×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. oktobris, 2016
Drukāt

Neizslēdz pastāvīgu bāzu izvietošanu ES austrumos (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Anderss Fogs Rasmusens.

Krievijas agresijas pastiprināšanās gadījumā Eiropas austrumos būtu jāizvieto pastāvīgas NATO militārās bāzes, uzskata bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens.

NATO samitos pieņemtie lēmumi par NATO militārās klātbūtnes palielināšanu Baltijas reģionā ir bijuši ļoti nozīmīgi un pareizi, Rīgā notiekošajā drošības un ārpolitikas forumā “Rīgas konference” uzsvēra Rasmusens. Taču viņš neizslēdz varbūtību, ka gadījumā, ja Krievija turpinās provocēt citas valstis, šī militārā klātbūtne jāpastiprina vēl vairāk.

“Neizslēdzu, ka noteiktās valstīs nepieciešamas pastāvīgas bāzes, lai ātri rīkotos un ātri reaģētu, ja kāds uzbruktu NATO sabiedrotajam,” teica Rasmusens.

Vienlaikus viņš pauda neizpratni par atsevišķu Eiropas Savienības valstu viedokli par atbalsta sniegšanu Baltijas valstu reģionam. Proti, viņš neizprot, kāpēc Vācijā, Francijā un Itālijā valda viedoklis, ka šāda atbalsta sniegšana nav nepieciešama. Bijušais NATO ģenerālsekretārs atgādināja, ka NATO būtība ir reaģēšana, ja tiek radīti draudi kādai no alianses dalībvalstīm. Gadījumā, ja šāda reakcija netiek sagaidīta, tas nozīmē, ka NATO nepastāv un izjuks.

Liela loma kolektīvās aizsardzības nodrošināšanā ir ASV, un Rasmusens pauda pārliecību, ka pēc ASV prezidenta vēlēšanām tiks piedzīvota striktāka un spēcīgāka pozīcija, lai mazinātu autokrātiskos spēkus pasaulē.

Vienlaikus Eiropas valstīm ir jāpalielina savi ieguldījumi aizsardzības budžetā, norādīja Rasmusens. Viņš apsveica Latvijas lēmumu palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta.

Arī bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka ir dažādi veidi, kā tērēt valsts budžeta līdzekļus, bet nedrīkst aizmirst, ka aizsardzība ir būtiskākais un vislabākais valsts līdzekļu tērēšanas lēmums. Viņas ieskatā, kopējā aizsardzības telpa ir jāpaplašina un jāiekļauj valstis, kuras ir paudušas pamatotu vēlmi iestāties aliansē.

Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans pauda, ka NATO ir jāuzlabo savas spējas radikālisma pamanīšanā, lai laikus to var izskaust. Šīm spējām ir jābūt tādām, lai radikālismam nebūtu iespēju izaugt līdz tādam līmenim, kad ar to jau ir jākaro, uzskata ministrs. Viņa ieskatā, tas nozīmē arī sabiedrību pārveidošanu, kas ir visu kopējā atbildība. “Ir jāpatur prātā, ka visas nācijas strādā kopā un aizsargā viena otru. Mums ir jākļūst labākiem radikālisma izpausmju pamanīšanā,” noteica Sadžans.

Savukārt Igaunijas aizsardzības ministrs Hannes Hanso aicināja aizsardzības jomā neveidot divas paralēlas struktūras Eiropas Savienības un NATO līmenī – organizācijām vienai otru šajā ziņā ir jāpapildina. Tas nozīmē, ka abām organizācijām ir atšķirīgas lomas, uzsvēra ministrs.
Jau ziņots, ka šodien Rīgā ir sācies drošības un ārpolitikas forums “Rīgas konference”.

Šogad konferencē tiek diskutēts par Eiropas Savienības lomu globālajā ekonomikā, “Brexit” ietekmi uz Eiropas Savienības nākotni, NATO spējām pielāgoties 21.gadsimta izaicinājumiem, kā arī par Rietumu attiecībām ar Krieviju un Austrumu partnerības valstu izaicinājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Pāris nelielas NATO kara bāzes un austrumu kaimiņam atvēsināsies galva.
  Parīzei un Berlīnei vel prātā Minhene… un Londonai. Toreiz tas beidzās bēdīgi – laikam aizmirsies…

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2015. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Bijušais var fleitēt visu kas ienāk prātā…
  Vajag no esošajiem un konkrētu rīciību !!!
  Bāzēm te jābūt !!!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Skaidrs, ka bāzes neatrisina gandrīz neko, jo vaņkām bez semušķām ir vēl tikai raķetes un tās viņi var uzstādīt tieši pie mūsu robežas. Šie uztraucas, ka no Latvijas līdz kremlim (apm. 800 km) raķetes lido tikai X sekundes, bet no Lielajiem Sīpoliem vai Pietālavas līdz Latvijai tos 10 vai 100 km taču daudz, daudz ātrāk.
   Vācija vienmēr ir “draudzējusies” ar vaņku resursu dēļ, Francija ir politiska bezrakstura prostitūta, bet makaronu ēdāji ar patstāvīgu domāšanu nekad nav varējuši lepoties. Arī es uzskatu, ja dienvidi un visas šīs koloniālās valstis grib uzspiest mums savu bijušo koloniju bēgļus, tās jāsūta uz poda! Gadu simtos tās ir uzkrājušas bagātības, izmantojušas koloniju dabasbagātības un cilvēku resursus. Lai tad tagad ņem savā aizgādībā bēgļus, jo katra no šīm izlaupītām teritorijām ir “piederējusi” kādai Eiropas valstij un tā neviena ar mums savā bagātībā nav dalījusies tādēļ piedāvāt dalīties ar bēgļiem ir vienkārši ciniski.

Draugiem Facebook Twitter Google+