×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Muzikālā novele aicina uz teiksmaino Venēciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. septembrī Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un 25. septembrī Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē notiks baroka laika iedvesmotas noveles “Orlando teiksmainā dzīve” izrādes. Muzikālajā stāstā par 18. gadsimta Venēciju galvenā varoņa – dziedoņa Orlando lomā iejutīsies kontrtenors Sergejs Jēgers.

Noveles autore Karīna Bērziņa, pazīstama arī kā daudzu klasiskās mūzikas koncertu producente un vadītāja, īpaši jaunāka vecuma auditorijai, šajā izrādē iejūtas teicējas lomā. Impulsu idejai jau šīs tūkstošgades sākumā viņa guvusi kā ceļojumu vadītāja senajās Itālijas pilsētās – Venēcijā, Florencē, Veronā. “Bija ievākts tik daudz materiāla par baroka laika mūziku un cilvēku dzīves paradumiem šajā laikā, ka būtu bijis grēks tajā nedalīties ar plašāku auditoriju,” stāsta autore.

“Orlando teiksmainā dzīve”, kas pirmizrādi piedzīvoja aizvadītā gada pavasarī, ir aizraujoša muzikālā novele pieaugušajiem, vēstot par Venēciju 18. gadsimtā bezgala skaistas mūzikas skanējumā. Te valda lepnums par itāliešu operas kārto šūpuli Venēcijā, fonā greznojoties Sv. Marka katedrālei un Dodžu pilij. Skatītāju gaida karnevāla spožums, neizbēgamās intrigas un mīlas pārdzīvojumi, lagūnu noslēpumainā viļņošanās nakts stundās un slēpšanās masku aizsegā.

Stāsta centrā neapšaubāmi ir neparasti augstās, “lakstīgalas” balss īpašnieks Orlando (varonim nav vēsturiska prototipa), kam dzīve sagādājusi tik daudz ciešanu un laimes. Virzoties no spožas dzīves ietekmīgā tēva, dodžu pils varasvīra, paspārnē līdz sociālam kritumam, vecāku un mīļotās zaudējumam, Orlando atskārš, ka paļauties šajā dzīvē var vien uz mūziku un Visaugstāko. Programmā iekļauta skaistākā baroka laika komponistu Antonio Vivaldi, Klaudio Monteverdi, Georga Fridriha Hendeļa, Džulio Kačīni un Antonio Loti mūzika.

Orlando lomā iejūtas latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers, kurš līdz ar mācībām Latvijas Mūzikas akadēmijā meistarību papildinājis arī Šveicē senās mūzikas akadēmijā “Schola Cantorum Basiliensis” pie profesora Andreasa Šolla. Paralēli mūzikas karjerai 2009. gadā Jēgers kļuvis par docētāju Latvijas Mūzikas akadēmijas senās mūzikas klasē un vokālajā nodaļā.

Orlando mīļotās Frančeskas lomā – soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa, kas nesen ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā. Koncertā piedalīsies Baroka kameransambļa virtuozie mūziķi: ģitārists Vladimirs Kudrins un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un “Sinfonietta Rīga” mūziķi Agnese Kanniņa-Liepiņa (baroka vijole) un Jānis Stafeckis (kontrabass).

“Šī ir lieliska iespēja ar literāra vārda un mūzikas palīdzību pastāstīt gan par Venēciju, gan tās muzikālajām norisēm, bet priekšplānā – protams, dziedātāja dzīvesstāsts. Esmu pārliecināta, ka stāsts aizraus ne tikai baroka mūzikas gardēžus, bet visus mūzikas un dzīves mīļotājus,” aicina Karina Bērziņa.

 

Varbūt noder!!

Koncerti:

22. IX 19.00 Rīgā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” (EUR 5 – 12; biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, “www.bilesuparadize.lv”)

25. IX 19.00 Daugavpilī, Mārtiņa Lutera katedrālē (bez maksas)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+