas aģentūras vadību, tās darba metodēm, bet vienmēr tas beidzās ar to, ka mani pašu mēģināja izstumt. Tas nav tik vienkārši – tā bija sistēma, kas darbojās jau tolaik…”

 

Māris Gailis (premjers 19.09.1994. – 21.12.1995.): “Manā laikā privatizācijas process vēl tikai sākās. Protams, bija vareni vīri arī tolaik, ar kuriem mēs – “Latvijas ceļš” – neielaidāmies. Tas bija, piemēram, “Bankas Baltija” saimnieks Aleksandrs Lavents. Viņa banka arī “Latvijas ceļam” piedāvāja finansējumu, bet mēs neņēmām. Arī no “Parex” bankas mēs naudu neņēmām. Ja vispār var runāt par oligarhiem, tad tolaik tādi ievērojamāki bija baņķieri. Tomēr jāsaprot, ka tie bija pilnīgi citi laiki un tas savtīguma posms tā īsti vēl nebija sācies vai tikko sākās. To vēl nejuta, jo visi darbojās atgūtās neatkarības iespaidā ar domām par to, kā valsti veidot.”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nesaprotu kapec tad par to netika sasauktas preses konferences un tas darits zinams tautai, ko tad jus domajat aiz slegtam durvim ko atrisinat.

 2. Oligarhi valdījuši Latvijas valdību visu laiku un valda vēl šodien,ZZS domā,ka tauta to neredz.

 3. Viens gudrs vīrs reiz nāca pie secinājuma: ,,beigsim valsti apspļaudīt ar privatizāciju!,,
  Privātā iniciatīva ir par vāju lai valstī atjaunotu ražošanu.Lai nācija pastāvētu vajadzīga lielražošana.

 4. Paši kļuva par oligarhiem!!! 😀

 5. Einārs Repše bija izveidojis labu pasākumu – Nejēdzību novēr’;sanas biroju, ko vajadzēja sargāt, eksperimentēt un uzlabot un ieviet kā pastāvīgu iestādi MK sistēmā. Tā deva ļoti plašu iespēju darboties “no malas”, novērts aplamības, uzlika pienākumus valdības locekļiem utt. Bet Eināram tieši oligarhi un nelabvēļui neļāva strādāt. Viņš nepatika masu medijiem, jo Einārs ar savu tiešumu traucēja melnās, netīrās naudas plūsmu.
  “KĀ VA NESOLĪT”- kur radās vārdu šī kopa ķengāšanai, pat pats Repše nezina. Tas bija saistīts ar pensiju likumu. Kā valr nesolīt pensionāriem, ja likums nepamatots, slikts utt. Izveidoja komisiju, bet tā nogremdēja darbu.

  • NejēdzībuNovēršanasBiroju – Einārs radīja kā pieredzes krājēju – likumu labojumu rosinājumam.
   “Kā var nesolīt?” – tika maukuru radīts par oligarhu naudu:
   Radio-1 žurnāliste pārmetoši jautā premjeram Eināram Repšem:”Tie un tie jūtas apkrāpti algās! Kā drīkst solīt pirms vēlēšanām viņiem tās palielināt?”
   Premjerministrs Einārs Repše:”Kā var nesolīt, ja viņi to ir pelnījuši! Viņiem pienākas!”
   Lai pelnīto samaksāt spētu – jāgādā par Valsts Kases – drošību. VID Sončiks nomaināms ar uzticamu.
   KNABu – jāvada neuzpērkamajam/neiebiedējamam.
   Kuri “t”

 6. NEKĀ!!!! Tautu palīgā nesauca!? Tad mēs vēl bijām daudz nevis kā tagad!? 80-to gadu jaunieši bija mūsu barā nevis kā tagad -PRET MUMS UN LATVIJAS VALSTI’, BALSOJOT PAR ”SASKAŅU” Kas attiecas uz Krieviju, tad lolot ilūzijas NEVAJAG! NEBŪS KĀ AGRĀK! REDZAT, CIK NEŽĒLĪGI UN CIETSIRDĪGI IZTURAS PRET UKRAINU, KĀ ŠAUJ UKRAIŅU KARAVĪRUS, PARASTOS IEDZĪVOTĀJUS, BĒRNUS! KĀ IEBRUKA GRUZIJĀ UN NOSLAUCĪJA VESELUS gruzīnu ciemus no zemes virsas! Nesaprotu, ko Repše var taisnoties??? Viņa gados OBAMA BIJA ASV PREZIDENTS ( arī Obama dzimis 1961.gadā!) Vai Repše vispār KAUT KO NO MAZĀS LATVIJAS REDZĒJA KĀ VIENĪGI SEV SAZIEDOTO MILJONU UN ŪDENSGALVU RĪGU??? Un ar to pašu netika galā!? Ko LA var aicināt uz interviju to meimuru???

 7. Vai LA tādus komentārus pieļauj?

  • Ja Demonkrātijas Vārdā – LA piedalījās – liellaupītāja VID vadoņa Sončika – sargāšanā no “diktatoriskā” premjera Eināra Repšes – tad ne tikai jāpieļauj, bet LA noteikti jāgādā, lai Latvijas izcilākajam (no dzīvajiem) Valstsvīram uztrieptu kādu nejaukumu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+