×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. novembris, 2015
Drukāt

Nākamā gada budžetā plāno 9 miljonus eiro pedagogu atalgojuma reformai un paredz 10 miljonus eiro mediķu algām (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un finanšu ministrs Jānis Reirs piedalās Saeimas ārkārtas sēdē, kurā galīgajā lasījumā lemj par 2016.gada valsts budžetu un saistītajiem likumiem.

Saeima šodien atbalstīja ierosinājumu nākamā gada valsts budžetā ieplānot 9 miljonus eiro pedagogu atalgojuma reformai, kā arī paredzēt 10 miljonus eiro mediķu algām.

Deputāti atbalstīja priekšlikumu rezervēt 9 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu pedagogu darba samaksas reformas ieviešanu valsts, pašvaldību un privātajās izglītības iestādēs no 2016.gada 1.septembra.

Savukārt Veselības ministrijai piešķirti papildu 10 miljoni eiro ārstniecības personu un pārējo veselības aprūpes sistēmā nodarbināto darba samaksas nodrošināšanai atbilstoši minimālās mēneša darba algas pieaugumam no 360 eiro līdz 370 eiro.

Saeima šos priekšlikumus atbalstīja vidējā termiņa budžetā, līdz ar to par šo priekšlikumu vēl lems, vērtējot nākamā gada budžeta likumu.

27.novembrī notika izglītības darbinieku brīdinājuma streiks. Streikā piedalījās gan vispārizglītojošās skolas, gan pirmsskolas izglītības iestādes, gan sporta skolas, gan internātskolas, gan arī augstskolas un zinātnes iestādes.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izvirzīja divas prasības. Pirmkārt, novirzīt rezervētos deviņus miljonus eiro esošo noteikumu pilnveidei, lai uzlabotu darba samaksas nosacījumus visiem nozarē strādājošajiem, īpaši uzsverot pirmsskolas, mazo skolu, atbalsta personāla stāvokļa uzlabošanas nepieciešamību. Otrkārt, arodbiedrība prasīja nodrošināt finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei.

Savukārt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) panākusi vienošanos ar Veselības ministriju (VM) un tomēr nestreikos. LVSADA vadītājs Valdis Keris iepriekš pauda – lai gan papildu nauda jeb vairāk par solītajiem 10 miljoniem eiro mediķu algu pieaugumam nav saņemta, arodbiedrība tomēr izlēmusi nestreikot. Kā norādīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), ministrija kopā ar mediķu arodbiedrību veidos darba grupu, kura strādās, lai nākamgad atrastu papildu līdzekļus algu pieaugumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. KAD IEDOS TOS 9 MILJONUS PEDAGOGU ALGU REFORMAI, TAD TICĒSIM!!! MELOTS UN IZSMIETS ILGUS GADUS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+