×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Gravitāte” (Video, recenzija)

gravitate_Warner_Bros_7

Pēc pirmizrādes Venēcijā, kur “Gravitāti” pavadīja skaļas urravas, Alfonso Kuarona drāma sagādājusi uzslavas gan tās galveno lomu atveidotājiem Sandrai Bulokai un Džordžam Klūnijam, un pat žanra klasiķis Džeimss Kamerons atzinis, ka tā ir vislabākā kosmosa filma, kādu viņš jelkad noskatījies.

 

Pēdējais uzdevums vienmēr ir viltīgs – tas jau iepriekš liek saausīties, prognozējot briesmas, un ne velti, piemēram, policijas drāmās pēdējā lieta ievelkas uz nezināmu laiku, kaut arī tās atrisināšana normālos termiņos nodrošinātu dīkas vecumdienas, gremdējoties pagātnē un ar skubu metoties jaunajā, no darba pienākumiem brīvajā dzīvē. Taču astronautikas veterānam Metam Kovaļskim pastaigu pa kosmosa takām pietrūks, tāpat kā fantastisko saullēktu un citu ainavu, kuras no Zemes nav saskatāmas. Un kopā ar medicīnas inženieri Raienu Stounu viņš dodas savā pēdējā misijā, lai jau drīz tiktu ierauts nāves briesmās, jo krievu kosmosa kuģa atlūzas sadragā viņu kuģi, bet pašus aizmet nekurienē – bez skābekļa rezervēm, bez kontaktiem ar Zemi, bez nojausmas par tuvāko nākotni, nemaz nerunājot par laika nogriezni pēc, piemēram, desmit gadiem.

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/OiTiKOy59o4″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Apzināti izmantojot 3D tehnoloģijas – par bildi atbildīgs jau pieciem “Oskariem” nominētais Emanuels Lubeckis, kurš ar Alfonso Kuaronu sastrādājies jau sešas reizes, un abu kopdarbu vidū ir arī drāma “Cilvēces bērns”, – vizuālais risinājums iemantojis jēgpilnu pielietojumu, nevis padarīts par kārtējo lunaparka atrakciju, kā arīdzan simboliski atklāj abu varoņu cīņu par savas dzīvības saglabāšanu.

Un gandrīz absolūtā klusumā varoņi dreifē Lielbritānijas Painvudas un Šepertonas studijās radītajā telpā, aktieriem apzinoties, ka materiāls ir vairāk nekā pateicīgs aktiertalanta izpausmēm.

Tieši tāpēc lomas “Gravitātē” bija gards kumosiņš, un uz tām kandidēja arī Roberts Daunijs jaunākais un Andželīna Džolija, Natālija Portmena, Reičela Vaisa, Naomi Votsa, Mariona Kotijāra, Ebija Korniša, Kerija Maligane, Sjenna Millere, Skārleta Johansone, Olīvija Vailda un arī Rebeka Hola, taču galu galā tika apstiprināti oskarotie Džordžs Klūnijs un Sandra Buloka, savu varoņu dialogos iestarpinot arī personiskas piezīmes.

Pēc “Gravitātes” pirmizrādes viņi abi kļuvuši par cerīgiem pretendentiem uz “Oskariem” – pa zelta vīriņam vai vismaz nominācijai prognozē abiem aktieriem, turklāt Sandra Buloka beidzot saņēmusi savu pleķīti pie Grūmena Ķīniešu teātra, kur uz goda plāksnes iemūžināti viņas roku un pēdu nospiedumi, kā arī labākās aktrises titulu Holivudas filmu balvu pasniegšanas ceremonijā. Savukārt Venēcijā Kuaronam piešķirtā tehniskā balva diezin vai būs vienīgā godalga viņa darbam, uz lielā ekrāna pārnesot poētisku vīziju, kas, iespējams, ir nozīmīgākais kinodarbs visā kino specefektu vēsturē.

 

UZZIŅA:

“Gravitāte”/”Gravity”

ASV, Lielbritānija, 2013.

Režisors: Alfonso Kuarons

Galvenajās lomās: Sandra Buloka, Džordžs Klūnijs

No 4. oktobra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+