×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
18. aprīlis, 2015
Drukāt

“No sirds Latvijai” prezidenta amatam virza Gunāru Kūtri (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Gunārs Kūtris.

Saeimas opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” sestdien, 18.aprīlī, partijas kongresā Valsts prezidenta amatam nolēmusi izvirzīt Saeimas deputātu un partijas biedru Gunāru Kūtri, aģentūru BNS informēja partijas pārstāve Anrida Stāmere.

“No sirds Latvijai” aicina partijas likt malā politiskās intrigas un par prezidentu ievēlēt “cilvēku, kurš ir atzīts un cienīts sabiedrībā, kurš domās nevis par vakardienu, bet par šodienu un par tautas un valsts dzīvi arī pēc pieciem un desmit gadiem”. Partija uzskata, ka Kūtris atbilst šiem kritērijiem.

Tāpat partija joprojām neatsakās no idejas par tautas vēlētu prezidentu. “Tautas ievēlēts Valsts prezidents ar plašākām pilnvarām veicinās sabiedrības attīstību un demokrātijas nostiprināšanu Latvijā. Tautas vēlēts prezidents būs nacionālās vienotības simbols. Tas nodrošinās augstāku sabiedrības uzticību, mazinās politisko sašķeltību, cels gan personīgo atbildību, gan atbildību par kopīgiem lēmumiem,” pausts pieņemtajā rezolūcijā.

Kopsapulcē “No sirds Latvijai” pieņēma vēl trīs rezolūcijas. Saistībā ar izglītības kvalitātes nodrošināšanu partija aicina pieņemt vispusīgi izsvērtus lēmumus par izglītības sistēmas attīstību, lai ilgtermiņā spētu nodrošināt Latvijas izaugsmi un tautsaimniecības attīstību un nodrošināt pieņemto lēmumu īstenošanu. Tostarp tiek rosināts izveidot skaidri saprotamu pedagogu atalgojuma modeli, kas nodrošina skolotājiem darba tirgū konkurētspējīgu darba atalgojumu, vienlaikus stimulējot viņus kvalitatīvi strādāt un motivēt talantīgos jauniešus apgūt pedagoga profesiju un strādāt skolās. Partija ierosina atbalstīt izdienas pensiju piešķiršanu pedagogiem, kuri nespēj vairs kvalitatīvi veikt pedagoģisko darbu, kā arī motivēt spējīgākos jauniešus studijām skolotāju izglītības programmās.

Rezolūcijā par situāciju reģionālajā politikā un lauksaimniecībā valdība tiek aicināta, saglabājot esošās pašvaldības, iezīmēt ceļu uz reģionālo pašvaldību – Latgale, Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Rīga – izveidi, kā arī stiprināt plānošanas reģionus, piešķirot tiem reģionālo pašvaldību funkcijas un dodot pilnvaras ietekmēt nozaru ministriju plānus reģionos. Partija rosina veicināt un nostiprināt lauku krājaizdevu sabiedrību darbību, aktīvāk veikt pasākumus vietējā tirgus aizsardzībai un stimulēšanai, lai samazinātu ārvalstu investoru interesi par lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādi Latvijā un dotu iespēju mazajām saimniecībām saglabāt lauksaimniecību kā pamatnodarbošanos, un apturētu lauku teritoriju iztukšošanos, kā arī piesardzīgi izvērtēt Transatlantiskās sadarbības līguma ietekmi uz Latvijas lauksaimniecību.

Savukārt rezolūcijā par sabiedrības noslāņošanās un sociālas nevienlīdzības pārvarēšanu “No sirds Latvijai” uzsver, ka iedzīvotāju nabadzība rada draudus Latvijas drošībai, taču kopš neatkarības atjaunošanas sabiedrības noslāņošanās un sociāla nevienlīdzība ir tikai pieaugusi, uzrādot vienu no augstākajiem rādītajiem Eiropas Savienībā. Pēdējos 13 gados no Latvijas emigrējuši 259 tūkstoši iedzīvotāju.

