×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
14. jūnijs, 2018
Drukāt

Neapmierinātībā ar CVK tautieši Bostonā neveidos vēlēšanu iecirkni (4)

Foto - Patrīcija Eglīte/LETAFoto - Patrīcija Eglīte/LETA

Ilustratīvs foto.

Daļai Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas pilsoņu neērtības varētu sagādāt nobalsošana Saeimas vēlēšanās, jo, piemēram, Bostonā, kur dzīvo liels Latvijas pilsoņu skaits, nebūs vēlēšanu iecirkņa, ceturtdien vēstīja LNT rīta ziņu raidījums “900 sekundes”.

Oktobrī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās Lielbritānijā būs 15 balsošanas iecirkņi. Tas ir vairāk nekā iepriekšējās reizēs, tomēr Bostonā šoreiz nobalsot nebūs iespējams. Tur divas iepriekšējās reizes vēlēšanu iecirkņus bija veidojis Bostonas latviešu kopienas vadītājs. Ņemot vērā negatīvo pieredzi ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) un pat finansiālos zaudējumus, šoreiz pieņemts lēmums iecirkni neorganizēt.

„Šoreiz [vēlēšanu iecirkņa] nebūs, jo ir ļoti grūti noorganizēt. Patiešām ir lieli papīru darbi, lai dabūtu finanses organizēšanai, īres maksas, ir daudz papīru jāpilda. No sākuma es ieguldu savu naudu, un tikai tad man no Latvijas atskaita naudu. Pēdējo reizi es šo naudu gaidīju mēnesi. Absurdā situācija ir tieši tā, ka par ēdināšanu iecirkņa darbiniekiem bija iedoti 5 eiro uz dienu, bet es pats personīgi nopirku visu ēdienu. Mēs no valsts dabūjām, ja nemaldos, 25 latus, bet iztērēju 100 mārciņas,” stāsta latviešu kopienas Bostonā aktīvists Ziedonis Barbaks.

Lielbritānijā ir skaitliski lielākā Latvijas valstspiederīgo kopiena ārvalstīs, kas lielas vēlētāju aktivitātes gadījumā Saeimā var ievēlēt pat vairākus deputātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. kaut kāds absurds-kā par mūsu valsts nākotni var ļaut vēlēt cilvēkiem ,kuri šo valsti labprātīgi pametuši

  2. Var atrast arī telpas, par kurām nav jāmaksā īre. Arī Lielbritānijā. Ir tās pašas reliģisko organizāciju telpas, piemēram. Galu galā kāds turīgāks tautietis var atvēlēt savu viesistabu. Ja ir gribēšana, viss ir iespējams. Piemēram, bagātajā Luksemburgā, kur tiešām neko nav iespējams noīrēt, līdz nesenam laikam visās Saeimas vēlēšanās un referendumos iecirknis bija goda konsula garāžā. Vēlēšanu komisijas locekļiem visur ir vienāda stundas likme (2,50 uz papīra stundā) + 5 eiro ēšanai. Jā, tas nav daudz. Bet Latvija nav bagāta valsts. Vēlēšanu komisijā parasti ir 3-4 cilvēki, tātad ēdināšanas fonds ir 15-20 eiro. Protams, savu lomu nospēlē valūtas kurss.
    Ja grib, tad var, un es uzskatu, ka ārzemju latviešu organizāciju viens no pamatuzdevumiem ir organizēt vēlēšanas un dot iespēju cilvēkiem piedalīties politiskajos procesos.

  3. Pretīgais cimdars tik ražo nepieciešamos faktus

  4. Vēli vai nevēli nekas nemainīsies cvk politika Atbildēt

    Cvk mafijai pietuvināts. Bokotēt vēlēšanas

Draugiem Facebook Twitter Google+