×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Neaizskaramie”

neaizskaramie_7

Teju divas stundas, kas ļauj izsekot divu vīriešu neparastajai draudzībai, sagādā gan krietnu smieklu devu, gan uzdod jautājumus, no kādiem parasti izvairās “mainstream” produkcija, kā arī ar eiropeisku šarmu atklāj stāstu, kas veidots pēc patiesiem notikumiem un jau dažus mēnešus pēc pirmizrādes komēdijai “Neaizskaramie” sagādāja otras visvairāk skatītās Francijas filmas godu.

 

Filipe ir aristokrāts, kura dienas paiet greznā Parīzes savrupmājā. Pirms gadiem viņš zaudēja sievu un iespēju pārvietoties, taču nav zaudējis dūšu turpināt dzīvi, arī ieslodzīts ratiņkrēslā. Nu viņš meklē palīgu, jo Filipes raksturs nav no vienkāršākajiem, un darbā pieņem pilnīgi neatbilstošo Drisu – melnādainu puisi no guļamrajona, kurš nesen iznācis no cietuma un jau pēc pirmās vizītes Filipes mājā savā kabatā ieliek Faberžē olu. Taču viņiem sapas, lai cik dīvaini tas arī būtu, – viens ir augsti skolots klasiskās mūzikas pazinējs, otrs pa dzīvi kuļas, kā vien māk. Taču viņa apbrīnojamais dzīvesprieks un ironiskais humors, kā arī nebūt ne žēlojošās izpausmes liek Filipem sasparoties, un, kaut arī jau apzinājies, ka normālas dzīves viņam vairs nebūs, viņš ļaujas jauniem piedzīvojumiem, gan uzpīpēdams zālīti, gan anonīmi sarakstoties ar kādu sievieti, gan pie sevis paturot komentārus pēc Drisas politnekorektajiem izteikumiem, kas tik bieži uz lielā ekrāna ir tabu.

Smiekli caur asarām un amizants traģiskas ikdienas portretējums ir “Neaizskaramo” lielais trumpis, kas uz ekrāna notiekošajam piešķir reālas aprises un filmas veidotājiem ļāva saņemt ne vienu vien balvu, un nepaliek Džuliana Šnābela arī pēc patiesiem notikumiem veidotās filmas “Skafandrs un tauriņš” ēnā – Omārs Sai kļuva par pirmo melnādaino aktieri, kurš saņēmis Francijas nacionālo kinobalvu “Cēzars” (filma vēl bija nominēta astoņās kategorijās).

Kaut arī scenārijs veidots pēc atpazīstamas shēmas, “Neaizskaramie” neliek vilties – ne velti vairāk nekā puse Francijas iedzīvotāju to nodēvēja par 2011. gada kultūras notikumu, kas vienā lentē apvienojis grodumu, humoru un kolorītus personāžus, kā arīdzan svaigas dvesmas un kārtējo lielisko lomu ļaujot nospēlēt desmit “Cēzariem” nominētajam francūzim Fransuā Kluzo. “Neaizskaramie” ir draudzības slavinājums – filmas prototipi pavīd beigu titros –, un laba pēcgarša garantēta.

 

Būtiskais

“Neaizskaramie” /”Intouchables”

Francija, 2011.

Režisori: Olivjē Nakašs, Ēriks Toledano

Galvenajās lomās: Fransuā Kluzē, Omārs Sai

No 25. maija “Kino Citadele”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+