Partija stingri uzstāj uz būtisku reformu nepieciešamību – valsts pārvaldē nodarbinot mazāku darbinieku skaitu, palielinot atbildību par valsts līdzekļu izšķērdēšanu un nelietderīgu izmantošanu, ieviešot progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli, no 2016.gada pārskatot neapliekamo minimumu un atvieglojumus par apgādājamajiem, kā arī jautājumu par pensiju aplikšanu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, palielinot pieejamību pirmās nepieciešamības precēm, samazinot pievienotās vērtības nodokļa likmi veselīgai pārtikai līdz 12%, nodrošinot 9% nodokļu likmi mikrouzņēmumiem, palielinot budžetu veselības nozarei līdz 2020 gadam 4% apmērā no iekšzemes kopprodukta.

Pārskatu par valdes darbību sniedza valdes priekšsēdētāja Inguna Sudraba. Tika pieņemti partijas statūtu grozījumi, kā arī apstiprināts Ētikas kodekss, ievēlēta jaunu valde un Ētikas komisija. Turpmāk valdē turpinās darboties Sudraba, Diāna Novicka, Kūtris, Raimonds Nipers, Aivars Meija, kā arī ievēlēti jauni valdes locekļi Jānis Neimanis, Ineta Stabulniece, Guntis Rolis, Inese Vārslavāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. … LR – sodienas Bezabrenes – Satversmes uzmetejiem: Kutrim, VVF un Pabrikam un citiem …:
  ka jums nav kauna, bez savu kludu atzisanas, vel meginat rapties sarkanaja stiklu kalna … !!!???

 2. Šitais takš kopā ar māsu annu jau sen savu dvēseli (ja tāda bija) jau sen kremlim pārdevis…

 3. Kā TM valsts sekretārs izbīdīja [Nekustāmā ipašuma kadastra likumu] ar PSRS laika normām [par ikgadējo vērtēešanu,par inventarizāciju utt. Pat Putins Krievijā uzdeva pēc Pasaules tirdzniecības org. spiediena ŠOS PSRS LAIKA MURGUS LIKVIDĒT.

 4. Prezidents – Egīls Levits vai Kristīne Krūma.

  Liekas šo zemāk izrakstu rakstīja Māra Lībeka:

  “Trīs mēnešus pēc Satversmes tiesas sprieduma Latvijas un Krievijas robežlīguma jautājumā tiesa publiskojusi tiesneses Dr. iur. Kristīnes Krūmas atsevišķās domas par spriedumu, kas nesakrīt ar pieņemto lēmumu. Krūma nepiekrīt vairākiem spriedumā minētajiem argumentiem un izdarītajiem secinājumiem. Tiesnese norāda, ka Satversmes tiesas veiktā Neatkarības deklarācijas 9. punkta interpretācija ir pretrunā ar valsts nepārtrauktības principu. Tiesas interpretācija neatbilst konsekventajai praksei, pie kādas Latvija turējusies līdz robežlīguma noslēgšanai gan nacionālajās tiesībās, gan starptautiskajās attiecībās.

  K. Krūma norādījusi, ka ne tikai attiecībās ar Krieviju, bet arī citās divpusējās un daudzpusējās attiecībās Latvija ir konsekventi turējusies pie tādas pozīcijas, ka pirms 1940. gada 17. jūnija noslēgtie līgumi ir spēkā un ir pārskatāmi atbilstoši mūsdienu prasībām.K. Krūma paudusi, ka Satversmes tiesa nav izmantojusi iespēju aicināt pašus Neatkarības deklarācijas projekta autorus Egitu Levitu, Romānu Apsīti paust savu viedokli un tādējādi iegūt plašu un autoritatīvu informāciju gan par paša projekta saturu, gan arī par tā tapšanas vēsturi”.

 5. Māsa anna zina, ka pati piepaidi nedabūs!!! Bet, kur ir garantija, ka šitais kangars arī to dabūs?

Draugiem Facebook Twitter Google+