Praktiski
Dārzs

Nederīgi augu aizsardzības līdzekļi: kā no tiem pareizi atbrīvoties? 16

Foto – Shutterstock

Kā pareizi utilizēt augu aizsardzības līdzekļus, kam beidzies derīguma termiņš? ĒRIKS MĀRUPES NOVADĀ

Augu aizsardzības līdzekļus (pesticīdus) izmanto, piemēram, kā insekticīdus – tie paredzēti kaitīgo kukaiņu apkarošanai. Pesticīdi, saskaņā ar Ministru kabineta 2011. gada 19. aprīļa noteikumiem Nr. 302 par atkritumu klasifikatoru un īpašībām, kuras padara atkritumus bīstamus, ir bīstamie atkritumi. Pesticīdu sastāvā esošās aktīvās ķīmiskās vielas var ļoti negatīvi ietekmēt cilvēka veselību un uzkrāties vidē.

Pesticīdus un to pārpalikumus, kam beidzies derīguma termiņš, nekādā gadījumā nedrīkst noskalot kanalizācijas notekūdeņos, kā arī to iepakojumu dedzināt vai aprakt. Nedrīkst pieļaut šo vielu nokļūšanu virszemes ūdeņos, gruntsūdeņos vai augsnē. Tāpat bīstamos atkritumus nevar mest vienā konteinerā ar sadzīves atkritumiem. Lietošanai nederīgie augu aizsardzības līdzekļi jānodod likvidēšanai speciāli tiem paredzētās vietās.

Privātpersonas augu aizsardzības līdzekļu pārpalikumus līdz 10 kg bez maksas var nodot AS “BAO” bīstamo atkritumu nodošanas punktos (atrašanās vietas – www.bao.lv/pakalpojumi/bezmaksas-atkritumu-nodosanas-punkti/sadzives-bistamo-atkritumu-nodosanas-punkti). Ja ir vairāk par 10 kg nederīgu augu aizsardzības līdzekļu, tas ir maksas pakalpojums.

Saistītie raksti
LA.lv