Pasaulē
Eiropa

Nīderlandes drošības spēkiem bijusi atļauja šaut konfliktā pie Turcijas konsulāta 0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Roterdamas mērs paziņojis, ka bruņoto spēku karavīriem, kurus viņš nosūtījis uz Turcijas konsulātu, bijusi atļauja nepieciešamības gadījumā lietot arī šaujamieročus.

Roterdamas mērs Ahmeds Abutalebs pirmdien televīzijas sarunu šovā “Nieuwsuur” sacīja, ka nosūtījis specializēto bruņoto spēku vienību uz Turcijas konsulātu, baidoties, ka 12 apsargi, kas pavadīja Turcijas ģimeņu lietu ministri, varētu būt bruņoti.

Turcijas amatpersonas aizvadītajā nedēļā vēlējās Rietumeiropā uzstāties turku mītiņos, lai pārliecinātu viņus gaidāmajā Turcijas referendumā balsot par prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana pilnvaru paplašināšanu.

Nīderlandē un Vācijā šie aģitācijas plāni sastapušies ar vietējo varasiestāžu pretestību.

Turcijas ģimeņu lietu ministre Fatma Betila Sajana Kaja sestdien netika ielaista Turcijas konsulātā Roterdamā, un pēc vairākas stundas ilgām sarunām viņa tika izraidīta no Nīderlandes un eskortēta atpakaļ uz Vācijas robežu.

Sākotnēji bija plānots, ka kampaņas mītiņā pie Turcijas konsulāta Roterdamā sestdien uzstāsies Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, bet Nīderlandes valdība anulēja nolaišanās atļauju viņa lidmašīnai, norādot uz “apdraudējumu sabiedriskajai kārtībai un drošībai”.

Saistītie raksti

Protestējot pret Nīderlandes lēmumu, naktī uz svētdienu Roterdamā notika plaši nemieri, kuros piedalījās galvenokārt vietējās turku kopienas pārstāvji. Lai savaldītu protestētājus, policija izmantoja spēku.

Abutalebs uzsvēra, ka bijis svarīgi pārliecināties, lai konfrontācijas gadījumā ar Turcijas ministres pavadoņiem noteicēji būtu Nīderlandes spēki.

Viņš sacīja, ka drošības spēku vienībai bijis atļauts nepieciešamības gadījumā izmantot šaujamieročus.

LA.lv